Новини
„Янтра“ направи равен със „Созопол“
„Янтра“ не успя да запише победа и при четвъртото си домакинство от началото на сезона във Втора професионална лига. В среща от 6-я кръг отборът ни направи нулево реми на стадион „Ангел Кънчев“ в Трявна със състава на „Созопол“ и остава единственият отбор в групата без победа до тук.
Равенството е резонен резултат предвид факта, че тимът ни показа идея как да превземе вратата на съперника. Отборът на Янтра, воден в този мач от Николай Василев, Искрен Писаров и Петко Петков, имаше сериозно превъзходство във владението на топката през първата част, но не успя да подложи на изпитание стража на гостите Росен Андонов.
Най-близо до попадение беше Преслав Петров в 45-та минута. Бранителят не успя да засече по най-добрия начин топката след центриране на Ивайло Иванов от пряк свободен удар и Андонов улови. Изстрели от дистанция отправиха Пепи Казаков, Християн Кожухаров и Влади Мичев, но нито един от тях не намери очертанията на вратата.

Играчите на „Созопол“ действаха предпазливо и разчитаха на контраатаки, но нямаха много шансове. Стражът на Янтра Петър Иванов показа, че следи играта и няколко пъти излезе предвидливо, за да предотврати опасности. Втората част продължи по същия начин, но близо до гол бяха гостите.
В 56-та минута Димитър Жеков стреля от около 20 метра и топката се отби в левия страничен стълб на габровската врата. Безидейният натиск на Янтра не доведе до така чакания гол, не помогнаха и направените смени.
Някакви възможности за гол се отвориха пред Ерик Почански, Иван Петков и Преслав Петров, но така и не се наложи вратарят на гостите да се намесва решително и срещата логично приключи при резултат 0:0.
В следващия кръг „Янтра“ ще гостува на втория отбор на „Ботев“ в Пловдив. Мачът е в понеделник, 23 август, от 20.00 часа.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Полицията предотврати телефонна измама за 13 000 евро и злато

Благодарение на бързата реакция на полицията бе предотвратена телефонна измама в Трявна, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
До щастливата развръзка се стигнало, след като вчера, 5 юли, в тревненската полиция постъпил сигнал от 66-годишен мъж, който заявил, че е станал обект на телефонна измама.
Първоначално мъжът получил обаждане от чуждестранен телефонен номер и непознато за него лице, което му съобщило, че негов близък роднина е пострадал при взрив на бойлер и за лечението му са необходими спешно парични средства.
Малко по-късно получил и второ телефонно обаждане, при което непознатият се представил за началник в габровската полиция, като и заявил, че се провежда операция по установяване и задържане на извършители на телефонни измами.
Под предлог, че оказва съдействие на полицията, на 66-годишния мъж били дадени указания да събере наличните си пари и ценности, и да ги остави на предварително определено място.
Потърпевшият повярвал, че участва в ареста на измамниците, изпълнил указанията, като оставил около 13 000 евро и златни накити.
Благодарение на своевременната реакция на служителите от РУ-Трявна парите и ценностите били открити и върнати на собственика. По случая е образувано досъдебно производство.
В същия ден в РУ-Трявна били получени и други сигнали за опити за телефонни измами по идентичен сценарий. Потърсените по телефона били проявили необходимата бдителност, разпознавайки опита за измама и незабавно сигнализирали на ЕЕН 112.
Благодарение на адекватното им поведение не са били причинени имуществени вреди.
Във връзка с отчетеното активизиране на телефонните измамници, ОДМВР-Габрово отново отправя апел към гражданите да бъдат изключително внимателни и при най-малко съмнение за измама незабавно да уведомяват органите на реда.
Най-често потърпевши са възрастни хора, като извършителите целенасочено се възползват от тяхната загриженост за здравето и сигурността на деца, внуци и други близки.
Измамниците използват различни сценарии, представяйки се за полицейски служители, лекари или близки роднини, но във всички случаи настояват за незабавно предоставяне на парични средства.
За да възпрепятстват проверката на информацията, те често държат жертвите на телефонната линия до приключване на измамата.
Призовават се гражданите да разговарят със своите по-възрастни родители, близки и роднини и да ги предупредят за различните схеми на телефонни измами.
Сред най-често използваните сценарии са: оказване на съдействие на полицията при провеждане на акция по задържане на извършители; тежко пътнотранспортно произшествие с близък човек; необходимост от спешна операция или лечение; други извънредни ситуации, свързани със здравето или живота на роднини.
ОДМВР – Габрово напомня:
Полицията не търси съдействие на гражданите за залавяне на телефонни измамници, изисквайки от тях да предоставят пари и ценности! Не предоставяйте лични данни или информация за свои близки на непознати лица! Не предавайте пари, ценности или други вещи на лица, представящи се за посредници, куриери и други непознати! При подобно обаждане незабавно прекратете разговора, свържете се с близките си, за да проверите информацията, и сигнализирайте на телефон 112 или в най-близкото районно управление на МВР.
Бдителността и навременният сигнал до полицията са най-сигурният начин да бъдат предотвратени телефонните измами!

Крими
Заплашиха с бомба прокуратурата в Габрово

Фалшива бомбена заплаха в Окръжната и районната прокуратура вдигна полицията на крак в Габрово.
Днес, 6 юли, на спешния телефон 112 били получени сигнали, че на служебните електронни пощи на Окръжна прокуратура и Районна прокуратура –Габрово били изпратени имейли, съдържащи заплахи за поставени взривни устройства.
Незабавно били предприети необходимите действия и сформиран екип на Областна дирекция на МВР-Габрово, който извършил обстойна проверка на сградата.
При извършената проверка не са били установени съмнителни предмети или устройства. За резултата е съставен констативен протокол.

Новини
СК „Равен старт“ донесоха 9 медала на България от Европейските игри в Бърно

За втора поредна година най-добрите плувци на СК „Равен старт 2020″ облякоха фланелката на националния отбор на България и защитиха честта на страната ни на Европейските игри за хора с дефицити, които се проведоха в чешкия град Бърно.
И отново габровските таланти не разочароваха. Напротив, изведоха представителния ни тим до едно от най-силните му резултати на форума. Общо 120 плувци с различни дефицити от цяла Европа премериха сили в басейна в Бърно, а българският отбор се завърна у дома с внушителните 18 медала – 6 златни, 5 сребърни и 7 бронзови.
От тях солиден дял е дело именно на плувците от Габрово, които според клуба определят надпреварата като най-силната, в която досега са участвали. Безспорна звезда на българския тим бе Стефан Николайчев, който не остави никакви шансове на съперниците си. Той доминира категорично и се прибра с два златни медала – на 50 и на 100 метра, потвърждавайки статута си на един от най-силните плувци в дисциплината на континента.
Григор Станчев също се качи на най-високото стъпало, като спечели титлата на 50 метра бруст – състезание с изключително висока конкуренция, в което габровецът показа, че формата му е на европейско ниво.
Матей Томов не изостана от съотборниците си и завърши турнира с два медала: сребро на 50 метра свободен стил и бронз на 50 метра бруст, показвайки стабилност и отлични времена и на двете дистанции.
Силен международен дебют направи и най-младото попълнение в отбора – Бориса Мирчева, която донесе на България и Габрово два медала още при първото си участие на подобна сцена: сребро на 25 метра гръб и бронз на 25 метра свободен стил.
Двоен бронзов успех отбеляза и Иван Иванов, който в изключително силна конкуренция се пребори за две трети места – на 50 и на 100 метра свободен стил.

-
Културапреди 6 дниХумористичният спектакъл „Кантора ф селу“ ще бъде представен в Габрово
-
Кримипреди 5 дниОтново бой между група мъже в Габрово, трети пореден само за 2 месеца
-
Кримипреди 4 дниСпор между „майстори“ завърши с падане и потрошаване
-
Новинипреди 4 дниКметът на Габрово посрещна финландския посланик
-
Кримипреди 5 дниСилният вятър събори десетки клони и дървета в Габровско
-
Любопитнопреди 3 дниДетски празник на новата площадка зад библиотеката в Габрово на 6 юли
-
Новинипреди 3 дниЯнтра се превърна в трамплин за български футболисти
-
Новинипреди 13 часаНово модерно реанимационно легло на Неонатологията в Габрово






