Свържи се с нас

Новини

„Янтра“ продължава без загуба на стадион „Христо Ботев“

Published

on

Без победител завърши двубоят на „Янтра“ срещу Спартак (Варна) от 32-я кръг на първенството във Втора лига. Двата състава си размениха по един гол на стадион „Христо Ботев“ и разделиха точките. След този мач „Спартак“ излезе начело във временното класиране, а „Янтра“ остава на 13-та позиция с 33 точки, на 6 над опасната зона.

Получи се здрава битка. Габровският тим владееше повече топката, но до гол не се стигна през първите 45 минути. Пет минути след началото Петър Казаков центрира добре от фаул в наказателното поле и Преслав Петров нанесе удар с глава, но топката мина над вратата. В 20-та минута Даниел Гаджев получи добра възможност да шутира от дистанция, но, за щастие на вратаря на гостите Иван Дичевски, топката се отби в напречната греда. В 38-ата минута „соколите“ отправиха първия си изстрел към габровската врата, но опитът на Мехмед Сабри беше неточен. Секунди по-късно Сабри изведе Георги Бабалиев зад защитата на „Янтра“, но атакуващият футболист шутира право в тялото на Богомил Цинцарски. Полувремето завърши със слаб диагонален удар на  Тони Иванов, който не затрудни Дичевски.

След почивката „Янтра“ заигра още по-активно, но до гол стигнаха гостите при първата си опасна атака в 59-ата минута. Даниел Начев проби до аутлинията отдясно и центрира великолепно към Виктор Митев, който беше оставен непокрит и от воле опъна мрежата на габровската врата за 0:1. „Янтра“ продължи да търси настървено попадението и се пренесе в половината на варненци. Треньорският щаб реагира с промяна в схемата на игра и това даде резултат. В 79-ата минута Ростислав Данчев изведе Тони Иванов сам срещу Дичевски и той не сбърка за 1:1.

„Спартак“ можеше отново да поведе, но първо Ибрям Ибрахим пропусна чисто голово положение, а малко по-късно Цинцарски отрази удар на Веселин Любомиров. Ивайло Иванов пък можеше да донесе победата на „Янтра“ в 90-ата минута, но стреля слабо с левия крак и стражът на гостите улови. Удар с глава на Георги Чукалов, уловен от Цинцарски, фиксира края на мача.

В следващия кръг „Янтра“ ще гостува на дублиращия отбор на „ЦСКА 1948“. Мачът е на 26 април.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Разследват побоя на ул.“Митко Палаузов“ по хулигански подбуди

Published

on

Районната прокуратура в Габрово ръководи разследването по досъдебно производство, започнато на 07.05.2026 г., във връзка с масово сбиване на публично място в града.

Извършен е оглед на местопроизшествие, иззети са записи от камери за видеонаблюдение, разпитани са свидетели, назначени са експертизи.

Установено е, че на три лица са били причинени телесни подреди. Изискана е медицинската документация от прегледите им и са назначени съдебномедицински експертизи.

Наказателното производство се води за престъпление по чл. 131, ал. 1, т. 4 и т. 12, вр. с чл. 130, ал. 1 от НК – за причиняването на леки телесни повреди по хулигански подбуди на повече от едно лице: две пълнолетни и едно непълнолетно лице, което е на 16 год.

Предстои изясняване на вида на телесните повреди и механизма на тяхното причиняване, след което ще се пристъпи незабавно към преценка за привличане на извършителите като обвиняеми и вземане спрямо тях на съответните мерки за неотклонение.

Действията по разследването продължават под ръководството на Районна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

МВР започва проверка на Областната дирекция в Габрово

Published

on

Инспекторатът на Министерството на вътрешните работи започва проверки в Областната дирекция на МВР в Габрово, във връзка с възникналото обществено напрежение в града. Това съобщи изпълняващият длъжността секретар на МВР Георги Кандев по време на протест пред сградата на Областната администрация в Габрово, цитиран от БТА-Габрово.

На площад „Възраждане“ снощи се събраха граждани с искания за повече сигурност и институционална реакция по повод последния инцидент в града.

Пред медиите Кандев е заявил още, че е инициирана работна група по темата. По думите му случаят е „изключително деликатен“, а целта на институциите е напрежението да бъде овладяно чрез координирани действия между всички компетентни органи.

„Днес, по разпореждане на министъра на вътрешните работи, бяхме изпратени заедно с директора на Главна дирекция „Жандармерия, специални операции и борба с тероризма“ в град Габрово, във връзка с възникналото напрежение“, заяви Кандев.

Той посочи, че в Областната администрация е била организирана работна среща между държавните институции, имащи отношение към случая. На срещата са присъствали представители на ромската общност, както и представители на протестиращите граждани. По време на разговорите са били обсъдени всички факти и обстоятелства, свързани със случая. На срещата е присъствал и окръжният прокурор на Габрово.

„Нищо няма да бъде скрито от обществеността и всичко, което е предвидено в закона, ще бъде свършено“, каза още Георги Кандев. Той увери, че в следващите дни ще бъдат предприети всички действия, предвидени в Закона, като част от мерките включват и проверки от инспектората на МВР в Областната дирекция на полицията в Габрово.

След изявленията пред медиите представители на институциите проведоха разговори и със събралите се граждани пред сградата на Областната администрация. Пред гражданите излязоха и. д. главен секретар на МВР Георги Кандев, окръжният прокурор на Габрово Тихомир Петков, областният управител на Габрово Асен Даскалов, кметът на Габрово Таня Христова.

Зареди още

Новини

Кметът на Габрово излезе с позиция във връзка с протестите

Published

on

Кметът на Габрово Таня Христова излезе с позиция, във връзка с протестите от последните дни. Тя бе публикуваната на страницата на габровския кмет в социалната мрежа фейсбук.

Ето какво заяви Таня Христова: