Новини
Министър Рашков с обръщение към служителите на МВР

Днес отбелязваме 143 години от създаването на Министерството на вътрешните работи.
На 5 юли почитаме историческата традиция с поглед към актуалните предизвикателства пред министерството. Измина нелека, изпълнена с динамика и събития година. Ежедневно на своеобразен тест бяха подлагани професионализмът, отговорността и мотивацията на служителите на МВР. Моята оценка е, че те достойно издържаха изпита! Показаха, че могат да изпълняват безкомпромисно задачите си – да пазят обществения ред и спокойствието на хората, да бъдат гарант на държавността и силата на Закона.
Скъпи колеги Вашият денонощен труд осигурява правата на всички български граждани и националната сигурност. Полагате огромни усилия за разкриване на престъпления, за да може виновните да бъдат изправени пред съд.
В тази връзка ми позволете няколко акцента:
- За първи път МВР предприе решителни мерки срещу криминалния вот известен като „Купуване и продаване на гласове“. В няколкото изборни процеса органите на МВР не се поколебаха да използват предвидените в закона методи и средства и да разкрият множество случаи на това позорно посегателство срещу политическите права на българските граждани. Този общественополезен резултат нямаше да се постигне, ако Вие, уважаеми служители, не бяхте проявили смелост срещу политически тартори, произвели този продукт с престъпен характер в собствените си централи с финансовата подкрепа на близко фирмено обкръжение, надяващо се в бъдеще на облаги от обществени поръчки и други подобни възможности. Неперсонализираната мантра, звучаща от трибуната на Народното събрание и до днес, че е упражняван „натиск и тормоз“ няма да стане истина по метода на Гьобелс. Тя по-скоро е признание за проявения от Вас висок професионализъм, с който ограничихте криминалния вот.
- За първи път Вие, уважаеми колеги, имахте смелостта да потърсите и откриете информация за криминално строителство, ремонт и поддръжка на пътната инфраструктура в нашата страна. Така нашето общество разбра, че чрез незаконни действия на управленски структури са отишли в сметките на фирми, близки до предишното правителство, няколко милиарда лева без по повечето лотове да се строи въобще. Вие разкрихте как от тези бюджетни средства се присвоиха и изнесоха от някои банки милиони в сакове, чанти и чували.
- Вие, уважаеми служители, денонощно бдите на границите на Родината и не позволявате тя да бъде залята от незаконна миграция от Афганистан, Сирия, Африка и др. Малко известно е, че в Турция има няколко милиона мигранти, които съвместните усилия на граничните служители, служителите на ОДМВР-Бургас, Хасково, Ямбол, служителите от Жандармерията и тези от структурата на Министерство на отбраната спряха.
- Вие първи посрещнахте и бежанците от Украйна и поехте основните задачи свързани с тях.
- Всички ръководни длъжностни лица и специалисти участваха активно в обсъждането на структурната реформа в МВР, която на ниво министерство е завършена в основни линии с актове на ръководството. Уважаеми служители на МВР, Въпреки трудностите, напрежението и рисковете, пред които сте изправени всеки ден, изпълнихте с готовност и желание своя дълг. Отстоявахте авторитета на Родината ни, силата на Закона, и честта на професията.
Благодаря!
Работете със самочувствие и кураж, за да успявате!
Пожелавам Ви здраве, енергия и непоколебима воля!
Честит празник!
Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Култура
Две „Златни лири на Орфей” за Музикален клуб „Весела”

Талантливите пианистки Невин Халил – 3 клас, и Мира Русинова – 9 клас, от Музикален клуб „Весела” се завърнаха с най-високото отличие от Международния конкурс „Орфееви таланти”- Пловдив-2026.

В своите възрастови групи, те доказаха за пореден път музикалните си качества и спечелиха златни медали, въпреки силната конкуренция на възпитаници от музикалните училища.
Журиращата комисия от преподаватели в Музикалната академия в Пловдив специално поздрави двете габровски деца и техния преподавател Весела Пенева за отличните изпълнения и интересната им програма.
Международният конкурс „Орфееви таланти” се провежда от 2015 година насам. Организиран от АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“-Пловдив, той успя да се превърне от локален конкурс с фолклорна насоченост до мащабен форум с многопосочни направления в областта на музиката, танцовото и изобразителното изкуство.
Тази година специален гост и член на журито в няколко категории беше проф. д-р Ришард Минкевич, ректор на Музикалната академия „Станислав Монюшко“ в Гданск, Полша.


Крими
Иван Халкин застава начело на полицията в Габрово

Днес, 10 февруари, директорът на Областна дирекция на МВР – Габрово старши комисар Пламен Иванов представи пред служителите главен инспектор Иван Халкин, който е временно преназначен на длъжността началник на Районно управление – Габрово.
Гл. инсп. Иван Халкин е роден през 1985 г. в гр. Габрово.
Завършил е висше образование в Академията на Министерството на вътрешните работи и „Право“ в Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“. В системата на МВР постъпва през 2009 г. Професионалният му път преминава последователно през длъжностите разузнавач в 01 Районно управление в Столичната дирекция на вътрешните работи; Столичната дирекция на вътрешните работи; Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“ и Главна дирекция „Национална полиция“.
От 2016 г. заема длъжността разузнавач в Сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ в ОДМВР – Габрово, а от 2025 г. – разузнавач в Дирекция „Вътрешна сигурност“ – МВР.
Считано от 10.02.2026 г. главен инспектор Иван Халкин е временно преназначен на длъжността началник на Районно управление – Габрово при ОДМВР – Габрово. Приемният му ден е всеки четвъртък, от 14.00 до 16.00 часа.

Икономика
Market tackle – дигиталният партньор за устойчив онлайн растеж
В свят, в който дигиталното присъствие е ключово за успеха на всеки бизнес, market tackle се позиционира като стратегически партньор, който помага на брандовете да растат устойчиво, разпознаваемо и измеримо. Базирана в Габрово, но работеща с клиенти от цяла България и чужбина, агенцията предлага цялостни решения в сферата на дигиталния маркетинг.
В market tackle вярват, че добрите резултати идват от дългосрочно партньорство. Екипът гледа на всеки клиент като на съмишленик, с когото изгражда ясна стратегия, базирана на данни и конкретни бизнес цели.
„За нас маркетингът не е просто реклама. Това е процес по изграждане на доверие, имидж и устойчиви продажби. Работим рамо до рамо с клиентите си и взимаме решения, базирани на реални данни, а не на предположения“, споделя Мирена Колева, собственичка на market tackle.
Агенцията предлага стратегически и оперативни решения в ключовите направления на онлайн маркетинга:
- реклама в Google (Search, Display, Performance кампании);
- реклама в YouTube;
- реклама в Meta (Facebook и Instagram);
- маркетинг в социалните мрежи;
- създаване на съдържание;
- SEO (оптимизация за търсачките);
- имейл маркетинг;
- създаване на уеб сайтове.
Комбинацията от различни канали позволява изграждането на цялостна маркетингова екосистема, която увеличава разпознаваемостта на бранда, привлича точната аудитория и стимулира продажбите.
В основата на всяка кампания стои внимателно изготвена стратегия. market tackle анализира пазара, конкуренцията и поведението на потребителите, за да изгради план за действие с ясни KPI показатели и измерими резултати.
Агенцията не просто стартира кампании – тя ги оптимизира постоянно, за да гарантира ефективност и максимална възвръщаемост на инвестицията.
За да улесни бизнеса в първата стъпка към по-силно онлайн присъствие, market tackle предлага безплатна оферта и първоначален план за работа. Така всеки клиент получава ясна визия за възможностите и потенциала си още преди старта на съвместната работа.
Ако търсите дигитален партньор, който мисли стратегически, работи прозрачно и поставя резултатите на първо място, market tackle е вашият избор.
Може да ни разкажете за вашия бизнес на имейл office@markettackle.com или на 0894 536 117.
-
Любопитнопреди 6 дниФестивал на светлината в Габрово от 13 до 15 март
-
Любопитнопреди 5 дниГаброво търси новите лица на смеха
-
Любопитнопреди 2 дниВсяко „да“ носи своята загуба: една теория за избора
-
Новинипреди 2 дниПриключи ремонтът на плувния басейн в ПМГ „Акад. Иван Гюзелев“
-
Кримипреди 21 часаИван Халкин застава начело на полицията в Габрово
-
Икономикапреди 2 дни2026: Годината на големия тест за България. Ще станем ли по-богати?
-
Кримипреди 2 дниВнимание: Зачестяват опитите за телефонни измами в Габровско!
-
Икономикапреди един денMarket tackle – дигиталният партньор за устойчив онлайн растеж









