Новини
Поздравление от кмета на община Трявна Силвия Кръстева по случай Международния ден на музеите
ДО
Г-ЖА ЮЛИЯ НИНОВА
ДИРЕКТОР НА СМРЗИ – ТРЯВНА
И КОЛЕКТИВА НА СМРЗИ – ТРЯВНА
ПОЗДРАВИТЕЛЕН АДРЕС
УВАЖАЕМА Г-ЖО НИНОВА,
УВАЖАЕМИ УРЕДНИЦИ,
Приемете моите най-искрени и сърдечни пожелания по повод 18 май – Международен ден на музеите и Ваш професионален празник! За мен е чест и удоволствие да Ви поздравя и да изкажа своето възхищение от каузата, на която сте се посветили и от нестихващия Ви стремеж към опазване на културното ни наследство. Вие сте пазители на най-ценното за всички българи – историята, защото народ, който не познава своето минало, няма бъдеще! Нейното съхраняване и предаване във времето дължим на Вас и във Ваше лице нашите деца се учат на родолюбие, гордост и достойнство!
Открай време Трявна е наситена с богато културно-историческо наследство. Където и да погледнеш, където и да отидеш, възрожденският дух витае около теб. Тук музеите са на една ръка разстояние и човек няма как да не бъде привлечен от силата и магията на тези средища. Потапя се в едно отминало, но незабравено време и всичко това е възможно, благодарение на Вашите усилия да поддържате жив пламъка на знанието и любовта към традициите. Високо оценявам вълнуващите експозиции, любопитните изложби и увлекателните беседи, които са само част от дейностите на колектива на Специализиран музей за резбарско и зографско изкуство – Трявна и го превръщат във важен просветен и културен център и неизменна част от живота на Община Трявна!
Пожелавам Ви да бъдете здрави, щастливи и все така упорити! Благодаря Ви за професионализма и за историческото вдъхновение, с което не спирате да вървите напред в бъдещето!
С уважение,
Силвия Кръстева
Кмет на Община Трявна
Крими
Извършват контролирани взривове в завода за боеприпаси край Белица
Новини
Проверките по общинските жилища в Габрово продължават

Среща, с фокус върху проверка на адресните регистрации, наличието на хора в общински жилища без издадена заповед за това, както и спазването на обществения ред, проведе заместник‑кметът на Габрово Мария Йозова.
В дискусията участваха екип от Община Габрово – директорите на дирекции „Общинска собственост“ и „Образование и социални дейности“ заедно с експерти и представители на Районното управление.
Формалният повод за срещата бяха регулярните проверки на общинския жилищен фонд. Те обхващат стопанисването, поддържането и опазването на общинските жилища, както и спазването на условията по договорите с наемателите.

Паралелно с това служителите следят и за спазване правилата на етажната собственост. С кварталните инспектори бяха обсъдени конкретни въпроси, насочени към подобряване на координацията и възможностите за сътрудничество.
Инспекторите са първата точка на контакт за гражданите и извършват ежедневни обходи в районите си, затова добрият синхрон между екипите на институциите е ключов за навременна реакция при сигнали и проблеми.

Новини
С нов екип Янтра ще търси първи точки в новото първенство

Янтра посреща състава на Монтана в третия кръг от първенството в Mr Bit Втора лига. Двубоят е днес, 11 август, на стадион „Христо Ботев“ с начален час 20.00. Непосредствено преди срещата „ковачите“ представиха новия си екип, с който ще преследват победите в шампионата.
Основният му цвят е зелен, с бели елементи по яката и ръкавите. За представянето бяха направени ефектни снимки в ковашката работилница на Регионалния етнографски музей на открито „Етър“ – място, което по естествен начин допълва символиката около прозвището на габровския тим.
След двата злополучни мача в началото на първенството Янтра няма друга алтернатива освен да търси победата срещу Монтана. В състава се завръщат няколко важни фигури и това може да даде необходимия импулс на „ковачите“.
Тони Иванов изтърпя наказанието си от два мача, наложено му след баража за влизане в Първа лига срещу „Септември“ (София), и ще бъде на разположение на старши треньора Борислав Стойчев. В отбора се завръща и Константин Иванов, който ще оформи добре познатия тандем с Асен Георгиев в центъра на защитата. Възстановен е и левият бек Александър Георгиев, пропуснал гостуването на „Етър“.
В състава на изпадналия от Първа лига тим на „Монтана“ от това лято са двама офанзивни футболисти, носили екипа на „Янтра“ – Велислав Василев и Олджай Алиев. Старши треньорът на гостите Божо Джуркович няма да може да разчита в предстоящата среща на титулярния си вратар Васил Симеонов, който е измъчван от стара травма в рамото. Вместо него под рамката ще застане Юлиян Весков, а юношата на клуба Никола Кръстев ще бъде на резервната скамейка.
Трайно контузени в редиците на гостите са Джан Хасан, Ивелин Георгиев и Владислав Цеков-Каската. Полузащитникът Стефан Каменов получи травма при домакинската победа над „Несебър“, но тя не се е оказала тежка и той ще бъде на линия за мача в Габрово.
Съдийството на срещата е поверено на Кристиян Тодоров от Варна. Ще му асистират Димитър Димитров (Варна) и Християн Симеонов (Разград). За четвърти арбитър е назначен Красимир Кръстев от Шумен. Радослав Славов от Велико Търново ще бъде делегат на срещата, а представянето на съдийската бригада ще оценява Красимир Василев от Русе.

-
Любопитнопреди 6 дни„Персеиди и китари“ събира младежи под звездите за трета поредна година
-
Любопитнопреди 6 дниГрупа Молец пристига за Младежкия фестивал „Тук и сега“
-
Кримипреди 6 дниУсловна и парична глоба за причинилите мелето на ул.“Митко Палаузов“
-
Кримипреди 2 дниИнцидент във военния завод край Трявна
-
Кримипреди 2 дниНяма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица
-
Кримипреди 2 дниПоловината парк Маркотея е без осветление заради вандализъм
-
Кримипреди 2 дниОбразуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна
-
Кримипреди един денНормализира се обстановката след взрива в завода за боеприпаси












