Свържи се с нас

Икономика

Уеб хостинг в България

Published

on

България е една от най-добрите дестинации за IT бизнес в света. Това не е изненадващо, като се имат предвид силните връзки на страната в областта на IT и многобройните възможности за бизнес в тази област.

България е класирана сред 50-те най-добри държави в света в Доклада за глобалната конкурентоспособност на Световния икономически форум, който включва 144 държави. Какво се е случило в продължение на няколко години – от 2014 г. до сега.

България изпреварва няколко други европейски държави, включително Румъния, Гърция, Унгария, Словения, Словакия и Хърватия.

Български точки за обмен на информация в интернет

BIX.BG е първата българска точка за обмен на информация в интернет. Тя е създадена през 2009 г. и е член на консорциума Euro-IX (Европейска асоциация за обмен на интернет). София, столицата на България, разполага с десет налични точки.

MegaIX Sofia (OM-NIX) е втората точка за обмен на интернет в България. Мегапорт е собственик на MegaIX София (OM-NIX), която разполага с 19 точки за равнопоставеност, по-голямата част от които имат 10G.

Те са свързани, тъй като VPSBG е българският домакин на Глобалния интернет обмен – NetIX.

България е възприела същите стандарти като другите европейски държави и в близко бъдеще се очаква да бъдат открити още точки за обмен на интернет.

Предимства на българския уеб хостинг

България е постоянно развиваща се ИТ дестинация, тъй като е в крак с най-новите технологии и тенденции. Ако изберете български хостинг доставчик с центрове за данни в България и фокус върху българския пазар, ще извлечете множество ползи.

Освен талантливи и компетентни служители, българските хостинг компании се движат от страхотни мащабируеми мрежи със SSD дискове. Всеки, който се регистрира в българска хостинг компания, може да очаква доволни клиенти и бързо зареждане. Не на последно място – винаги може да намерите код за отстъпка jump.bg , с който значително може да намалите цената на услугата.

Ако станете клиент, ще получите следните допълнителни ползи с уеб хостинг в България.

Надеждност

В България нищо не се оставя на случайността. Те са естествени стратези, които винаги планират напред. От началото до края те създават мащабируеми и високонадеждни мрежи.

България разполага с широк набор от хостинг компании. Всички тези фирми се стремят да надминат постоянно нарастващата конкуренция. Всички български хостинг компании отдават приоритет на предоставянето на надеждна услуга с адекватни резервни копия.

Резервното копие е важен аспект на надеждността. Прекъсване на електрозахранването, хакерска атака и дълъг списък от други потенциално катастрофални сценарии, трябва да Ви убедят, че наличието на актуално резервно копие е от съществено значение.

Заместващите сървъри, UPS устройствата и алтернативните генератори на енергия са още аспекти на надеждността. Тези видове защити срещу повреда могат да бъдат открити в цялата ИТ индустрия в България, особено сред хостинг компаниите.

Техническа помощ

Следващото предимство на българските хостинг компании е техническата поддръжка. В някои случаи машините не са в състояние да решат проблема, така че администраторите и техниците трябва да измислят решение.

В техническата поддръжка са включени както база знания със статии или уроци за самопомощ, така и реални разговори с екипа за поддръжка на хостинг услуги. Колкото по-добра е комуникацията между Вас и служителите по поддръжката, това ще покаже колко добри са те.

Трябва да изберете опция за поддръжка по телефона, особено след като повечето добри български хостинг компании осигуряват поддръжка 24 часа в денонощието, 7 дни в седмицата. Когато българите са назначени за поддръжка, те работят изключително усърдно.

Хората учат английски и други чужди езици, така че да са добре запознати и с двата езика и да имат необходимите технически познания, за да Ви помогнат.

Без сигурност хостингът е безсмислен. Повече от задължително е да разполагате със защитена сървърна среда, която да предотвратява външни атаки, пробиви в данните и други проблеми, които причиняват прекъсвания.

Във всички хостинг компании в България, както и в тези, които са насочени към българския пазар, са въведени стандартни практики за сигурност.

Най-добрите кандидати за България в нашия списък се отнасят към сигурността толкова сериозно, че някои от тях са разработили собствени защитни механизми и системи за защита.

Независимо от закупения от Вас план, някои компании предоставят най-добрите системи за сигурност. Основното разграничение е между неуправляем и управляем хостинг. С опцията за управляван хостинг ще получите допълнително съдействие за поддържане на сигурността и актуалността на Вашия уебсайт.

Икономика

НАП напомня: Абитуриентите плащат сами здравните си!

Published

on

Учениците, които са завършили средното си образование тази година и са се дипломирали, но не са започнали работа веднага, трябва сами да внасят здравните си осигурителни вноски. Същото важи и за зрелостниците, които ще бъдат студенти редовно обучение, напомнят от Националната агенция за приходите.

За периода от завършване на средното до започване на висшето си образование или работа на трудов договор те трябва да внесат здравните си осигуровки за своя сметка в размер на 43,08 лв. месечно.

Причината за това е, че абитуриентите не попадат в нито една от категориите – ученици или студенти, поради което не отговарят на условията за здравно осигуряване за сметка на държавния бюджет, както и не упражняват трудова дейност, за която подлежат на здравно осигуряване на съответното основание по реда на Закона за здравното осигуряване.

В тези случаи завършилите средно образование трябва да подадат декларация образец №7 – за възникване на задължение за внасяне на здравноосигурителните вноски. Документът се подава до 25-о число на месеца, следващ месеца, през който е възникнало задължението за осигуряване. Тогава е и срокът за плащането на тези вноски, напомнят от НАП.

В рубриката „Здравно осигуряване” на интернет страницата на приходната агенция е поместена и информацията за попълване и подаване на декларация образец №7. Формулярът се подава в офис на НАП, по пощата с обратна разписка или чрез електронната услуга на приходната агенция „Приемане на декларация образец №7 „Данни за възникване на задължение за внасяне на здравноосигурителни вноски“, достъпна с персонален идентификационен код (ПИК) или електронен подпис (КЕП).

При допуснати повече от три неплатени здравноосигурителни вноски за последните три години, зрелостникът ще се окаже с прекъснати здравноосигурителни права и няма да има достъп до безплатни здравни услуги, осигурени от Националната здравноосигурителна каса, напомнят още от НАП. За здравноосигурителни вноски, които не са направени в срок, се начислява законова лихва. Справка за размера на дължимите здравноосигурителни вноски и лихвите към тях може да се направи чрез електронната услуга „Здравноосигурителен калкулатор“, която е със свободен достъп в Е-портала на НАП.

Гражданите могат да направят справка за здравноосигурителния си статус, както и да проверят периодите, за които им липсват здравноосигурителни вноски, чрез електронната услуга на НАП, която е със свободен достъп в Портала на НАП.

Справка за здравния статус клиентите на администрацията могат да направят и на телефон: 0700 18 700 на цена, съгласно тарифата на съответния оператор. Услугата е автоматична и изисква само въвеждане на ЕГН чрез клавиатурата на телефона. Освен това системата дава информация и за всички месеци по години, за които липсват данни за здравно осигуряване на лицата.

Справката за здравноосигурителен статус по телефона работи 7 дни в седмицата, 24 часа на ден. Информация за попълване и подаване на декларация образец №7 и внасяне на здравните вноски може да се намери в You Tube канала на НАП, сайта на приходната агенция или на телефони: 0700 18 700; +359 2 9859 6801 на цена, съгласно тарифата на телефонния оператор.

Зареди още

Икономика

2 млрд. лв. са осигурени за интегрирани териториални инвестиции

Published

on

2 млрд. лв. са осигурени по процедура „Концепции за интегрирани териториални инвестиции (ИТИ)-2“ на Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 г. Средствата се осигуряват за реализацията на общински и регионални проекти, като вече е отворена втората покана за кандидатстване на регионални проекти.

Това съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов, който откри Информационен ден по процедурата в Габрово. В рамките на срещата министърът разговаря с потенциални бенефициенти, които бяха запознати с Единните указания за кандидатстване с концепции за интегрирани териториални инвестиции и възможностите за финансиране по програмата.

„От ангажираността, визията и партньорския дух, с които подхождате към тази възможност, зависи не само реализирането на конкретни проекти, но и дългосрочното социално и икономическо развитие на регионите“, обърна се към участниците в срещата министърът. „Намираме се в ключов етап от изпълнението на Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 г. и от успешната реализация на предложените от Вас проекти зависи и успешната реализация на програмата“, подчерта Иванов. По думите му интегрираните териториални инвестиции не са просто механизъм за финансиране – те са стратегически инструмент за постигане на реална, измерима промяна и подобряване на регионите.

Концепциите, които ще бъдат разработени и реализирани в рамките на втората покана, ще доведат до положителни резултати за териториите – ще се създадат условия за нови работни места, подобрена инфраструктура, по-добро образование, здравеопазване и социални услуги. „Инвестициите ще имат положителен ефект върху живота на по-широк кръг от хора, ще укрепят местните общности и ще направят регионите по-привлекателни за живеене и развитие“, посочи още министърът.

Той отчете като успешна приключилата вече първа покана за кандидатстване с концепции за интегрирани териториални инвестиции и съобщи, че интересът към нея е бил значителен, а подадените предложения многократно са надвишили наличния ресурс. Това според него е ясен знак за силната ангажираност на общините и местните партньори, както и за натрупания потенциал на терен.

Очаква се съвсем скоро проектните предложения, разработени по одобрените концепции от първата покана да получат финансиране от програмите и да навлязат в същинския си етап на изпълнение.

„Срокът за подаване на концепции за интегрирани териториални инвестиции е до 8 юли тази година, включително“, припомни министърът и изрази увереност, че с общи усилия ще бъдат постигнати трайни резултати, които да отговорят на очакванията на хората в регионите. „Днешната среща ще помогне на заинтересованите страни да изготвят своите проекти по втората покана“, обясни заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Юра Витанова, която също участва в информационния ден. Тя изрази надежда и втората покана да предизвика същия голям интерес, както първата, и да бъдат представени много проектни предложения, които да отговорят на нуждите за развитие на регионите.

Зареди още

Икономика

Министър Иванов ще открие информационен ден по Програма „Развитие на регионите“

Published

on

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов ще открие Информационен ден по процедура „Концепции за интегрирани териториални инвестиции (ИТИ)-2“ на Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 г.

Събитието ще се състои днес, 17 юни, от 11.00 часа, в зала „Възраждане“ на Общинска администрация – Габрово. Във форума ще участва и заместник-министърът и ръководител на Управляващия орган на програмата Юра Витанова, както и експерти от различни министерства и ведомства.

В рамките на информационния ден потенциалните бенефициенти ще бъдат запознати с Единните указания за кандидатстване с концепции за интегрирани териториални инвестиции (ИТИ) и възможностите за финансиране по програмата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица