Новини
„Янтра“ представи екип „Пенчо Семов“ за новия сезон

Ликът на големия габровски индустриалец и благодетел Пенчо Семов стои на екипите, с които „Янтра“ започна сезон 2022/2023 във Втора лига. Новата екипировка е на елитен испански бранд.

Тя беше официално представена от капитана Петър Казаков, Мартин Ангелов и вратарите Християн Василев и Петър Иванов на емблематични за града ни места – Дома на културата, Етъра, паметника на западния вход на града, Дома на хумора и сатирата и стадион „Христо Ботев“.

Официалният екип е изцяло в зелено, с логата на генералния спонсор Ефбет, на Община Габрово и на два от основните партньори на клуба – УКО България и Импулс АД.
Ликът на Пенчо Семов краси долната дясна част на фланелката, а на гърба, над официалния надпис Янтра, стои ръкописно изписано мотото на „българския Рокфелер“ – любов, труд и постоянство.

Интересен мотив е и вградената буква Я в номерата на играчите. Идентичен е резервният екип, който е изцяло в бяло, а вратарските са в червено и черно.

Екип „Пенчо Семов“ заменя досегашния – „Рачо Ковача“. С него Янтра игра в първите два сезона след завръщането си в професионалния футбол.

Играчите получиха и също фланелки и шорти за свободното време, тренировъчни екипи, анцузи и т.н. Скоро ще бъде обявено как и привържениците на отбора ще имат възможност да поръчат от новата екипировка.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Полицията проведе акция за контрол на електрическите тротинетки

29 проверени водачи на индивидуални електрически превозни средства (ИЕПС) и 11 констатирани нарушения. Това е резултатът от специализираната полицейска операция, проведена на 9 и 10 юли в Габрово и Севлиево.
Акцията беше насочена към повишаване на безопасността на движението по пътищата и се проведе по разпореждане на директора на Областна дирекция на МВР – Габрово, старши комисар Илиян Иванов, съобщиха от пресцентъра на полицията.
По време на операцията вниманието на органите на реда бе насочено към спазването на Закона за движението по пътищата в частта му, отнасяща се до управлението на електрически тротинетки и други ИЕПС. Проверени бяха няколко съществени аспекта, а именно – възрастта на водачите, използването на задължителните предпазни средства, движението в разрешените за целта зони, а също и техническата изправност на самите превозни средства.
Наред с контролната дейност, служителите проведоха разговори с водачите, в които им бяха разяснени правилата за безопасно управление на ИЕПС. Целта на тези беседи беше да се повиши осведомеността на водачите и да се намали рискът от пътнотранспортни произшествия, произтичащ от неправилното използване на тротинетките.
От установените 11 нарушения се откроиха три основни вида пропуски, сред които управление без защитна каска, движение в зони и управление по площи, предназначени само за пешеходци, и превозване на пътник на тротинетка, при положение че тя е предвидена за един водач.
Именно тези нарушения създават реален риск както за самите водачи, така и за останалите участници в движението.
От ОДМВР – Габрово подчертаха, че проверките върху водачите на ИЕПС няма да бъдат еднократни, а контролът над водачите им ще продължи и в бъдеще, с ясната цел да се ограничат нарушенията и да се гарантира по-висока безопасност за всички, които се движат по пътищата и тротоарите на двата града.

Крими
Три нови патрулки получи Областната дирекция на МВР – Габрово

Областната дирекция на МВР -Габрово получи три нови патрулни автомобила „Шкода Кодиак“, чието закупуване е финансирано от Фонда за безопасност на движението.
Автомобилите са оборудвани с лайтбар и необходимата специализирана техника за изпълнение на полицейските функции.
Те са обозначени с отличителните знаци и герба на Министерството на вътрешните работи.

Новите патрулни автомобили ще подпомогнат ежедневната работа на полицейските служители и ще бъдат използвани за патрулно-постова дейност, териториално обслужване и осъществяване на контрол по Закона за движението по пътищата.
С включването им в автопарка на дирекцията ще се повишат мобилността и оперативните възможности на полицейските екипи, както и ще се подобри контролът по пътната безопасност.

Новини
Полагат нов асфалт на още 4 км на пътя за Узана

Областният и заместник областният управители Кристина Сидорова и Андрей Николов проведоха работна среща с директора на Областно пътно управление Габрово инж. Деян Георгиев.
По време на срещата бяха обсъдени текущите дейности по поддържането на републиканската пътна инфраструктура в област Габрово.
Георгиев подчерта, че екипите на Областно пътно управление работят по отводняване и подрязване на храсти край пътните пространства. Приоритетно работата се извършва по първостепенните пътища.

Продължава работата по пътя между Габрово и местността Узана, като е предвидено да бъдат асфалтирани още 4 км от трасето.
Почти е завършен ремонтът на пътя Севлиево – Сенник – Градница – Бериево.
На износващ пласт е вече и пътят между Царева ливада и Дряново, като остава да се положи пътна маркировка и да се поставят знаци.
Започват ремонтните дейности по пътя Агатово- Крамолин.

-
Кримипреди 6 дниКомисар Илиян Иванов контрира Таня Христова: Габрово остава спокоен град!
-
Новинипреди 7 дниТаня Христова хвърли бомбата: Габрово вече не е безопасен, а МВР бездейства!
-
Културапреди 6 дниИзлезе второто издание на „(Не)Познатият Колю Фичето“
-
Новинипреди 6 дниКомуникацията между институциите в региона е добра, работи се в синхрон
-
Новинипреди 4 дни170 години от рождението на Никола Тесла – геният, който чуваше Вселената
-
Новинипреди 6 дниСребро за Иван Екимов от международен шахматен турнир
-
Любопитнопреди 5 дниДрескод футболна фланелка за споделеното гледане на първия полуфинал
-
Новинипреди 5 дниГабровски учител участва в международен педагогически форум






