

Новини
Съветникът на премиера пристигна в Трявна и огледа щетите от наводнението

Инженер Владимир Барзов, който е съветник на министър-председателя на Република България Кирил Петков, секретарят на Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане към Министерски съвет Людмил Върбанов, заместник – областният управител на Габрово Ивелин Стоянов и ръководството на Община Трявна направиха обход по всички обекти, които са общинска инфраструктура и са засегнати от поройните дъждове в неделя.

Заснети са обектите, коментирани са трайни решения за отстраняване на щетите. Обсъден е механизмът за кандидатстване пред междуведомствената комисия.

Описаните щети са в две направления като спешни и неотложни и последващи, с цел превенция от бъдещи подобни ситуации.

Предстои придвижването на съответната документация, за да бъдат получени необходимите средства за възстановяване на щетите.

След огледите инж. Барзов се срещна и с областния управител на Габрово Ралица Манолова, във връзка с направените констатации от обходите.

Съветникът на премиера ще вземе повод от посещението си в Трявна и огледите на обектите, и ще предложи промяна, която да касае начина на одобрение на инфраструктурни проекти на общините, за да може да се гарантира качествено проектиране, защото се виждат пропуски и то най – вече, когато се случи извънредна ситуация.

Пред областния управител инж. Барзов заяви и категорична подкрепа за изграждане на пречиствателна станция за питейни води за Трявна, която е изключително необходима за един град, чиято икономическа дейност се свързва най – вече със сектор туризъм.
*Снимки: Юлияна Цанева.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Закопчаха крадеца, тероризирал кв. Русевци и района


След проведени оперативно-издирвателни мероприятия служители от сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ и колегите им от габровската полиция задържаха 26-годишен мъж, многократно осъждан, извършил множество кражби в кв.“Русевци“ през месец май тази година. Новината съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

В хода на работата било установено, че в периода 22-23 май е демонтирал прозорец на врата на лек автомобил, паркиран на ул.“Охрид“, откъдето е отнел сумата от 3 000 лв. На 27 срещу 28 май проникнал в гараж, намиращ се на ул.“Дрен“, и от лек автомобил е извършил кражба на 150 лв и ръчно изработен нож.

Мъжът влязъл през незаключена врата в къщата и отнел от коридора портмоне с 23 лв. На 31 май, малко след 04.00 часа, чрез счупване на стъкло на врата на лек автомобил, паркиран на ул.“Боженци“, проникнал в колата и извършил кражба на сумата от 100 лв.
Работата по установяване и документиране на престъпната дейност на лицето продължава под надзора на прокуратурата, а задържаният е привлечен в качеството на обвиняем.

Новини
Бронз за тенисистките на КНСБ – Габрово от работническите игри


Отборът на Регионалния съвет на КНСБ-Габрово по тенис на маса – жени спечели трето място на Двадесет и първия работнически спортен фестивал с международно участие, който се проведе от 11 до 15 юни в к.к. „Св. Св. Константин и Елена” край Варна.
Снежана Гатева и Евгения Енева станаха трети в класирането и грабнаха купата и бронза след тенисистките от РК „Спорт и здраве” – Кърджали и АЕЦ „Козлодуй”, които се наредиха на първите две призови места.

Снежана Гатева от отбора на Регионалния съвет на КНСБ- Габрово спечели и третото място по тенис на маса жени – индивидуално. Габровската синдикална структура бе представена от четирима участника в два отбора – тенис на маса – жени и дартс – мъже. Водач на отборите и тази година беше Николай Найденов.
Международният работническия спортен фестивал по традиция се организира от Българска работническа федерация „Спорт и здраве”, съвместно с Конфедерация на независимите синдикати в България и с подкрепата на Министерството на младежта и спорта.

Тази година спортното събитие събра над 1 000 участника от 5 държави: България, Мексико, Румъния, Република Молдова и Израел. Те се състезаваха в 14 вида спорт: мини футбол, плажен волейбол, боулинг, баскетбол (стрийтбол), плуване, тенис, плажен тенис, тенис на маса, шахмат, дартс, петанк, спортна табла, теглене на въже и щафета „Бързи заедно“.


Новини
Президентът Румен Радев посрещна ученици от ПГТ – Габрово


Държавният глава Румен Радев приветства ученици от Габрово, които са създали изложбата „Не пренасяйте войната от вашите умове в нашите сърца“.
Експозицията ще бъде представена в сградата на президентската институция тази седмица.

Платната са дело на деца от Клуб по изобразително изкуство „Колорит“ към Професионалната гимназия по туризъм „Пенчо Семов“ в Габрово.

Президентът поздрави учениците и техните преподаватели за идеята на експозицията и за посланията, които, за съжаление, са особено актуални днес.
Румен Радев заяви, че е важно конфликтите да се предотвратяват със средствата на активната дипломация, а решаването на всички предизвикателства да се основава на диалога.

Според държавния глава е много важно да се чуе гледната точка на младите хора. Президентът приветства учениците за изразената чрез платната им гражданска позиция.


-
Новинипреди 6 дни
Архивът отличи своите „Читател“, „Дарител“ и „Приятел“
-
Новинипреди 6 дни
Габровски студенти посетиха Техническия университет в Рига
-
Кримипреди 6 дни
Спипаха габровец, ловил незаконно риба от язовир „Христо Смирненски“
-
Културапреди 6 дни
„Алея на книгата“ идва в Габрово
-
Икономикапреди 6 дни
Изкуственият интелект в производството
-
Икономикапреди 6 дни
Габрово дава глас на бъдещето: Устойчиви градове, енергийни общности, нова визия
-
Новинипреди 5 дни
След сигнал до „Габрово Нюз“: Окосиха тревата от детска площадка на бул.“Могильов“
-
Кримипреди 7 дни
Пожарната с апел: Спазвайте противопожарните правила!