Новини

„Янтра“ с престижна победа над „Миньор“

Published

on

Отборът на „Янтра“ (Габрово) записа нова престижна победа при участието си в първенството на Втора професионална лига на България. След престижния успех на габровци в столицата предния кръг над запътилия се към Първа лига тим на „Локомотив“ (София) с 1:3, момчетата на старши – треньора Константин Ангелов победиха коравия тим на „Миньор“ (Перник) с 3:2.

Срещата помежду им бе от 32-я кръг на сезона и се проведе вчера, 12 май, на стадион „Ангел Кънчев“ в Трявна, където „Янтра“ приема своите съперници, докато трае ремонтът на градския стадион „Христо Ботев“ в Габрово.

Успехът за габровския отбор донесе острието на тима Християн Кожухаров, който реализира хеттрик в двубоя, материализирайки усилията и мъжката игра на своите съотборници. Той беше точен в противниковата врата на три пъти през първото полувреме, осигурявайки комфортна преднина.

Кожухаров откри резултата в 13-та минута, покачи на 2:0 три минути по-късно и оформи аванса от 3 чисти гола на полувремето в 33-та минута. След почивката гостите от Перник успяха да намалят резултата до 3:1 в 53 минута от дузпа, а 4 минути след това върнаха и втори гол, но за повече не им стигнаха силите.

До края на мача „Янтра“ не изпусна контрола и съвсем заслужено се поздрави с трите точки. Така активът на габровци вече набъбна на 31 точки, които им отредиха 11 място във временното класиране на Втора професионална лига и са на крачка от запазване на мястото си в групата. До края на сезона остават още 2 срещи.

Следете ни и във Фейсбук на:

Любопитно

Габровска група популяризира планинския туризъм у нас

Published

on

Нова фейсбук група популяризира планинския туризъм, показвайки красотата на българската природа. Неин администратор е габровецът Светломир Христов, който е запален планинар и който организира безплатни преходи из ненагледните планински райони у нас.

Името, което носи групата, е „На Планина с Бат Свет“. Тя е мястото, където може да бъде получена информация за предстоящи или изминали летни, или предстоящи зимни планински преходи.

Функционира от близо половин година, а интересът към нея се покачва с всеки изминал ден. Членовете ѝ към момента наброяват над 11 500 души.

Всичко, което се случва около организацията на преходите, е на доброволни и приятелски начала. Един избира маршрута, друг къде да се нощува, а трети организира транспорта от определен град, тъй като в групата членуват хора, обичащи планината, от цяла България.

Ядрото на групата се състои от около 10-15 човека, които са сред редовните, превърнали планинарството в свое любимо хоби. С всеки изминал преход обаче техният брой се увеличава.

„Местата, които се посещават, са спиращи дъха, както зиме, така и лете. Имаме си обаче и някои изисквания“, разказа пред „Габрово Нюз“ Светломир Христов. Туристическата застраховка е задължителна за всеки, като изключения не се правят, поясни още той.

Всички други неща, като екипировка спрямо сезона, слънцезащита, удобни обувки и добро настроение са по подразбиране.

„Ако имате желанието да се запознаете с млади и позитивни хора, да споделите хубави мигове из българските планини с тях, не губите време, а се запишете за следващия преход!“, сподели още Светломир Христов.

Ако и Вие желаете да станете част от новото социално пространство за планински туризъм на България можете да го направите от този линк, както и да присъедините Вашите приятели към него.

За 14-ти и 15-ти август е обявяван код „Пирин“. Ще бъде направен един любим преход в този район: Хижа „Безбог“ – Попово Езеро – вр. Джано 2668 м. – Хижа „Безбог“. Повече информация за прехода можете да намерите в групата.

Зареди още

Крими

Спряха шофьор без книжка, а друг след тежък запой

Published

on

В хода на полицейска акция по безопасност на движението са образувани две бързи производства, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

Вчера, 4 август, около 04.15 часа, в района на село Генчовци, автопатрулен екип спрял за полицейска проверка лек автомобил „Киа Соренто“.

По надлежния ред било установено, че водачът- 48-годишен жител на село Богданчовци, управлявал автомобила след употреба на алкохол. Дрегерът отчел 2.28 промила. Водачът дал кръв за химически анализ. По случая в РУ-Габрово е образувано бързо производство по чл.343б ал.1 от Наказателния кодекс.

Бързо производство е образувано и срещу многократно осъждан мъж, управлявал автомобил без шофьорска книжка. Отново вчера, 4 август, но около 06.40 в Дряново бил спрян за проверка „Нисан Алмера“, управляван от 29-годишен жител на видинското село Горни Лом.

При извършената справка в информационните масиви на МВР било установено, че водачът бил неправоспособен и управлявал автомобила в едногодишния срок от наказанието му по административен ред за същото нарушение.

Зареди още

Новини

„Янтра“ изпусна „Марек“ и записа равенство (Видео)

Published

on

„Янтра“ спечели само точка от домакинския си мач срещу новака в групата Марек (Дупница). Срещата, играна вчера, 4 август, на стадион „Ангел Кънчев“ в Трявна, завърши без попадения – 0:0.

Отборът ни имаше игрово предимство, но създаде малко голови възможности. В 7-та минута Константин Иванов засече топката след центриране от ъглов, но бранител на Марек изчисти с глава от голлинията. В 20-та Симеон Чатов стреля от удобна позиция в страни от вратата на гостите. Тимът от Дупница нанесе единствения си точен удар в мача в 45-та минута, но той не затрудни вратаря Богомил Цинцарски.

През втората част превъзходството на Янтра продължи, но отборът ни създаде само една добра голова възможност, пропусната от Иван Петков в 82-та минута. Дискусионен момент имаше две минути по-късно. На контраатака Ивайло Иванов беше спрян от последния в защитата на Марек – Иван Калайджийски, който вече беше с един жълт картон, но реферът Рюстем Карагерен прецени, че нарушение е извършил габровският футболист.

Следващият мач на отбора ни е неделя от 18.00 часа срещу Миньор (Перник) отново на стадион „Ангел Кънчев“ в Трявна.