Новини
Двама габровци с победи на „Максфайт“ 48
Двама габровци – Бранко Бабачев и Павел Владев – Върколака, постигнаха победи при участието си на ринга на „Максфайт“48 (Max Fight). Бойната гала-вечер се проведе на 11 февруари в столичен хотелски комплекс Маринела.

След дълга пауза по-гладен от всякога за победи и зрелищни мачове, Бранко се завърна на ринга с успех над молдовеца Димитри Кавлук (Dimitru Cavliuc).

Срещата по между им, в категория до 84 кг, се проведе по правилата на К1, съчетаващ едновременно техники от муай-тай, кикбокс, таекуондо, карате и бокс.

За нея Бранко проведе част от подготовката си с Националния ни отбор по бокс и заедно с тях бе на базата в Белмекен.

А за успешното му завръщане допринесоха още работата и тренировките, водени от целия екип Зала МУАЙ ТАЙ и БОКС – Академия Антон Петров.

Павел Владев – Върколака приключи срещата си с Никола Петров с технически нокаут още във втория рунд.

Противникът на Върколака обаче се доказа като сериозен боец и самочувствието, с което предизвика далеч по-опитният Павел за професионалния си дебют, се оказа не напразно.

Върколака обаче отговори подобаващо на предизвикателството и двамата направиха един от най-динамичните мачове на гала вечерта Max Fight 48 в София.
Първият рунд беше много оспорван и Петров успя сериозно да притисне Павел на земята. Той обаче успя да обърне позицията си, а след това и да върне в боя в стойка, където в края на първата част намери Петров неколкократно с тежки леви крошета. Вторият рунд започна по същия начин. Павел пресираше съперника и беше много по-точен с ударите с ръце. Никола обаче също вкара добри удари и двамата зарадваха пълната зала с постоянните размени, в които влизаха.

След средата на рунда Павел определено беше по-свежият от двамата и пренесе боя отново на земята, където беше безапелационен и записа трети пореден технически нокаут, благодарение на безпощадния си „граунд енд паунд“.

Така Габровският боец отново оправда прякора си Върколака и подобри професионалната си статистика на 6-1, като и шестте му победи са с приключвания.
MAX FIGHT е промоутър и мениджърска компания, създадена през 2008 година с предмет на дейност в няколко насоки: Организиране на Шампионат за професионални състезатели – MAX FIGHT CHAMPIONSHIP по правилата на ММА, бокс, кикбокс, муайтай в България и Европа.От 2019 година е въведен и нов изключително атрактивен правилник MAX 1, който е запазена марка наMAX FIGHT PROMOTION; Мениджърска агенция; ТВ продукции.
Турнирите на MAX FIGHT се отличават с перфектна организация, невероятни звукови и светлинни ефекти, запомнящи се и интригуващи срещи в препълнени зали. Компанията допринася за визитата на редица колоритни гости, знаменитости и класни бойци в страната.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Новини
Великден е! Христос Воскресе!

Великден (Възкресение Христово, Пасха) е денят, в който християните празнуват възкресението на сина Божи Иисус Христос.
В християнската религия на Възкресение Христово (Великден) се чества възкръсването на Исус Христос на третия ден, след като е разпънат на кръст и погребан. Празната гробница е видяна от жените мироносици, посетили гроба. Иисус Христос се явява на Мария Магдалена и на апостолите.
Подготовката за честването му започва в седмицата преди Великден, наричана Страстна седмица. Празнува се 3 дни. Вечерта преди полунощ в събота се отслужва тържествено богослужение, всички светлини в храма се изгасяват и малко преди полунощ свещеникът изнася запален трисвещник с думите (пеейки) „Приидите, приимите свет, от невечернаго света и прославите Христа, воскресшаго из мертвих“. Последованието, свързано със запалването на свещите, е заимствано от подобно, което се извършва в Йерусалим, в храма „Св. Възкресение“, при слизането на Благодатния огън. От трисвещника всички присъстващи палят своите свещи (които по традиция носят по домовете си). При пеене на тропара „Воскресение Твое Христе Спасе“ всички излизат от храма. Точно в полунощ и извън храма при биене на камбаните свещеникът обявява Възкресението с думите „Христос Воскресе“. При обявяването на Възкресението се пее празничният тропар и се обикаля кръстопоклонно иконата на Въскресението, положена на специален аналой, след това се чете Евангелие и Апостол. После свещеникът чука на храмовите врата с кръста при думите „Отворете се, адови врата, да влезе Царят на Славата“ на което подучено лице отвръща „Кой е този Цар Слави?“. Хората влизат с песнопения в храма, за да се извърши литургията на празника.
В България традиция е яйцата да се боядисват на Велики четвъртък или Велика събота, като броят им зависи от членовете на семейството. Първото се оцветява винаги в червено от най-възрастната жена. Докато то е още топло и прясно боядисано, тя рисува кръстен знак на челата на децата, за да бъдат здрави.
До появата на изкуствени оцветители са се използвали отвари от билки, ядки и др. С отвара от риган се получавала червена багра, от смрадлика — оранжева, зелено — от коприва, жълто — от орехи и кори от ябълка или отвара от стар кромид лук.
Винаги, когато са се боядисвали яйца, се е приготвяла и отделна кошничка и за кумовете. Яйце се дарявало и на всеки гост, прекрачил прага. За допълнителна украса се ползвали отпечатъците на листенца от магданоз или фигурки, нарисувани с восък или с цветни моливи. Според поверието този, чието яйце остане здраво след чукането, ще е най-здрав през годината.

Новини
Отбелязваме Велика събота!

На Велика събота църквата възпоменава телесното погребение на Христос и слизането му в ада. Църковното богослужение започва рано сутринта и продължава непрекъснато до края на деня. Последните съботни песнопения се сливат с възкресните (неделните) и свършват вече при звуците на тържественото “Христос воскресе!”
Днес хората отдават почит на починалите си близки, посещават гробищата, преливат и прекадяват. Обикновено в събота се месят и пекат обредните великденски хлябове. Велика събота е и последният ден, в който могат да се боядисат яйцата за Великден.
Празникът е свързан с оплакването и погребението на Исус Христос от майка му Света Богородица и от жени, носещи миро. Гробът му е запечатан и пред него е поставена стража.
По обичая на юдеите Йосиф и Никодим снели пречистото тяло Господне от кръста, обвили ги в пелени с благовония и го положили в нов каменен гроб в Йосифовата градина, която се намирала недалеч от Голгота. Първосвещениците и фарисеите знаели, че Исус Христос е предрекъл възкресението си. Не вярвайки на предсказаното, а и страхувайки се да не би Апостолите да откраднат тялото, измолили от Пилат военна стража. Поставили стражата до гроба, а самия гроб запечатали.
Църквата прославя Велика събота като “най-благословения седми ден”. Защото това е денят, когато Словото Божие лежи в гроба като мъртъв човек, но в същото време спасява света и отваря гробовете.
Положен вече в гроба, Духът на Исус е в ада, за да разкъса оковите му и да отвори отново райските двери. Това ще се случи на другия ден – в Неделята, наречена с най-краткото име – Великден.

Новини
Иван Демерджиев в Дряново: Без край на корупционния модел няма как да има силна индустрия
Водачът на листата на коалиция „Прогресивна България“ в Кърджали Иван Демерджиев посети Дряново, където заедно с Николай Косев – водач на листата на коалицията в 7 МИР – Габрово, и Иван Събев – кандидат за народен представител от същата листа, проведе среща с представители на местния бизнес.
В рамките на визитата тримата разговаряха с предприемачите Марияна Печеян и Веселин Кръстев, както и с екипа на „Кентавър“ – едно от водещите индустриални предприятия в региона, развиващо високотехнологично производство и реализиращо продукция на международните пазари.
Основен акцент в срещата бяха предизвикателствата пред българската индустрия – недостигът на квалифицирана работна ръка, нарастващите разходи за производство и липсата на предвидима и стабилна бизнес среда.

От предприятието беше поставен и въпросът за трудностите при задържането на млади кадри, въпреки усилията за развитие на дуално обучение и инвестиции в модерни технологии.
Беше проведена среща и с представители на „Боряна груп“ и управителя Валентин Велчев, като в разговорите бяха засегнати различни аспекти от развитието на бизнеса както на местно, така и на национално ниво.
Иван Демерджиев акцентира върху необходимостта от прекъсване на корупционните практики, които изкривяват икономическата среда, и създаване на ясни и предвидими правила за бизнеса.
„Българските предприятия показват, че могат да бъдат конкурентни на световно ниво. Задачата на държавата е да създаде условия този потенциал да се развива устойчиво“, посочи той.

„Регионът има индустриален потенциал, който трябва да бъде подкрепен с ясни правила и активна държавна политика“, заяви Николай Косев. По думите му липсата на работна ръка и обезлюдяването са сред най-сериозните рискове пред развитието на местната икономика.
Иван Събев подчерта значението на връзката между местния бизнес и държавата:„Хората тук искат не обещания, а работещи решения – условия, при които трудът се оценява и младите виждат перспектива да останат.“
По време на посещението бяха разгледани и производствените мощности на компанията, която е сред примерите за успешно развитие на българската индустрия и активно присъствие на международните пазари.
*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на „Прогресивна България“, във връзка с изборите за 52 Народно събрание, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. „Прогресивна България“ е под номер 21 в интегралната бюлетина. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*
-
Новинипреди 6 дниДжудистите ни с 9 медала от турнир в Перник
-
Новинипреди 6 дниМихаил Митов: Само за година стартирахме отново работата по приоритетите на областта
-
Новинипреди 6 дниАндрей Николов: Габрово има нужда от решения, не от обещания!
-
Новинипреди 6 дниЛайънс клуб Габрово събра 7 000 евро за Детското отделение на областната болница
-
Новинипреди 5 дниГЕРБ е единствената партия, за която санирането на жилищата е приоритет
-
Новинипреди 5 дниИзбирателите в област Габрово ще гласуват в 223 секции
-
Новинипреди 6 дниБСП-ОЛ организира дискусия за регионалното развитие, свързаност и икономика
-
Новинипреди 4 дниПрогресивна България: Габрово иска редовно управление!








