Свържи се с нас

Новини

ТК „Българов – Трявна“ с 2 първи места на турнира „Open Tryavna“ 2022

Published

on

Трявна за пореден път доказа, че спортът заема едно от най-ключовите места в развитието на града с младите таланти, които са обещаващи бъдещи професионални състезатели. Повод за гордост днес е тенис клуб „Българов” – Трявна, които завоюваха две първи отличия в тазгодишния летен тенис турнир „Open Tryavna” за младежи до 12 години.

Надпреварата се проведе на тенис корта към Спортен комплекс „Ангел Кънчев” в града, където сили премериха общо 20 състезатели от ТК „Българов” – Трявна, ТК „Българов” – Габрово и ТК „Севлиево”.

Турнирът бе организиран по повод Празника на града, но беше отложен поради лошите метеоролигични условия. „Тази година имахме рекорден брой състезатели от три тенис клуба в региона – 11 момичета и 9 момчета, които покзаха най-доброто от себе си на корта. Състезанието продължи близо 8 часа и имаше наистина оспорвани моменти. Радвам се, че тенисът в Трявна се развива и имаме постижения, с които наистина може да се гордеем“, коментира Нешо Мостров, треньор на младите тенис надежди, играещи към ТК „Българов” – Трявна.

Първа сред момичетата в „Open Tryavna” 2022 се нареди Елия Гутева (ТК „Българов” – Трявна), следвана от Йоана Петрова (ТК „Българов” – Габрово). Третото място си поделиха Даная Цветкова (ТК „Севлиево”) и Цветомира Пенчева (ТК „Българов” – Габрово).

Сред момчетата до 12 години първо място зае Даниел Пенев (ТК „Българов” – Трявна). Второто място отиде при Алекс Коев (ТК „Българов” – Габрово), а двете трети места заеха Калоян Христов (ТК „Българов” – Габрово) и Николай Колев (ТК „Севлиево”).

Младежите бяха наградени от кмета на община Трявна, който връчи на най-добрите тенис състезатели медали и почетни грамоти. „Пожелавам Ви да сте най-вече здрави и да бъдете все така амбицирани в преследването на Вашите цели. Продължавайте да се развивате в сферата на тенис спорта и да прославяте нашия прекрасен град. Защото спортът дава изключително много и когато човек е отдаден резултатите не закъсняват. Добавете медалите в колекцията си и постигайте още и още успехи”, сподели при награждаването на участниците Силвия Кръстева.

Едни от най-големите постижения на Тенис клуб „Българов” – Трявна, с които градът се гордее, са завоювани от младата надежда в спорта Валерия Гърневска. Момичето спечели приза „Спортист на годината” 2021 на Община Трявна и е първо в ранглистата на България за девойки до 14 години.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

КВС Янтра Габрово с блестящо представяне на турнир в Бургас

Published

on

Габровският клуб по водно спасяване се завърна от най-престижното национално състезание с пълни ръце медали и с горчив послеслов за условията, при които се подготвя у дома.

КВС Янтра Габрово записа поредното си силно представяне на национално ниво, завоювайки престижното 4-то място в отборното класиране на най-авторитетния турнир по водно спасяване в страната, проведен в Бургас. От тази година надпреварата носи името на доц. Стоян Андонов – доайен и легенда на водното спасяване в България, който ни напусна в края на миналата година.

Турнирът се проведе в рамките на два дни. През първия над 120 състезатели от 10 отбора мериха сили в най-големия плувен комплекс в страната – Парк Арена ОЗК, а вторият ден бе посветен на атрактивните плажни и морски дисциплини. Организацията се осъществи с помощта на над 30 доброволци, преподаватели и студенти от НСА „Васил Левски“, плувен клуб „Започни да плуваш“, с подкрепата на Български червен кръст и Община Бургас.

Габрово излезе на старта едва с шестима състезатели – скромен състав дори по стандартите на малките клубове. И въпреки това отборът приключи пред утвърдени имена на клубове като Левски и Черно Море Варна. Резултат, който говори сам за себе си.

Локомотивът на отбора отново беше Георги Пенчев, който завоюва 3 златни и 1 сребърен медал в индивидуалните дисциплини и 2-ро място в крайното комплексно класиране в категория „мъже“. За успеха на отбора допринесе и силното представяне на Християн Митев при юношите. Той успя да извоюва пълен комплект медали 1 златен, 1 сребърен и 1 бронзов медал в индивидуалните дисциплини и редица призови класирания в останалите дисциплини, които донесоха важни точки за отбора, отреждайки му 4-то място в крайното комплексно индивидуално класиране.

Силно участие въпреки оскъдната подготовка габровския клуб записа и при девойките, където Анна Христова и Габриела Каменова се окачиха съответно със сребро и бронз в дисциплината Плажни Флагове. Михаела Александрова направи много добри плувания, класирайки се на 4-то и 5-то място в повечето дисциплини, като все пак и тя се окичи със сребърен медал в щафетното хвърляне на въже заедно с Анна Христова.

Безспорно най-голямата изненада в турнира сътвори най-малкият участник в състезанието – Ивайло Пенчев, който въпреки скромния си ръст и възраст успя, под бурни аплодисменти, да завоюва златото в дисциплината Плажни Флагове, в категория юноши младша. Ивайло се превърна в любимец на публиката като направи и силни плувания в останалите дисциплини и малко не му достигна за медал в крайното комплексно индивидуално класиране, където се нареди четвърти.

Зад блясъка на медалите стои неудобна истина, която ръководството на клуба не крие. КВС Янтра Габрово тренира при условия, немислими за клуб с подобни амбиции. Ръководството на единственото плувно съоръжение в Габрово категорично е отказало на клуба да използва по време на тренировки специализирани помагала: манекени, буйове, въжета – уреди, специално пригодени за употреба в басейни и използвани от водноспасителни клубове по целия свят.

Мотивът, с който отказът е бил обоснован с аргумент – „опасност да се счупи плочка“. Така габровските спасители се явяват на национални турнири с умения, изградени въпреки ограниченията – не с помощта на нормална подготовка.

„Искаме да благодарим на всички участници за сърцатото представяне въпреки трудностите и липсата на нормални тренировъчни условия“, заявиха от ръководството на клуба.

Зареди още

Крими

Полицията се самосезира и глоби шофьор на бус след клип в мрежата

Published

on

По повод видеоклип, публикуван в социалните мрежи, от който са видни извършени нарушения на правилата за движение по пътищата от водач на товарен автомобил, Областната дирекция на МВР – Габрово се самосезира.

В резултат на предприетите действия служители на сектор „Пътна полиция“ установиха, че на 22 юни в село Жълтеш, водач на товарен автомобил „Форд“ е извършил нарушения на Закона за движението по пътищата, с които е създал непосредствена опасност за останалите участници в движението.

След извършената проверка, за констатираните нарушения, са започнати административнонаказателни производства.

Зареди още

Новини

ЖБД „Майчина грижа“ връчи награди на зрелостници от габровски училища

Published

on

За пета поредна година Женско благотворително дружество „Майчина грижа“ – Габрово отличи зрелостници от гимназиите и средните училища в града. Наградите бяха връчени на 19 и 22 юни.

Тази година четирима от наградените получиха отличие от Фонд „Д-р Тота Венкова – възрожденката“ – фонд с история, захранван от 2022 г. от г-н Иван Несторов от Бостън, САЩ, праплеменник на д-р Тота Венкова.

Наградите са предназначени за зрелостници с отличен успех, ангажираност в благотворителна дейност и лидерски качества, произхождащи от семейства в неравностойно материално положение.

От Националната Априловска гимназия бяха отличени Мартин Емилов Петков и Златко Станиславов Събев. Надежда Стоянова Трифонова от ПМГ „Акад. Иван Гюзелев“ получи наградата чрез своята майка и изпрати видеопоздрав с благодарност към Дружеството. Данйьл Преслав Георгиев от ПТГ „Д-р Никола Василиади“ също бе сред отличените. От Фонд „Хаджи Радка Пенчо Семов“, захранван от благотворителните кулинарни базари на Дружеството, награди получиха Ивайло Янко Димитров и Божидара Ивелинова Митева от СУ „Отец Паисий“.

Наградата на всеки зрелостник е в размер на 300 евро. Останалите средства от благотворителния кулинарен базар от май ще бъдат насочени към летни занимания за деца от семейства в затруднено финансово положение.

ЖБД „Майчина грижа“ изказва благодарност на г-н Иван Несторов и на всички, които подкрепят благотворителните инициативи на Дружеството.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица