Свържи се с нас

Новини

ГЕРБ-Габрово: Доказали сме, че развитието на габровска област е наша кауза

Published

on

УСПЯХМЕ
Да изградим Обходния път на Габрово, част от проекта за тунел под Шипка

Да санираме многофамилни жилищни сгради в Габрово, Севлиево, Дряново и Трявна

Да модернизираме училищни сгради, детски градини и площадки, социални и културни институции в Габрово, Севлиево, Дряново и Трявна

Да рехабилитираме ВиК инфраструктурата и да подобрим качеството на питейната вода в Габрово

Да изградим водопровод и да водоснабдим от язовир „Христо Смирненски” всички села от лявата страна от Габрово в посока Севлиево, благодарение на което населените места там вече нямат режим на водата

Да премахнем сметището в Габрово и да изградим модерно и безопасно депо за отпадъци

Да ремонтираме основно пътя Габрово-Севлиево

Да подпомогнем изграждането на новата църква в кв. „Младост”

Да облагородим кв. „Трендафил” 1 в Габрово

Да изградим кръгово кръстовище на входа на Габрово в кв. Бойката

Да реконструираме футболното игрище с изкуствена настилка в спортен комплекс „Христо Ботев”

Да стартираме дейностите по подобряване на водоснабдяването на Севлиево и севлиевските селата.
– Извършена е реконструкция на довеждащия водопровод до ПСПВ Стоките и Източен водопроводен клон за питейна вода.
– Реконструирани са участъци от главни канализационни клонове и вътрешни водопроводни клонове в Севлиево.
– Изграден е довеждащ водопровод и съоръжения към него за водоснабдяване на системите и съоръженията за изкуствено подхранване на подземните води.

Да ремонтираме и рехабилитираме улици в Севлиево

Да ремонтираме читалището в с. Петко Славейково и зоната около него

Да рехабилитираме изцяло главната улица в Дряново – „Шипка” с подмяна на водопроводната и канализационна мрежа под нея

Да ремонтираме моста на Дряновски манастир и мост в местността Райчин дол в Дряново

Да изградим интерактивни стаи и модернизираме учебни кабинети в СУ „Максим Райкович”

Да изградим Етнографски комплекс в Трявна и да облагородим зоната около него

Да санираме сградата на училището в Плачковци

Да укрепим пътното платно и да извършим корекция на дере в кв.“Ковачевци“, Плачковци

Да ремонтираме изцяло улици в Трявна и Плачковци

Да ремонтираме училищната библиотека към СУ „П.Р.Славейков“ Трявна

ПРОДЪЛЖАВАМЕ
След изграждането на Обходния път на Габрово, продължаваме работата по проекта за тунел под Шипка

Създаване на индустриална зона в област Габрово, насърчаване на инвестициите и разкриване на работни места

Осигуряване на водоснабдяване от яз. „Христо Смирненски” на 17 габровски села

Реконструкция на водопроводната мрежа на селата в кметство Кметовци, което обхваща Боженци, Кметовци, Черневци, Трапесковци

Пълна подмяна на уличното осветление в Габрово с енергоспестяващо

Ремонти на улици и квартали в Габрово – кв. „Трендафил” 2, “Тончевци”, ул. Никола Войновски, Морава, Свищовска, Урожай, междублокови пространства в кв. „Христо Ботев” и района на Кукления театър

Благоустрояване на Летния театър в Габрово

Продължаване на крайречната алея

Ремонт на пътя Габрово – Узана

Цялостен ремонт на Акушеро-гинекологично отделение

Изграждане на Източен водопроводен клон от ПСПВ „Стоките” до разпределителна шахта при с. Буря – първи етап до с. Добромирка за подобряване на водоснабдяването в севлиевска община

Изграждане на велосипедна алея в зоната за крайградски отдих и ремонт на улици в Севлиево Ремонт на пътя Кормянско-Малки Вършец-Крамолин Ремонт на пътя Кръвеник-Стоките-Батошево

Ремонт на пътя Севлиево-Богатово Укрепване на няколко свлачища, сред които свлачищата в района на с. Малък Вършец, на Селище и в местността Функата

Осигуряване на диализни апарати за дейността на МБАЛ „Д-р Стойчо Христов”

Подмяна на основен водопровод в с. Царева ливада на главен път Дряново-Царева ливада

Ремонт на пътя Трявна – Дряново Ремонт на пътя Трявна – Вонеща вода

Благоустрояване на терен Божковска поляна и изграждане на мостово съоръжение по плана на кв. „Божковци” в Трявна

Изграждане на подпорна стена по поречието на р. Тревненска, кв. 61 и 61 а, в района на пазара и новоизградения Етнографски комплекс за занаяти

*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на „ГЕРБ – СДС“, във връзка с парламентарни избори 2021, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. „ГЕРБ – СДС“ е под номер 5 в интегралната бюлетина. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*

Новини

Кметът на Габрово посрещна финландския посланик

Published

on

Кметът на Габрово Таня Христова посрещна в кабинета си финландския посланик у нас Н.Пр. Кирсти Полянкука.

„Среща, която вярвам отвори нови хоризонти за партньорство и общи инициативи. Заедно с моите колеги разказахме за силните страни на нашия град. Споделих за проектите, които развиваме и за сътрудничеството ни с финландски региони като Лаперанта в сферата на транспорта и мобилността, Университета в Лапланд, както и Турку в областта на енергийната ефективност. Обсъдихме управлението на отпадъците, депото и възможностите за оползотворяване – тема, по която можем да учим много от финландския опит“, коментира Таня Христова.

Особен акцент е бил поставен върху развитието на Енергийните общности и активното участие на гражданите – модел, който може да промени начина, по който се произвежда и споделя енергия.

„Говорихме и за културата и разбира се нашата голяма амбиция да се впуснем в надпреварата за Европейска столица на културата 2032. Посланичката веднага направи връзка с Оулу – финландския град, който вече носи тази титла и предложи да обменяме опит“, допълни Христова.

Финландският първи дипломат у нас е подчертал, че макар посолството да е малко, желанието им за активна работа е на лице, особено в сферите на иновации, дигитализация и автоматизация.

Всъщност се оказва, че Габрово е единствената община в България със Стратегия за интелигентна специализация, а тук функционира и Дигиталният иновационен хъб към Регионалния иновационен център, така че партньорство по тази линия звучи логично.

„Финландия е прекрасен партньор – с опит, от който можем да учим и с решения, които можем да прилагаме в нашия град. Както каза и самата Н.Пр. Кирсти Полянкука това е първата среща помежду ни, която вярваме ще прерасне в дълготрайно партньорство“, подчертаха още от местната общинска администрация.

Зареди още

Крими

Спор между „майстори“ завърши с падане и потрошаване

Published

on

Спор между двама строителни работници завърши с падане и фрактура за единия от тях. Инцидентът е станал вчера, 1 юли, около 15.20 часа в района на бул. „Могильов“ в Габрово.

По данни на полицията всичко започнало като спречкване помежду им. Вследствие на падане на земята, пострадал 49-годишен мъж от село Шумата, който получил счупване на подбедрицата. Той бил транспортиран и настанен в ортопедичното отделение на МБАЛ „Д-р Тота Венкова“, без опасност за живота.

За срок до 24 часа по случая бил задържан 48-годишен мъж от Габрово. Образувано е досъдебно производство. Работата по изясняване на всички факти и обстоятелства продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Крими

Силният вятър събори десетки клони и дървета в Габровско

Published

on

Силен вятър и буря се разразиха над община Габрово вчера, 1 юли, като причиниха сериозни затруднения по пътищата и наложиха намесата на екипи на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Габрово в различни точки на областта.

Денонощието се оказа изключително натоварено за габровските огнеборци, които в рамките на 24 часа са реагирали на 12 сигнала за инциденти, всичките свързани с паднали дървета.

Според официалната информация, предоставена от РДПБЗН – Габрово, за периода от 06:00 часа на 1 юли до 06:00 часа на 2 юли 2026 г. звената за пожарна безопасност и защита на населението в областта са извършили общо 12 намеси за оказване на техническа помощ.

Проблемите са започнали в късния следобед и са продължили до полунощ, като на моменти сигналите са пристигали през по-малко от петнайсет минути един от друг. Първият сигнал е подаден в 19:34 ч. за паднало дърво на пътното платно в село Раховците, а само две минути по-късно, в 19:36 ч., е получено съобщение за дърво, препречило Републикански път I-4 в землището на град Севлиево. И на двете места дърветата са отстранени от екипи на РСПБЗН – Габрово и РСПБЗН – Севлиево.

В самия град Габрово вятърът е причинил поредица от инциденти в различни квартали. В 19:45 ч. е сигнализирано за паднало дърво на улица „Алеко Константинов“, а малко по-късно, в 20:01 ч., подобен проблем е регистриран и в село Орловци. Само двайсет и пет минути след това, в 20:26 ч., дърво е паднало на улица „Д-р Илиев – детския“ в града – локация, на която по-късно през нощта, в 22:45 ч., се е наложила повторна намеса на пожарникарите заради нов паднал ствол. Вятърът не е пощадил и други централни градски артерии.

В 20:35 ч. е получен сигнал за паднало дърво на улица „Индустриална“, а шест минути по-късно, в 20:41 ч. – на булевард „Стефан Караджа“. Инцидентите са продължили и с подадения в 20:56 ч. сигнал за дърво на улица „Преслав“.

Освен в градската част, силният вятър е засегнал и по-високите части на общината. Републикански път I-5 в района на връх Свети Никола (Шипка) е бил блокиран от паднало дърво в 21:20 ч., а само часове по-късно, точно в полунощ, на 2 юли, на същото място се е наложила поредна намеса на пожарникарите заради нов паднал ствол. Между двата случая, в 23:00 ч., екип е реагирал и на сигнал за паднало дърво в село Източник.

Във всички дванадесет случая екипите на РСПБЗН – Габрово и РСПБЗН – Севлиево са отстранили падналите дървета и са възстановили проходимостта на засегнатите пътни участъци. В ликвидирането на последствията от бурята са участвали общо дванадесет противопожарни автомобила и екипи с различна численост – между двама и трима пожарникари на инцидент, разположени в различни населени места на територията на областта.

Инцидентите от изминалото денонощие показват мащаба, който силният вятър причини върху инфраструктурата и натовареността, с която се е наложило да работят екипите на пожарната служба в Габровско, за да бъде своевременно овладяна ситуацията. За щастие до по-сериозни последствия за движението и безопасността на гражданите не се стигна.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица