Свържи се с нас

Новини

Силвия Кръстева се срещна с Комисията по регионална политика

Published

on

Кметът на община Трявна Силвия Кръстева се срещна с представители на Комисията по регионална политика, благоустройство и местно самоуправление към Народното събрание.

Работната среща се проведе в Габрово, който бе част от откритите приемни на Комисията, провеждащи се в цялата страна. На срещата присъстваха зам.-председателят на Комисията по регионална политика, благоустройство и местно самоуправление към НС – Йордан Терзийски, народните представители на ПП “Продължаваме промяната” и членове на Комисията – Настимир Ананиев и Димитър Ташев, и народния представител на ПП “Продължаваме промяната”, издигнат от 7 МИР Габрово – Богомил Петков.

По време на разговора бяха обсъдени част от основните приоритети, засягащи развитието на Община Трявна и бяха потърсени ефективни начини за повишаване качеството на живот на местните жители.

“Като градоначалник и представител на местната власт споделих пред Комисията по регионална политика, благоустройство и местно самоуправление част от приоритетите на общината в сферата на инфраструктурата. Обсъдихме подробно нуждата от действия в интерес на всички наши граждани и имаме уверението, че представителите ще ни съдействат за в бъдеще!”, коментира след срещата кметът на Община Трявна.

“Поехме ангажимент да проверим инфраструктурните точки, които кметът г-жа Кръстева набеляза и представи пред нас. Ще поддържаме връзка и ще вземем отношение да проверим какво може да се направи от наша страна, за да се реализират нещата по възможно най-бързия начин!”, сподели зам.-председателят на Комисията по регионално развитие, благоустройство и местно самоуправление – Йордан Терзийски.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Предстои пълномащабно учение в Габрово

Published

on

През следващата седмица в Габрово ще се проведе пълномащабно съвместно тактическо учение с практически действия. То е организирано от Областната дирекция на МВР – Габрово, в изпълнение на утвърден от министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев план.

Учението ще се реализира на 10 юни, сряда. Съгласно утвърдения сценарий отделните етапи ще се състоят в района на сградата на сектор „Пътна полиция“ в Габрово, в сградата на бившето Пето основно училище, находящо се на бул. „Н. Вапцаров“ № 19, в района на бул. „Трети март“ № 156 и ул. „Латинка“ и в района на бул. „Трети март“ № 124.

В тази връзка за времето от около 10.30 ч. до 11.30 ч. временно ще бъде ограничено движението на автомобили и пешеходци по ул. „Васил Петлешков“, в участъка от кръстовището с ул. „Спортна“ до кръстовището с ул. „Хаджицонев мост“, както и движението на МПС и пешеходци по ул. „Хаджицонев мост“, в участъка от кръстовището с ул. „Васил Петлешков“ до кръстовището с бул. „Н. Вапцаров“.

Движението ще бъде регулирано и подпомагано от служители на МВР. Също така временно ще бъде ограничен достъпът на граждани до гише „Квалификация водачи на МПС“ и до гише „Административно-наказателна дейност“ в сектор „Пътна полиция“ за времето от около 10.15 ч. до 11.00 ч. на 10 юни.

Зареди още

Крими

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони в Габрово

Published

on

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони за тях при извършено претърсване в жилище в Габрово.

Акцията е била реализирана вчера, 3 юни.

След проведените оперативно-издирвателни мероприятия и процесуално следствени действия, служителите на габровската полиция установили, че 43-годишен мъж придобил и съхранява в жилището си два пистолета и над 300 броя боеприпаси, които били без необходимото разрешително.

Оръжието и боеприпасите били иззети, а по случая образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Двама 15-годишни на тротинетка бягаха от полицията и не успяха

Published

on

Вчера, 3 юни, около 17.30 часа, при обход в района на бул. „Априлов“ служители на сектор „Пътна полиция“ забелязали две лица, придвижващи се с индивидуално електрическо превозно средство (ИЕПС).

Органите на реда подали сигнал за спиране, но вместо да преустанови движението водачът на тротинетката отклонил превозното средство вдясно, като при достигане на границата на платното за движение 15-годишният пътник паднал.

Водачът не изпълнил полицейските разпореждания, не спрял за проверка и продължил движението си в посока пл. „Капитан Дядо Никола“.

Пострадалото момче било прегледано от медицински екип и освободено с охлузване на подбедрицата. Впоследствие бил установен и водачът. Това бил друг 15-годишен младеж.

Пробите за употреба на алкохол и наркотични вещества са отрицателни. По случая е било взето административно отношение.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица