Крими
Белезници за двама, посегнали към наркотиците
19-годишен младеж и 28-годишен многократно осъждан габровец, бяха задържани при специализирана полицейска операция срещу употребата и разпространението на наркотици.
В петък, 11 юни, около 21.30 часа, в Плачковци служители на трененската полиция извършили проверка по реда на Закона за МВР на 19-годишен младеж, като било установено, че същият държи в себе си полиетиленов плик, съдържащ бяло прахообразно вещество, реагиращо на амфетамин.
Сутринта на 12 юни, в района на бул.“Стефан Караджа“ в Габрово, автопатрулен екип спрял за проверка лек автомобил „Опел Корса“, управляван от 45-годишен жител на областния град. При извършените процесуално-следствени действия в автомобила бил намерен полиетиленов плик, съдържащ марихуана, като било установено, че наркотикът принадлежал на пътника, возещ се в колата.
Това бил 28-годишен многократно осъждан, също от Габрово. При извършените допълнителни действия служители на районното управление установили, че криминално проявеният мъж отглеждал в дома си растения от рода на конопа, които при извършения полеви наркотест реагирали на марихуана.
По двата случая са образувани досъдебни производства. Лицата са били задържани за срок до 24 часа.
По отношение на разкритите престъпления от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово информираха още, че 65-годишен от севлиевското село Рязковци е бил уличен в извършването на кражба на винкели и тръби от частен имот в населеното място.
Вещите, предмет на престъплението, са били намерени и иззети, а по случая е заведена преписка.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Тежка катастрофа със загинал на обходния път на Габрово

Тежка катастрофа със загинал е станала днес, 1 декември, в следобедните часове на обходния път на Габрово, съобщиха за „Габрово Нюз“ от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
Ударили са камион и товарен бус. Инцидентът е настъпил в района на квартал „Смирненски“. Тежкотоварният автомобил се е движел в посока от връх Шипка към Габрово, а буса в обратната – към върха.
Единият от водачите за загинал на място, а другият е бил откаран в болница в критично състояние.
Движението на автомобили в района е преустановено. Трафикът се пренасочва по обходни маршрути. Причините и механизмът за възникване на инцидента са в процес на установяване.
В момента протичат процесуално следствени действия.

Крими
Кола блъсна неправилно пресичащ в центъра на Габрово

40-годишен, пресичащ неправилно, пострада в събота вечер при пътнотранспортно произшествие. Блъснатият мъж е бил приет в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ с открита рана на главата.
Инцидентът е станал около 17.30 часа, на ул. „Чардафон“ в центъра на Габрово. При извършения на място оглед, полицейският екип установил, че 45-годишен, управлявайки “Фолксваген Туран“, блъснал 40-годишния мъж, пресичал неправилно пътното платно.
Пострадалият бил откаран в МБАЛ „д-р Тота Венкова“ с открита рана на главата. Пробите за алкохол и наркотици на водача са отрицателни. На пешеходеца е била взета кръв за химически анализ.

Крими
Двама „мутреещи“ на пътя раздаваха юмруци и шамари на 65-годишен

Полицията установи двама мъже, на 19 и 26 години, нанесли на пътя побой над 65-годишен. Неприятният инцидент се разиграл вчера, 24 ноември, следобед край Дряново.
Около 15.40 часа, от 65-годишен мъж подал сигнал в полицията, че при управление на автомобила си в посока Велико Търново бил застигнат и заставен да спре от лек автомобил “Ауди А6“.
От колата изскочили две непознати за него лица, които му нанесели удари в областта на лицето, след което напуснали мястото в посока Велико Търново.
В резултат от проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия били установени и задържани извършителите на деянието. Това били двамата мъже на 26 и 19 години, извършили деянието.
По случая в РУ-Дряново е образувано досъдебно производство.

-
Кримипреди 2 дниКола блъсна неправилно пресичащ в центъра на Габрово
-
Любопитнопреди 2 дниГаброво грейва в коледна светлина тази вечер!
-
Кримипреди 2 дниТежка катастрофа със загинал на обходния път на Габрово
-
Новинипреди 5 дниГаброво се обединява за Иван и Ванеса в „The Golden Circle“
-
Новинипреди 5 дниНазначават психолози и педагогически съветници ще бъдат в 8 учебни заведения
-
Новинипреди 5 дниОт понеделник може да се сменя личния лекар
-
Културапреди 5 дниМобилната изложба „Грехът“ беше открита в Икономовата къща
-
Новинипреди 2 дниДжудистите ни със силно представяне на татамито сред 700 участници от 6 държави







