Свържи се с нас

Новини

Затварят улици, за да бъде завършено новото кръгово

Published

on

Във връзка със завършването на реконструкцията на кръстовището между улиците „Емануил Манолов“, „Чардафон“ и „Баждар“, на 22 юни, вторник, в рамките на работния ден, ще бъдат затворени за движение на автомобили ул. „Е. Манолов“ и ул. „Чардафон“ – от кръговото кръстовище при бившата Консултативна поликлиника до ул. „Съзаклятие“.

За обходен маршрут за лекотоварни автомобили ще се използват улици „Брянска“, „Скобелевска“ и „Съзаклятие“.

Автомобилите, идващи от МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ в посока Централна градска част ще преминават по ул. „Чавдар“.

Тежкотоварните автомобили, идващи от ул. „Никола Войновски“ ще бъдат пренасочен по ул. „Македония“. А тежкотоварните автомобили, идващи от ул. „Стефан Караджа“ и ул. „Брянска“ в посока бул. „Априлов“ ще се движат по ул. „Юрий Венелин“.

На 22 юни след 09.00 часа линиите на обществения градски транспорт – №3, №13, № 9 и №16, които преминават по улици „Е. Манолов“, „Чардафон“ и „Баждар“, ще се движат по обходни маршрути.

До възстановяване на движението временно няма да бъдат обслужвани в двете посоки автобусни спирки „Любовна чешма“ и „Чардафон – разклона“.

Община Габрово призовава водачите да се съобразяват със създадената временна организация на движение, като спазват поставената сигнализация.

Община Габрово се извинява за причиненото временно неудобство!

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

Днес е разпети петък!

Published

on

Велики петък или по-известен като Разпети петък е денят, в който е разпнат Божият син Исус Христос, за да изкупи греховете на човечеството.

На този ден Божият син претърпява неимоверни страдания. На този ден е разпнат на кръст.

Разпнат между двама разбойника за поругание при страшни природни смущения издъхнал, приел смърт, за да избави от смърт цялото човечество.

Това е ден за душевно пречистване. На същия този ден Исус бил погребан.

На този ден в храмовете се извършва неговото опело. Поклонниците на Разпети петък ходят на църква, минават три пъти под масата за здраве, излизат и целуват разпятието.

Носят запалена свещ и обикалят 3 пъти около църквата, като внимават да не угасне. После я отнасят запалена вкъщи.

Зареди още

Новини

Хартиените бюлетини за изборите са в Габрово

Published

on

При строги мерки за сигурност вчера, 8 април, бяха доставени 88 хиляди бюлетини за предстоящите парламентарни избори на 19 април.

Бюлетините бяха ескортирани от полиция и жандармерия до Областна администрация Габрово, където бяха посрещнати от областния управител Асен Даскалов, заместниците му и представители на РИК- Габрово.

Още през вчерашния ден те бяха надлежно предадени на представителите на общинските администрации. На територията на област Габрово са разкрити 223 секции и 3 подвижни секции. В 67 секции гласуването ще се извършва само с бюлетини.

Зареди още

Крими

Румънски „амбулантен търговец“ на кухненски съдове удари греда в Габрово

Published

on

Установен и задържан е 38-годишен румънски гражданин, съпричастен с извършена кражба от жилище в Габрово.

По първоначални данни, в обедните часове на 31 март, възрастна жена от областния град била въведена в заблуждение от непознат, който ѝ предложил кухненски съдове.

Той успял да влезе в дома ѝ под предлог за демонстрация на стоката и поискал символично възнаграждение.

Впоследствие извършителят напуснал, а малко по-късно жената установила липсата на златни накити, с тегло над 20 грама.

В резултат от проведени оперативно-издирвателни действия бил установен и задържан 38-годишен румънски гражданин, съпричастен към посегателството.

Част от златните накити били възстановени на жертвата. По случая е образувано досъдебно производство.

Областната дирекция на МВР – Габрово отправя апел към гражданите да бъдат особено бдителни и да не се доверяват на непознати лица, предлагащи стоки или услуги в домовете им.

Подобни „търговски“ посещения често са прикритие за извършване на измами и кражби на вещи. Как да се предпазите? Елементарно! Не допускайте непознати в дома си, независимо от повода! Не давайте пари или ценности на непознати лица! Внимавайте с „изгодни оферти“ и демонстрации по домовете! Не се предоверявайте! Информирайте възрастните си близки и родни за подобни схеми, тъй като те често са обект на този тип престъпления.

При съмнение или извършено престъпление – сигнализирайте незабавно на телефон 112!

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица