Свържи се с нас

Новини

Започнаха две екокампании в Трявна

Published

on

Двете екокампании на Община Трявна – “Предай непотребна пластмаса – вземи нова книга” и “Използвана хартия за нова книга” вече започнаха. Още от рано сутринта нетърпеливи граждани и деца предадоха своите събрани отпадъци, и станаха първите участници в тазгодишните инициативи за пример на всички нас.

За своето старание и разделно събиране малчуганите бяха наградени с образователна книга по избор. Инициативите се провеждат под колонадата на Община Трявна. Всеки, който желае да предаде годни за рециклиране пластмасови отпадъци или непотребна хартия може да го направи днес, 17 юни, до 17.00 ч. или утре, 18 юни, от 08:00 ч. до 14:00 ч.

Призив да бъдем по-отговорни и да не изхвърляме своите отпадъци в природата отправи и семейство от Бургас, което също се включи в кампаниите на Община Трявна. Количеството пластмаса и хартия родителите и децата са събрали от района на Трявна за по-малко от две седмици, което по думите им е показателно, че опазването на околната среда зависи първи от нас самите.

В кампаниите се включиха и служители на общинска администрация. Припомняме, че пластмасата трябва да бъде с минимално количество от 2 кг., а употребявана хартия – минимум 5 кг. Екоинициативите са насочени главно към децата, техните родители и учители, които приканваме активно да се включат.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

Детската площадка зад Библиотеката в Габрово ще бъде обновена

Published

on

Детската площадка зад Регионалната библиотека „Априлов-Палаузов“ в Габрово ще бъде цялостно обновена, съобщиха от местната общинска администрация. Дейностите по ремонта ѝ започнаха още днес, 13 ноември.

Целта е модернизация на съществуващата детска зона. Проектът предвижда пълна подмяна на остарелите и амортизирани детски съоръжения и настилки.

Предвидено е и пълно подновяване на зоните за сядане чрез поставяне на ново екстериорно обзавеждане, съобразено с парковата среда и нуждите на посетителите.

Във времето на ремонтните работи, достъпът до детската площадка ще бъде ограничен, информират от ОП „Благоустрояване“.

Зареди още

Крими

Хванаха габровец с над половин кило марихуана

Published

on

42-годишен габровец беше задържан при съвместна полицейска акция по линия „Наркотици“, служители от сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ при ОДМВР – Габрово и РУ – Габрово, реализирана вчера, 12 ноември, в областния град.

Тогава органите на ред спрели за проверка джип „Мицубиши Аутлендър“, управляван от 42-годишния местен жител. При извършената проверка било установено, че мъжът е придобил и държи в себе си суха зелена листна маса, която при полевия наркотест реагирала на марихуана.

В последвалото претърсване на жилището, обитавано от него, криминалистите намерили и иззели близо половин килограм от същото вещество. Спрямо габровеца била наложена полицейска мярка „задържане за срок до 24 часа“.

По случая е образувано досъдебно производство, а работата продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Икономика

Без опашки по бензиностанциите на „Лукойл“ в Габрово

Published

on

По бензиностанциите на „Лукойл“ в Габрово няма образувани опашки от желаещи да се запасят с гориво – тенденция, каквато някои медии в други градове на страната анонсираха.

Това установи репортер на „Габрово Нюз“, извършил проверка край двата обекта на веригата, представена и в нашия град. Те се намират в района на Дома на хумора и сатирата и в квартал „Бичкиня“ на бул. „Хемус“.

Процесът по зареждане на автомобили се осъществява нормално и без напрежение, като служителите изпълняват спокойно своите ангажименти около колонките и зад касите.

Хора, пълнещи варели, цистерни, пикапи или наливащи стотици литри гориво в други съдове, не се забелязват по двете бензиностанции и паника в столицата на хумора няма! Всичко е спокойно и протича по обичайния си ред, видя още репортерът на медията ни.

Междувременно от компанията изпратиха до медиите, включително и до „Габрово Нюз“, своя официална позиция относно разпространяването на невярна информация по отношение прекратяване на дейността на обекти на територията на страната.

Тя гласи:

„Във връзка с разпространяваната в някои медии невярна информация за уж предстоящо прекратяване на дейността на мрежата от бензиностанции „ЛУКОЙЛ“ на територията на Република България, официално заявяваме, че всички обекти от търговската мрежа на компанията функционират и ще продължат да функционират в нормален режим.

Няма никакви основания за прекратяване на тяхната дейност. Бензиностанциите са напълно обезпечени с гориво.

Разпространяваните твърдения за спиране на работата са неверни, спекулативни и подвеждащи.“

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица