Свържи се с нас

Новини

В 157 секции в Габровско ще се гласува машинно

Институциите са готови за провеждането на изборите.

Published

on

Заместник – областният управител на Габрово Мария Пенева, заедно с организационно – техническия екип от Областната администрация, ангажиран с подготовката за провеждане на предстоящите избори на 4 април, проведоха работна среща с представители на всички институции от област Габрово, които участват в процеса – председателят и зам.-председателят на Районна избирателна комисия Габрово, секретарите на общинските администрации от Габрово, Севлиево, Трявна; представител на община Дряново; началникът на Териториално звено ГРАО, „Информационно обслужване“ АД, ОД на МВР – Габрово и ПБЗН – Габрово, ЕНЕРГО – ПРО; РЗИ – Габрово и ЦСМП – Габрово.

Целта на срещата е да се координират действията по организация на предстоящите парламентарни избори, както и да се уточнят възникнали въпроси в хода на подготовката им.

Една от широко обсъжданите теми бе във връзка със спазването на противоепидемичните мерки в деня на гласуването и по-конкретно в избирателните секции.

„Вярвам, че членовете на СИК имат самосъзнание и работата ще върви съгласно разписания здравен протокол – това е в интерес на опазване здравето на всички“ – коментира председателят на РИК Мария Недева, която сподели още, че всички дейности към този момент се случват нормално и съобразно сроковете в изборния кодекс.

Предстоят да се проведат обученията на СИК, които този път ще бъдат онлайн.

Коментирани бяха въпроси, свързани и с машинното гласуване. Такова ще се проведе в 157 избирателни секции в област Габрово – като пълният списък може да бъде проверен на интернет страницата на Централната избирателна комисия.

Общо 3 са подвижните секции като 1 е предвидена за община Габрово и 2 за община Севлиево. Към момента тече срокът, в който лицата поставени под карантина или задължителна изолация могат да подадат заявление за гласуване с подвижна избирателна кутия.

Представителите на общините имаха възможност да споделят проблеми или препоръки към организационната част. От МВР и Пожарна безопасност декларираха също готовност за нормално провеждане на изборите за народни представители на 4 април, а от Електро разпределителното дружество информираха, че са отменили всички планови прекъсвания в изборния ден и следващия.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

Проверките по общинските жилища в Габрово продължават

Published

on

Среща, с фокус върху проверка на адресните регистрации, наличието на хора в общински жилища без издадена заповед за това, както и спазването на обществения ред, проведе заместник‑кметът на Габрово Мария Йозова.

В дискусията участваха екип от Община Габрово – директорите на дирекции „Общинска собственост“ и „Образование и социални дейности“ заедно с експерти и представители на Районното управление.

Формалният повод за срещата бяха регулярните проверки на общинския жилищен фонд. Те обхващат стопанисването, поддържането и опазването на общинските жилища, както и спазването на условията по договорите с наемателите.

Паралелно с това служителите следят и за спазване правилата на етажната собственост. С кварталните инспектори бяха обсъдени конкретни въпроси, насочени към подобряване на координацията и възможностите за сътрудничество.

Инспекторите са първата точка на контакт за гражданите и извършват ежедневни обходи в районите си, затова добрият синхрон между екипите на институциите е ключов за навременна реакция при сигнали и проблеми.

Зареди още

Новини

С нов екип Янтра ще търси първи точки в новото първенство

Published

on

Янтра посреща състава на Монтана в третия кръг от първенството в Mr Bit Втора лига. Двубоят е днес, 11 август, на стадион „Христо Ботев“ с начален час 20.00. Непосредствено преди срещата „ковачите“ представиха новия си екип, с който ще преследват победите в шампионата.

Основният му цвят е зелен, с бели елементи по яката и ръкавите. За представянето бяха направени ефектни снимки в ковашката работилница на Регионалния етнографски музей на открито „Етър“ – място, което по естествен начин допълва символиката около прозвището на габровския тим.

След двата злополучни мача в началото на първенството Янтра няма друга алтернатива освен да търси победата срещу Монтана. В състава се завръщат няколко важни фигури и това може да даде необходимия импулс на „ковачите“.

Тони Иванов изтърпя наказанието си от два мача, наложено му след баража за влизане в Първа лига срещу „Септември“ (София), и ще бъде на разположение на старши треньора Борислав Стойчев. В отбора се завръща и Константин Иванов, който ще оформи добре познатия тандем с Асен Георгиев в центъра на защитата. Възстановен е и левият бек Александър Георгиев, пропуснал гостуването на „Етър“.

В състава на изпадналия от Първа лига тим на „Монтана“ от това лято са двама офанзивни футболисти, носили екипа на „Янтра“ – Велислав Василев и Олджай Алиев. Старши треньорът на гостите Божо Джуркович няма да може да разчита в предстоящата среща на титулярния си вратар Васил Симеонов, който е измъчван от стара травма в рамото. Вместо него под рамката ще застане Юлиян Весков, а юношата на клуба Никола Кръстев ще бъде на резервната скамейка.

Трайно контузени в редиците на гостите са Джан Хасан, Ивелин Георгиев и Владислав Цеков-Каската. Полузащитникът Стефан Каменов получи травма при домакинската победа над „Несебър“, но тя не се е оказала тежка и той ще бъде на линия за мача в Габрово.

Съдийството на срещата е поверено на Кристиян Тодоров от Варна. Ще му асистират Димитър Димитров (Варна) и Християн Симеонов (Разград). За четвърти арбитър е назначен Красимир Кръстев от Шумен. Радослав Славов от Велико Търново ще бъде делегат на срещата, а представянето на съдийската бригада ще оценява Красимир Василев от Русе.

Зареди още

Новини

Бреговете на Янтра до спортната зала ще бъдат укрепени и с изцяло нова визия

Published

on

Одобрен е проектът за укрепване на бреговете на река Янтра, с който Община Габрово кандидатства по процедурата за превенция и управление на риска от наводнения, съобщи кметът Таня Христова.

„Това е ключова стъпка, която ще ни помогне да направим градската среда в Габрово по-сигурна, по-зелена и по-красива“, коментира Христова.

Участъкът между мостовете на ул. „Д-р Никола Василиади“ и ул. „Христо Ботев“ е едно от най-чувствителните места по поречието на Янтра. Сега има възможност да бъде преобразен чрез комбинация от инженерни решения и природосъобразни мерки, които едновременно защитават от високи води и възстановяват естествения характер на реката.

„Ще укрепим бреговете, ще оформим тераси, ще засадим растителност, ще запазим наносните острови и ще създадем нови пешеходни зони и зелени пространства. Тази трансформация е част от нашата интегрирана концепция за устойчиво развитие- съчетание между защита от рискове, екологични подобрения и нови възможности за крайречното пространство“, допълва Таня Христова.

С осигурения бюджет от над 2,2 млн. евро по Програма „Околна среда“ и вече гарантираното финансиране по Програма „Развитие на регионите“ ще може да се реализира цялостната визия за модерна, достъпна и природосъобразна крайречна зона.

„Това няма да е просто инфраструктурна дейност, а стратегическа инвестиция в бъдещето на нашия град и в качеството на живот на хората“, добави кметът на Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица