Свържи се с нас

Новини

Туристическият информационен център на Трявна ще бъде обновен

Published

on

Община Трявна продължава да работи в посока подобряване на предоставянето на културни и обществени услуги на местното население и на хилядите туристи, които ежегодно посещават възрожденския град.

Спечелен проект ще обнови Туристическия информационен център в града и ще изработи нов мобилен изложбен щанд, който ще бъде от полза при представянето на региона в бъдещи туристически изложения в страната и чужбина и ще допринесе за популяризирането на културно-историческото му наследство.

Одобреното проектно предложение “Туристически информационен център – Трявна минало и настояще” бе подадено от Община Трявна в средата на май миналата година и бе в процес на оценяване. Стойността на проекта е 61 499 лв. и се изпълнява по Мярка 7.5 “Инвестиции в публично ползване в инфраструктура за отдих, туристическа инфраструктура” – МИГ “Дряново – Трявна – в сърцето на Балкана”.

С осъществяването на спечеления проект ще се подобри визията на Туристическия информационен център, което неминуемо ще доведе и до повишаване на посещаемостта от страна на местни жители и гости на града, които ще получават информация за туристическа дестинация Трявна в т.ч. актуална и подробна информация за основните и допълнителни туристически услуги в града – настаняване, хранене, възможности за свободното време, транспорт, преходи в планината, градски турове с екскурзовод.

Информация за културни и спортни събития на територията на община Трявна, предоставяне на информационни и рекламни материали, поддържане на актуална туристическа информация на сайта на Община Трявна, оказване на съдействие на туроператори при разработване на туристически продукти, включващи Община Трявна и организиране и участие в рекламни кампании и инициативи на местната власт, са сред останалите инициативи.

Местният туристически център ще бъде технически обновен с нов посетителски стол, работно бюро, настолен компютър, лаптоп с включен програмен продукт, смарт телевизор, екран и инверторен климатик.

Оборудването ще осигури максимален комфорт на служители и посетители с възможност за работа и лесен достъп до необходимата информация и рекламни материали, както ще даде възможност центърът да се използва и като конферентна зала.

В рамките на проекта ще бъде изработен също и нов мобилен изложбен щанд, чиято заложена светеща визия ще бъде в унисон с възрожденския дух на Трявна. Щандът ще бъде висок 2.4 м, с отделни модули на сглобяване, инфо бюра и табели, монитор и пр.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Любопитно

Детското коледно градче на Габрово отваря врати в парка с Мечето

Published

on

Мястото, където мечтите оживяват, тази година е паркът с Мечето, където ще отвори врати Детското коледно градче. На 15 декември от 17.30 часа Община Габрово кани всички малчугани и техните родители на официалното откриване.

Градчето тази година е още по-богато и пъстро – сред светлините и празничната украса ще ви очакват фигурите на любими герои, които не само ще можете да видите, но и да докоснете, да се снимате с тях и да се пренесете в техния приказен свят. Децата ще могат да застанат редом до Скай и Чейс от „Пес патрул“, да се почувстват част от магията на „Замръзналото кралство“ с Елза и Анна, да срещнат Спайдърмен, а Мики Маус ще бъде там, за да раздава усмивки и настроение.

За най-любопитните ще има и истинска приказна изненада – къщичката на Хензел и Гретел, която ще ви примами със своята сладка магия. За доброто настроение на присъстващите ще се погрижат децата и младежите от денс-формация „Олимпея“, а най-очакваният гост – Дядо Коледа – ще пристигне по един малко по-необичаен начин, за да приеме писмата с най-съкровените желания и да се снима за спомен с всяко дете.

Детското коледно градче е мястото, където усмивките стават най-ценният подарък, а празничният дух се разлива навсякъде.

Зареди още

Любопитно

Коледен фермерски пазар на площад „Възраждане“

Published

on

С наближаването на най-светлите празници, Коледният Български фермерски пазар „ОТ БГ“ , идва при Вас с една специална дата – 13 декември. В административния център на Габрово, на площад „Възраждане“, от 10.00 до 16.00 часа, ще Ви очакват добре познати и любими производители, носещи със себе си аромата, вкуса и духа на българската традиция!

По традиция Фермерски пазар „ОТ БГ“ защитава повече от една кауза. Ако произведеното в България винаги е било наш приоритет, то през декември добавяме и произведеното в Габровска област, превръщайки го в наша предколедна мисия! Очаквайте: богато разнообразие от млечни и месни продукти, оцет, тахан, ядки, вино – греяно и пивко, мед и пчелни продукти, сладка и конфитюри, сладкиши, билки, натурална козметика, пробиотици и продукти с прополис, както и уникални изделия, подходящи за красиви коледни подаръци от майстори и занаятчии.

На едно място ще срещнете вкусовете на домашното, обичта към земята и таланта на местните творци. Традиционната томбола на пазара ще зарадва един от вас, закупил продукт от пазара, с 27 артикула от щандовете, защото доброто се връща минимум десетократно, а подкрепяйки родните производители, занаятчии и майстори, вие им показвате своето уважение към труда им.

Всеки Коледен Фермерски пазар в Габрово събира не само вкусове и аромати, но и кауза. А тази година нашата кауза е „Мисия 1+1=Вземи“, създадена от учениците от 12. В клас на Националната Априловска гимназия, които вече две години работят с Приюта за безстопанствени животни към Община Габрово.

Със своите малки жестове, дарения и осиновяване, те подаряват втори шанс за живот, изпълнен с грижа, топлина и обич. Тези дни учениците ще споделят и свои вкусотии, ръчно сътворени коледни изненади и малки чудеса, от които може да изберете и дарите за каузата– защото когато добротата се споделя, тя се превръща в празник за всички!

Коледа е време за чудеса не само за хората, а и за онези тихи, верни души, които чакат своя дом. А докато го чакат, нека да ги зарадваме чрез „Мисия 1+1“ , която с малки стъпки и споделеност е равна на надежда!

Зареди още

Крими

Полицията издирва 75-годишна жена

Published

on

Областната дирекция на МВР-Габрово издирва Кремена Димова Маврова на 75 г. от Габрово.

На 1 декември, около 11.00 часа, жената е напуснал дома на сестра си в село Гостилица, община Дряново, и от тогава е в неизвестност.

Кремена Маврова е средна на ръст, висока около 170 см., със слабо телосложение, кафяви очи, с бяла коса.

Облечена е с тъмносиньо яке, отдолу със суитчър с качулка, черен панталон, обута е с кафяви боти.

Жената се издирва по молба на близките ѝ.

Гражданите, които имат информация за лицето, могат да сигнализират на ЕЕН 112 или в най-близкото районно управление на МВР.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица