Новини
Богомил Петков отговори на ГЕРБ за тунела под Шипка

Богомил Петков,
народен представител ПП „Продължаваме промяната“, 7 МИР.
Идеята за изграждане на тунела под Шипка е на повече от 125 години. През1897 година при управлението на Константин Стоилов с писмо до него Габровските Народни представители Иван Пецов и Христо Манафов искат изграждане на трансбалканска връзка през Шипченски проход.
Тунелът под Шипка не започва от Богомил Петков и Продължаваме промяната, но да не се „канселира” и да стартира, заслугата е на много хора, Министерски съвет и българското правителство начело с Кирил Петков.
Имаше съпротива, свидетел съм на много разговори, но разумът надделя. Разбира се, че най-голямата заслуга е на Габровската общественост, разбира се, че това е мечта на поколения габровци, но няма как ГЕРБ Габрово, да забрани да бъде моя мечта и кауза. За тяхна информация четири години съм учил в ПМГ ”Акад. Иван Гюзелев”, живял съм, работил, създал съм производство и открил работни места в град Габрово.
От 15 (петнадесет) години съм член на Камарата на строителите в България областно представителство Габрово, от които 7 (седем) години председател. По време на строителството на обходния път, виадукта и тунела многократно съм водил колеги строители, ръководители и с гордост съм показвал строителството на уникалните съоръжения.
Като се кандидатирах за Народен представител, заявих, че каузата ми е изграждането на тунела под Шипка, заедно с обходния път на град Севлиево и решаване на водния проблем на Севлиевска община, за което хората от Габровска област ме избраха и гласуваха доверие. Смело мога да заявя, че съм свързан с проекта и Габровската общественост много повече от редица членове на ГЕРБ Габрово. И в бъдеще няма да жаля сили, време и енергия да помагам до окончателното завършване на проекта. Има заложени пари в Бюджета на АПИ и започва проектирането, което ще приключи за 8 (осем) месеца. Догодина започва реалното строителство, което трябва да завърши до края на 2026 година.
На срещата в началото на годината с Габровската общественост в зала „Възраждане” изказах благодарност на всички за стореното до сега. Лично за подписването на договора за строителство на тунела под Шипка на 08.06.2022 бяха поканени кметът на община Габрово Таня Христова и народен представител Томислав Дончев. За съжаление те не дойдоха.
Истината е, че много трудно се достигна до финалния етап от подписването на договора за изпълнение. Но се подписа! С цената на много усилия и на много хора, които добронамерено съдействаха.
Нека заедно се зарадваме на добрата новина, да продължим заедно да градим успешно и спокойно бъдеще! Без мерки и теглилки кой колко е дал и допринесъл.
Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Проверяват пръчка на Държавната психиатрична болница в Севлиево

Окръжна прокуратура – Габрово възложи проверка по сигнал на Омбудсмана за нарушения при изпълнение на обществена поръчка по Плана за възстановяване и устойчивост в Държавна психиатрична болница – Севлиево.
Вчера, 27 май, в деловодството на Окръжната прокуратура е постъпил сигнал от Омбудсмана на Република България за нарушения при изпълнение на обществена поръчка за строително, касаеща монтажни работи, част от Националния план за възстановяване и устойчивост на Република България, в Държавна психиатрична болница – Севлиево.
Приложен е доклад от проверка в лечебното заведение на екип на институцията на Омбудсмана като Национален превантивен механизъм, в който са изложени твърдения за некачествено и непълно изпълнение на строително – ремонтни дейности, както и неизградени пожароизвестителна система и асансьор за трудноподвижни или изцяло неподвижни пациенти.
Образувана е прокурорска преписка. Определеният наблюдаващ прокурор незабавно е възложил проверка на Областна дирекция на МВР – Габрово със срок 30 дни. По време на проверката ще бъдат изискани документи и ще бъдат снети обяснения от лица.

Любопитно
Какви обувки ще бъдат модерни този сезон?
Смяната на сезона носи вълнуващо усещане за ново начало и отлична възможност да освежиш гардероба си. Твоят личен стил заслужава да бъде подчертан, а изборът на обувки е първата важна стъпка към това. Сигурно вече се питаш кои модели ще доминират по улиците и как да ги съчетаеш с любимите си дрехи. Нека разгледаме най-актуалните предложения за годината, които носят едновременно висок комфорт и забележителен стил.
Кои са най-актуалните тенденции при модерните обувки за сезона?
През следващите месеци ще станем свидетели на истински триумф на удобството, съчетано с екстравагантни детайли. На преден план излизат атрактивните модели с масивни подметки, които добавят ръст и внасят бунтарски дух в ежедневието. Можеш да ги комбинираш успешно както с лежерни деними, така и с ефирни летни рокли за оригинален контраст. Земните цветове остават вечна класика, но ярките акценти в неонови нюанси също бързо печелят силни позиции. Избирайки обувки с интересни катарами или метални елементи, ти лесно ще трансформираш всеки тоалет в истинско модно изявление.
Как да избереш подходящи модели за твоето ежедневие?
Когато търсиш твоя нов идеален чифт, винаги мисли за баланса между личния комфорт и съвременната естетика. Динамичното ежедневие изисква голяма гъвкавост, затова заложи на варианти, които лесно преливат от офис среда към вечерна среща. Дизайнерите обръщат голямо внимание на анатомичните стелки, така че вече не трябва да жертваш удобството си. Ти заслужаваш да се чувстваш уверено на всяка крачка, независимо от натоварения график или ангажиментите ти. За да улесниш своя избор при пазаруване, обърни внимание на следните характеристики:
- Естествени материали, осигуряват отлично проветрение.
- Стабилни токове за максимално удобство при ходене.
- Универсални цветове за бързо комбиниране с дрехите ти.
Правилно подбраните детайли имат силата напълно да променят начина, по който изглеждаш и се чувстваш. Ако обичаш по-спортния стил, модерните маратонки с ретро дизайн са перфектното допълнение към градската ти визия. От друга страна, елегантните кожени лоуфъри предлагат изисканост, без излишно да натоварват стъпалата ти през деня. Експериментирането с различни интересни текстури като велур или лак също е чудесен начин да изразиш себе си. Важно е винаги да избираш модели, които те карат да се усмихваш пред огледалото.
Къде да откриеш най-добрите модни находки за твоя гардероб?
Търсенето на перфектния модел понякога отнема време, но правилната шопинг дестинация може да промени всичко. За да откриеш вдъхновение и последните тенденции, посети популярния магазин за обувки CCC. Точно там те очаква изключително широк артикул от обувки, който включва спортни, ежедневни и официални предложения за всеки вкус. Ти лесно ще се ориентираш сред разнообразните световни марки и актуални дизайни, допълващи стила ти. Платформата предлага страхотно съотношение между качество и съвременни модни решения, съобразени с твоите нужди.
Изборът на обувки за новия сезон е прекрасен начин да покажеш своето уникално усещане за естетика. Не се страхувай да излезеш от зоната на комфорт и да изпробваш смели комбинации, привличащи погледите. Модата е игра, в която единствено ти определяш правилата, затова се довери изцяло на вътрешния си глас. Не забравяй, че най-важното е да се чувстваш добре в кожата си и да се движиш с лекота. Твоите нови любими модели вече те очакват, готови да те придружат във всяко вълнуващо приключение.
Крими
Сгащиха непълнолетен, посегнал на кутия с дарения в Габрово

Полицията в Габрово залови непълнолетно момче, откраднало кутия с дарения, оставена в хранителен магазин, намиращ се на ул.“Св. Св. Кирил и Методий“ в областния град.
Безочливото посегателство било извършено посред бял ден. В кутията за дарения имало общо 35 евро, които поблазнили непълнолетния и той пожелал да обсеби.
За щастие справедливостта възтържествувала не след дълго. Престъплението бе уловено от охранителни камери, а видео от тях се появи в социалните мрежи, пораждайки вълна от възмущение.
В резултат от проведените оперативно-издирвателни мероприятия криминалисти от габровската полиция установиха и задържаха извършителя на деянието. Това било непълнолетното момче, известно на МВР.
Сумата не е възстановена. По случая е заведена преписка.

-
Новинипреди 6 дни„Каква поредна футболна драма“, този път от Габрово!
-
Новинипреди 7 дниЗам.-областният Андрей Николов поздрави ПМГ за празника
-
Културапреди 6 дниЗавръщане в Храма: Питагорейският дух в дигиталната аула (част 3)
-
Новинипреди 6 дниТехнически университет – Габрово отличи 34 студенти
-
Културапреди 6 дниПлевенската филхармония с концерт в зала „Възраждане“ на 1 юни
-
Кримипреди 2 часаСгащиха непълнолетен, посегнал на кутия с дарения в Габрово
-
Новинипреди 2 часаДнес ще излязат резултатите на водата от засегнатите при наводненията райони
-
Новинипреди 3 часа„Янтра“ излиза за исторически шанс срещу „Септември“






