Свържи се с нас

Новини

Роман Тафраджиев поема детско-юношеската школа на „Янтра“

Published

on

Роман Тафраджиев е новият директор на детско-юношеската школа на „Янтра“ (Габрово), съобщиха от футболния клуб.

53-годишният специалист за последно беше част от „ЦСКА 1948“. Тафраджиев е юноша на „Беласица“ (Петрич(, играл е за местния тим, „Балкан“ (Ботевград) и „Академик“ (София).

Треньорската му кариера стартира в „Септември“ (София). Работил е също в школите на „ЦСКА“ (София), „Лудогорец“ (Разград), „Левски-Раковски“ (София). Бивш координатор на ДЮШ на „ЦСКА 1948“. Бил е помощник треньор в „Локомотив“ (София) и „ЦСКА“ 1948 и старши треньор на „червените“ във Втора лига. Притежава лиценз UEFA A.

„Амбицията ми е да създадем един добър екип, с еднакви критерии към организацията на тренировъчния процес, изискванията в тренировките и възпитанието на играчите. Ще въведем методика, която е адаптирана към възрастта и нивото на състезателите, и чиято цел е да осигури оптимален футболен прогрес на трениращите футбол деца и юноши в школата”, сподели намеренията си новият директор на ДЮШ.

Първите стъпки на специалиста ще бъдат насочени към установяване на еднакви критерии, правила и принципи в ежедневната работа с децата и юношите във футболната школа.

По-далечната цел, която Тарфаджиев си поставя, е да се изградят спортно-технически и морално-волеви качества у играчите, чрез които те да се реализират успешно във футбола или в живота.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

„Домашен арест“ за единия от побойниците, отговорен за мелето на ул.“Митко Палаузов“

Published

on

По искане на Районната прокуратура в Габрово съдът  взе мярка за неотклонение „домашен арест“ на мъжа, обвинен за причиняване на леки телесни повреди на две лица в масово сбиване в града.

С постановление на прокуратурата на 12 май, габровецът с инициали К.М. е привлечен в качеството на обвиняем за това, че на 6 май т.г., около 23.30 часа, в Габрово, причинил по хулигански подбуди леки телесни повреди на повече от едно лице – чрез нанасяне на удари с ръка в областта на лицето причинил на В.А. счупване на хрущяла на носа и чрез нанасяне на удари с крака причинил повърхностна охлузна рана  в областта на главата и комоцио на С.Г.

Престъплението е квалифицирано по чл.131 ал.1 т.4 и т.12, вр. чл.130 ал.1 от НК. Мярка за неотклонение „домашен арест“ по отношение на К.М.  е взета днес, 14 май, от съда по искане на Района прокуратура-Габрово, след като същия беше задържан с постановление на РП-Габрово за срок до 72 часа.

Съдът възприе доводите на Районна прокуратура-Габрово, че е налице обосновано предположение, той да е извършил престъплението, за което е обвинен, както и че съществува реална опасност да се укрие или да извърши и друго престъпление.

Определението на съда подлежи на обжалване пред Окръжен съд – Габрово в 3-дневен срок.

Зареди още

Новини

Областният управител Кристина Сидорова встъпи в длъжност

Published

on

Днес в Заседателната зала на Областна администрация Габрово официално се проведе церемония по приемственост. Досегашният областен управител Асен Даскалов предаде символа на държавността на новия областен управител Кристина Сидорова, която бе назначена с решение на Министерския съвет от 13 май 2026 г.

В своето обръщение Кристина Сидорова подчерта приемствеността в работата на институцията и необходимостта от продължаване на започнатите инициативи. Тя отбеляза, че още вчера, съвместно с Асен Даскалов, са провели приемен ден, по време на който са обсъдени конкретни проблеми и казуси на граждани.

„Това, което сме започнали с г-н Даскалов, ще продължим заедно и ще го доведем докрай. Добрите идеи и приоритети, които той и екипът му са начертали, ще бъдат реализирани. Надявам се да работим със същия устрем и професионализъм, както и преди три години. Областна администрация – Габрово винаги е била пример за екипност, за хора, които работят и се подкрепят заедно“, заяви Сидорова.

Даскалов благодари на екипа си за добрата съвместна работа през изминалите три месеца.

Зареди още

Новини

Народният представител Николай Косев с първа приемна за гражданите

Published

on

Във връзка с активната работа на 52-рото Народно събрание и ангажимента за постоянен диалог с гражданите, народният представител от „Прогресивна България“ за 7 МИР – Габрово Николай Косев ще проведе първата си приемна с граждани в Габрово.

Тя ще се проведе на 18 май, понеделник, 15.00- 17.00ч., ул. „Софроний Врачански“ 1А, офис на „Прогресивна България“ в града.

Гражданите ще имат възможност да поставят въпроси, да споделят проблеми, идеи и предложения, свързани с развитието на Габрово и региона.

Срещите с хората и прякото обсъждане на проблемите по места бяха сред основните ангажименти, поети по време на кампанията на „Прогресивна България“, а приемната е първа стъпка към тяхното регулярно реализиране.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица