Свържи се с нас

Новини

Топ 3 мобилни приложения за залози на спорт в България

Published

on

В днешно време ще открием, че влиянието на мобилните платформи във всяка една индустрия се влияе много пряко от новата технология. Анализаторите на букмейкърски платформи от Efirbet често посочват, че това е индустрията, която инвестира най-много в модерните технологии. Точно по тази причина ще открием, че всички мобилни залози могат да се направят през телефон и таблет, като някои брандове дори са разработили мобилни приложения за целта.

Това е следващата стъпка и според мнозина е напълно логична. Според една статистика, повече от 3.6 милиарда активни мобилни телефона се използват всеки ден, а тенденцията показва, че само ще се увеличават. Налагайки се като един доста добър дигитален паспорт, човек може да се възползва от всичко, което се предлага. Ако четете тези редове, най-вероятно използвате една от тези технологии днес. В сферата на забавленията и най-вече тази на спортни прогнози и казино забавления, няма как да останем разочаровани.

Повечето сайтове предложиха така наречените мобилни версии на своите сайтове – опция, която не изисква свалянето на приложение, а работи с оразмеряването на сайта така, че да работи в перфектна симбиоза с всяко едно устройство. Мобилните приложения имат един друг прочит. Ще открием, че брандове като bwin, bet365 и родният ефбет разполагат точно с такива и в следващите редове ще открием какво точно ни дават.

На първо място ще забележим, че това е персонализирана платформа, която може да ни позволи да следим и да получаваме информация за спортния свят. Тя може да идва под формата на нотификации, самият клиент може да избира за кои спортове да получава новини и винаги ще е сред първите, които получават информация за нови промоции. Това обаче е само една част от възможностите.

Все повече потребители откриват, че точно това приложение ни дава един изключителен контрол на риска. Тук можем да разберем какво още трябва да знаем за тях и да се запознаем с някои технически подробности, но в основата говорим за контрол. Какво имаме предвид? Мобилните приложения на посочените брандове ни позволяват да използваме всички функции като кеш-аут, създаване на залог и още много други.

Освен това имаме достъп до безплатен стрийм в секцията спорт на живо за доста сериозен спектър от спортни дисциплини – от футбол до електронни спортове. Феновете, които не могат да използват толкова мегабайти, могат да използват интерактивни анимации, които по всяко време ни дават информация за избраното дерби.

Това е само една част от всички основни функции. Брандовете започнаха бързо да се синхронизират с новите технологии, впрочем правят го много по-бързо от всяка една друга индустрия и няма как това да не се забележи от аудиторията. Ако вярваме на статистиката, тази индустрия поставя финансови рекорди година след година, като това разбира се идва с цена и качествени практики. Впрочем не трябва да забравяме, че мобилните приложения са само една  стъпка, в момента същата тази индустрия разработва изкуствен интелект, работи върху идеята за виртуална реалност, с която цялото изживяване да стане още по-добро. Тайната зад успехите на тази индустрия е постоянното развитие, а то се движи предимно от огромната конкуренция.

Нека не забравяме, че букмейкърите отдавна промениха своята политика и вече говорят за забавление. Преди всичко ще открием, че винаги се говори за отговорна и разумна игра, като дори за нея са въведени опции, които да спрат грешните практики на време. Мобилният телефон претърпя много метаморфози и предстои да видим още много такива налични.

Крими

19-годишен габровец измъкна 20 бона и злато от баба и горчиво съжали

Published

on

За броени дни криминалисти установиха габровец, съпричастен към телефонна измама. Действията по разследването започнали след подаден сигнал на 12 юни от 74-годишна жена.

Възрастната дама била въведена в заблуждение, че оказва съдействие на полицията. Жената предала на непознат около 20 000 лева и инвестиционно злато. В рамките на образуваното досъдебно производство били проведени оперативно-издирвателни, в резултат на които бил задържан 19-годишният.

Парите и златните монети били намерени и възстановени.

Криминалистите отново припомнят, че полицията не иска пари от гражданите, за да залавя извършители на престъпления. Институциите не събират пари на ръка. Искането на пари по телефона е категоричен знак за измама. Не помагайте на измамниците!

При всяко съмнително обаждане с искане на пари, незабавно позвънете на тел. 112 и се свържете с близките си!

Схемите на телефонните измамници са разнообразни: оказване на съдействие при провеждане на полицейска акция по залавяне на измамници; спешна операция на близък; внасяне на гаранция; печалба от томбола или телевизионна игра; баене за разваляне на магия; предоставяне на социални помощи; ремонт на жилище; даване на капаро за покупка на климатици или телевизори и други.

В никакъв случай не изпълнявайте указания, в които ви искат пари по телефона, независимо кой и по какъв повод отправя искането! Не предоставяйте лични данни на свои близки по телефона! Не предприемайте даване на пари на непознати, представящи се за посредници или доверени лица, защото това е сигурен знак за измама!

Ако все пак имате съмнение, че се обажда близък човек, първо да опитайте да се свържете с него чрез свой съсед или познат, по възможност от телефон, различен от този, на който сте получили обаждането.

Предупредете вашите възрастни родители, близки или съседи да бъдат предпазливи и да не се доверяват на обаждания от страна на непознати. При подобни случаи и при възникване на каквито и да е съмнения, сигнализирайте на ЕЕН 112 или потърсете помощ в най-близкото районно управление.

Зареди още

Новини

Улица „Възход“ ще бъде преасфалтирана за сметка на изпълнителя

Published

on

Община Габрово е изискала от изпълнителя на ремонтните дейности по ул. „Възход“ да извърши цялостно преасфатиране на улицата.

Причината са установени дефекти по настилката в рамките на гаранционния срок.

По улицата бяха извършени ремонти дейности през август миналата година в рамките на текущата поддръжка на уличната и пътна мрежа.

Сега ремонтите работи ще бъдат за сметка на изпълнителя, уточни зам.-кметът по „Строителство, инфраструктура и екология“ инж. Деян Дончев.

Зареди още

Икономика

2 млрд. лв. са осигурени за интегрирани териториални инвестиции

Published

on

2 млрд. лв. са осигурени по процедура „Концепции за интегрирани териториални инвестиции (ИТИ)-2“ на Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 г. Средствата се осигуряват за реализацията на общински и регионални проекти, като вече е отворена втората покана за кандидатстване на регионални проекти.

Това съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов, който откри Информационен ден по процедурата в Габрово. В рамките на срещата министърът разговаря с потенциални бенефициенти, които бяха запознати с Единните указания за кандидатстване с концепции за интегрирани териториални инвестиции и възможностите за финансиране по програмата.

„От ангажираността, визията и партньорския дух, с които подхождате към тази възможност, зависи не само реализирането на конкретни проекти, но и дългосрочното социално и икономическо развитие на регионите“, обърна се към участниците в срещата министърът. „Намираме се в ключов етап от изпълнението на Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 г. и от успешната реализация на предложените от Вас проекти зависи и успешната реализация на програмата“, подчерта Иванов. По думите му интегрираните териториални инвестиции не са просто механизъм за финансиране – те са стратегически инструмент за постигане на реална, измерима промяна и подобряване на регионите.

Концепциите, които ще бъдат разработени и реализирани в рамките на втората покана, ще доведат до положителни резултати за териториите – ще се създадат условия за нови работни места, подобрена инфраструктура, по-добро образование, здравеопазване и социални услуги. „Инвестициите ще имат положителен ефект върху живота на по-широк кръг от хора, ще укрепят местните общности и ще направят регионите по-привлекателни за живеене и развитие“, посочи още министърът.

Той отчете като успешна приключилата вече първа покана за кандидатстване с концепции за интегрирани териториални инвестиции и съобщи, че интересът към нея е бил значителен, а подадените предложения многократно са надвишили наличния ресурс. Това според него е ясен знак за силната ангажираност на общините и местните партньори, както и за натрупания потенциал на терен.

Очаква се съвсем скоро проектните предложения, разработени по одобрените концепции от първата покана да получат финансиране от програмите и да навлязат в същинския си етап на изпълнение.

„Срокът за подаване на концепции за интегрирани териториални инвестиции е до 8 юли тази година, включително“, припомни министърът и изрази увереност, че с общи усилия ще бъдат постигнати трайни резултати, които да отговорят на очакванията на хората в регионите. „Днешната среща ще помогне на заинтересованите страни да изготвят своите проекти по втората покана“, обясни заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Юра Витанова, която също участва в информационния ден. Тя изрази надежда и втората покана да предизвика същия голям интерес, както първата, и да бъдат представени много проектни предложения, които да отговорят на нуждите за развитие на регионите.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица