Свържи се с нас

Новини

„Янтра“ с класика над „Левски“ (Лом)

Published

on

Много важна победа постигна отборът на „Янтра“ в 18-я кръг от първенството във Втора професионална лига. Съставът на Сашо Ангелов се наложи с 3:0 над Левски от град Лом и се изкачи на 12-та позиция във временното класиране.

След равностойно начало на срещата, в което почти липсваха голови ситуации, в 28-та минута Янтра получи правото да изпълни дузпа. Тя беше изработена от Венцислав Славов, а играчът, който го фаулира – Георги Иванов, беше изгонен с директен червен картон. Така само след половин час игра гостите останаха с човек по-малко на терена.

Капитанът на Янтра Петър Казаков обаче пропусна да реализира 11-метровия наказателен удар; изстрелът му от бялата точка беше отразен от вратаря на Левски Дамян Дамянов. В 32-та минута Тони Иванов пропусна отлична възможност и ударът му от 11-12 метра мина високо. В 40-та минута пък Венци Славов отправи техничен изстрел, но той също не намери очертанията на вратата.

„Янтра“ все пак поведе две минути преди почивката. Славов центрира от ъглов удар, бранителите на Левски не успяха да изчистят добре и топката попадна в краката на Преслав Петров, който отблизо опъна мрежата на Дамянов. Успокоени от развоя на събитията, габровските футболисти започнаха малко по-лежерно втората част, дадоха инициативата на съперника и като по чудо не бяха наказани в 62-та минута.

Йордан Георгиев беше изведен отлично от Никола Гавов, но ударът му беше париран със страхотен рефлекс от Богомил Цинцарски. При добавката вратарят на Янтра отново успя да отклони топката, тя се чукна в напречната греда и излезе в аут. Голът на успокоението за габровския тим падна в 74-та минута. Петър Казаков открадна топката от капитана на Левски и шутира, Дамянов отрази удара му, но Георги Недков беше на точното място и довкара за 2:0.

Класическата победа оформи Венци Славов в 89-та минута. Той беше изведен от Ивайло Иванов в дясно от вратата и с прецизен удар в далечния удар фиксира крайното 3:0. С актив от 20 точки Янтра се изкачи на 12-та позиция. Тимът от Лом пък остава на предпоследното 19-то място с 8 точки. В следващия кръг отборът ни ще гостува на дублиращия състав на Лудогорец. Мачът е в събота. Янтра – Левски (Лом) 3:0.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

Иван Демерджиев в Дряново: Без край на корупционния модел няма как да има силна индустрия

Published

on

Водачът на листата на коалиция „Прогресивна България“ в Кърджали Иван Демерджиев посети Дряново, където заедно с Николай Косев – водач на листата на коалицията в 7 МИР – Габрово, и Иван Събев – кандидат за народен представител от същата листа, проведе среща с представители на местния бизнес.

В рамките на визитата тримата разговаряха с предприемачите Марияна Печеян и Веселин Кръстев, както и с екипа на „Кентавър“ – едно от водещите индустриални предприятия в региона, развиващо високотехнологично производство и реализиращо продукция на международните пазари.

Основен акцент в срещата бяха предизвикателствата пред българската индустрия – недостигът на квалифицирана работна ръка, нарастващите разходи за производство и липсата на предвидима и стабилна бизнес среда.

От предприятието беше поставен и въпросът за трудностите при задържането на млади кадри, въпреки усилията за развитие на дуално обучение и инвестиции в модерни технологии.

Беше проведена среща и с представители на „Боряна груп“ и управителя Валентин Велчев, като в разговорите бяха засегнати различни аспекти от развитието на бизнеса както на местно, така и на национално ниво.

Иван Демерджиев акцентира върху необходимостта от прекъсване на корупционните практики, които изкривяват икономическата среда, и създаване на ясни и предвидими правила за бизнеса.

„Българските предприятия показват, че могат да бъдат конкурентни на световно ниво. Задачата на държавата е да създаде условия този потенциал да се развива устойчиво“, посочи той.

„Регионът има индустриален потенциал, който трябва да бъде подкрепен с ясни правила и активна държавна политика“, заяви Николай Косев. По думите му липсата на работна ръка и обезлюдяването са сред най-сериозните рискове пред развитието на местната икономика.

Иван Събев подчерта значението на връзката между местния бизнес и държавата:„Хората тук искат не обещания, а работещи решения – условия, при които трудът се оценява и младите виждат перспектива да останат.“

По време на посещението бяха разгледани и производствените мощности на компанията, която е сред примерите за успешно развитие на българската индустрия и активно присъствие на международните пазари.

*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на „Прогресивна България“, във връзка с изборите за 52 Народно събрание, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. „Прогресивна България“ е под номер 21 в интегралната бюлетина. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*

Зареди още

Новини

Днес е разпети петък!

Published

on

Велики петък или по-известен като Разпети петък е денят, в който е разпнат Божият син Исус Христос, за да изкупи греховете на човечеството.

На този ден Божият син претърпява неимоверни страдания. На този ден е разпнат на кръст.

Разпнат между двама разбойника за поругание при страшни природни смущения издъхнал, приел смърт, за да избави от смърт цялото човечество.

Това е ден за душевно пречистване. На същия този ден Исус бил погребан.

На този ден в храмовете се извършва неговото опело. Поклонниците на Разпети петък ходят на църква, минават три пъти под масата за здраве, излизат и целуват разпятието.

Носят запалена свещ и обикалят 3 пъти около църквата, като внимават да не угасне. После я отнасят запалена вкъщи.

Зареди още

Новини

Хартиените бюлетини за изборите са в Габрово

Published

on

При строги мерки за сигурност вчера, 8 април, бяха доставени 88 хиляди бюлетини за предстоящите парламентарни избори на 19 април.

Бюлетините бяха ескортирани от полиция и жандармерия до Областна администрация Габрово, където бяха посрещнати от областния управител Асен Даскалов, заместниците му и представители на РИК- Габрово.

Още през вчерашния ден те бяха надлежно предадени на представителите на общинските администрации. На територията на област Габрово са разкрити 223 секции и 3 подвижни секции. В 67 секции гласуването ще се извършва само с бюлетини.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица