Крими
Трима пострадаха при катастрофи през последните дни в Габрово и региона
Трима души пострадаха при катастрофи през последните дни в Габрово и региона. Това става ясно от информация на пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
При първата от тях мъж, неспазил правилата за движение, пострада вчера, около 18.20 часа, при пътнотранспортно произшествие, станало на кръстовището между ул. „Лазурна“ и ул. „Люлякова градина“ в Габрово.
30-годишен водач, управлявайки „Тойота Авенсис“, предприел маневра завой наляво, не пропуснал движещия се с предимство „Фолксваген Шаран“ и се блъснал в него.
В резултат на удара пострадал шофьорът на „Тойота“-та, който бил настанен в местната болница с комоцио, без опасност за живота. Пробите за алкохол и на двамата са отрицателни. ПТП-то е обслужено по административен ред.
Втората катастрофа с ранен пешеходец е станала в понеделник, 9 май, около 11.15 часа на ул. „Отец Паисий“, отново в Габрово.
Установено е, че 28-годишен мъж, при извършване на маневра на заден ход с лекия си автомобил „Мерцедес Ц 200“, ударил намиращата се зад него 69-годишна жена.
Шофьорът откарал пострадалата в местната болница, където след преглед било установено, че жената получила фрактура на носната кухина, без опасност за живота. Пътнотранспортното произшествие също е обслужено по административен ред.
Третият пътен инцидент е станал в събота, 7 май, около 09.30 часа, на ул. „Трети март“ в Дряново.
Пристигналият на място полицейски екип установил, че 40-годишен водач, при предприемане маневра на заден ход с бус „Форд Транзит“, блъснал движещата се по пътното платно 77-годишна жена.
Пострадалата била откарана във ФСМП Дряново, като при прегледа били установени охлузвания по тялото. Пробите за алкохол и на двамата са отрицателни. Пътнотранспортното произшествие е обслужено по административен ред.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Шест кашона с контрабандни цигари „цъфнаха“ от багажник (снимки)

Близо 50 000 къса цигари без бандерол бяха иззети при специализирана полицейска операция, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

Акцията, имаща за цел противодействие на нелегалното разпространение на акцизни стоки без бандерол, е била реализирана на 5 ноември. В операцията се включиха служители от сектор „Противодействие на икономическата престъпност“, РУ-Севлиево и екипи на Агенция „Митници“.

В Севлиево за полицейска проверка бил спрян лек автомобил „Шкода Октавия“, управляван от 48-годишен местен жител. В колата били открити общо 49 960 къса цигари, който били без валиден български акцизен бандерол, пакетирани в шест кашона.
Контрабандната стока веднага била иззета, а по случая се извършва проверка за документиране на престъпление чл.234 от Наказателния кодекс.

Крими
20 години затвор за севлиевец, убил по жесток начин майка си

С присъда по наказателно дело от общ характер, обявена на 3 ноември т.г., състав на Габровски окръжен съд осъди мъж от Севлиево на 20 години лишаване от свобода за умишлено убийство.
Подсъдимият О.Ю. бе признат за виновен в това, че на 23 май 2024 г., в къща на ул.“Светлина“ в Севлиево, по особено мъчителен начин и с особена жестокост, умишлено умъртвил майка си, нанасяйки ѝ множество удари с нож в областта на шията, гръдния кош и двете ръце.
За извършеното престъпление О.Ю. бе осъден на 20 години лишаване от свобода, при първоначален строг режим на изтърпяване. Присъдата подлежи на обжалване или протестиране пред Апелативен съд – Велико Търново в 15-дневен срок.

Крими
Задържаха под стража рецидивист след поредна кражба

По досъдебно производство на Районна прокуратура – Габрово, 44-годишен мъж бе привлечен в качеството на обвиняем за това, че на 28 септември т.г. около 12.20 часа, в Габрово, от жилищна сграда, при условията на опасен рецидив, отнел чужди движими вещи – портмоне със сумата от 2 000 лева, собственост на А.Н. и портмоне със сумата от 200, собственост на К.Ц., от владението на собствениците, без тяхно съгласие, с намерение противозаконно да ги присвои.
Обвиняемият рецидивист, с инициали С.Б., е задържан с постановление на Районна прокуратура – Габрово за срок до 72 часа. За престъплението, за което той е обвинен, е предвидено наказание лишаване от свобода от 2 до 10 години.
С.Б. вече е осъждан многократно за престъпления против собствеността. Осъждан е и в чужбина за умишлени престъпления. Последното деяние извършил като влязъл в жилищната сграда и докато живущите в нея били там, извършил кражба на две портмонета с парите в тях.
Съдът възприе доводите на прокуратурата, че има реална опасност С.Б. да извърши и друго престъпление, тъй като той не работи и няма доходи, поради което му наложи най-тежката мярка за неотклонение „Задържане под стража“.
Определението подлежи на обжалване пред Габровски окръжен съд. Действията по разследването продължават под ръководството на РП- Габрово.

-
Кримипреди 6 дниЗадържаха под стража рецидивист след поредна кражба
-
Новинипреди 4 дниИван Екимов стана държавен шампион по шахмат
-
Кримипреди 4 дни20 години затвор за севлиевец, убил по жесток начин майка си
-
Новинипреди 6 дни„Янтра“ приема дубъла на ЦСКА в труден тест
-
Културапреди 4 дниИсторически музей – Дряново тръгва на тур с две книги за Колю Фичето
-
Икономикапреди 4 дниНов офис на Изи Пей в квартал „Трендафила“ в Габрово
-
Любопитнопреди 2 дниЖБД „Майчина грижа“ с нов сайт
-
Кримипреди един денШест кашона с контрабандни цигари „цъфнаха“ от багажник (снимки)







