Свържи се с нас

Новини

ФК“Янтра“ отстъпи на „Ботев“(Криводол) с 1:3

Published

on

© Copyright 2011 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Отборът на ФК“Янтра“ допусна загуба с 1:3 от „Ботев“ (Криводол) в домакинския си мач, който беше игран вчера на стадион „Христо Ботев“ в Габрово. Срещата беше от 4-я кръг на първенството в Северозападната „В” група. Момчетата на старши-треньора Николай Василев (Янтра) стояха много по-стабилно и желаеха победата от своя съперник, но след 60-та минута допуснаха да им бъдат отбелязани три попадения в тяхната врата.

През първото полувреме габровските футболисти по нищо не показаха, че ще загубят срещата и оставиха доста добри впечатления у зрителите дошли на стадиона. Още в началните минути Светлин Иванов имаше възможност да открие резултата в полза на домакините, но ударът му премина покрай вратата. Миро Косев на два пъти отправи опасни удари, но и той не успя да разпечата вратата на „Ботев“. Все пак логичното в срещатата се случи и „Янтра“ поведе в 33 минута. Теохарис Ракиджис центрира от фаул направен до тъч линията, вратарят на гостите излезе да лови топката и не успя да се намеси по най-правилния начин. Стражът на гостите изпусна коженото кълбо, което попадна в краката на Георги Павлов и той с точен удар изведе съотборниците си напред в резултата.

Второто полувреме започна по познатия сценарий. „Янтра“  атакуваше и стоеше стабилно на терена, а гостите се отбраняваха. В 50 минута домакините можеха да предрешат изхода на срещатата с второ попадение. Капитанът на габровци Христо Коев беше изведен по блестящ начин от Милен Ванков зад гърба на защита. Коев финтира вратаря на „Ботев“ и отправи топката в очертанията на врата, но бранител успя да притича и да избие топката от гол линията. При първата си по-смислена  атака за мача гостите успяха да стигнат до изравняване. В 60 минута Константин Генков беше оставен непокрит в малкото наказателно и засече с глава за 1:1. Три минути по-късно, Георги Иванов отбеляза второ попадение във вратата на „Янтра“, след като навлезе в наказателното и от малък ъгъл не остави шанс за вратаря Пантев.
Крайният резултат оформи Георги Иванов в 84 минута, който отново беше точен.

Следващият двубой на ФК“Янтра“ е гостуване в Никопол на „Ситомир“, тази неделя.

Любопитно

Севлиево е първият град от турнето на актьора Димитър Маринов

Published

on

Известният актьор Димитър Маринов, който през 2019 г. стана първият български актьор, качил се на сцената на “Оскар”-ите по време на 91-вата церемония, след като филмът „Зелената книга“, в който той участва, спечели наградата за най-добър филм, ще гостува в Севлиево на 7-ми май.

Той пристигна преди няколко дни в България, за да участва в дует с Дивна, която влезе в образа на Хилда в „Като две капки вода“. Както винаги, актьорът представи едно към едно образа на своя учител – големият Тодор Колев.

През 2020 г. Димитър Маринов спечели място във формата „Като две капки вода“, но благородно отстъпи мястото си, защото (както той казва), “няма нужда от награди, а желание да раздава своите знания”. Към момента популярният в Холивуд актьор е преподавател по актьорско майсторство в САЩ. Срещата с него е по инициатива на Община Севлиево и включва представяне на пътеводителите по актьорска подготовка, чиито автор е Маринов. Книгите му “Към сцената“ и „Към екрана“ излязоха в края на 2024 г. под знака на издателство „АЗ-БУки“, печатът е на www.artniton.com.

Официалната премиера на заглавията започва от Севлиево – в 17.30 часа в сградата на Общината.

„Нашата форма на работа е строго индивидуална в партньорство. Актьорството е точно този съзнателен избор, който идва от вярата вътре във вас. То е начин на живот. Имам класове в САЩ, в които работят по четири сесии и им казвам директно кой става и кой не, според мен. Актьорлъкът е дарба – той е вид мислене. Аз не мога да ви науча на актьорско майсторство – никой не може. Ние можем само да ви придадем похвати, практики, с които да ви помогнем да откриете себе си”, споделя пред младите хора Димитър Маринов. С харизмата си и естественото си поведение, Димитър Маринов пленява всяка аудитория.

Всеки, който има интерес към литературата и киноизкуството ще има чудесна възможност да се запознае лично с актьора и да почерпи вдъхновение от неговия професионален път. Животът му е като филмова лента, с много обрати и събития, но примерът му да не се отказва да се бори е много мотивиращ.

Зареди още

Култура

Исторически музей – Дряново отбелязва 120 години от рождението на Иван Койчев

Published

on

В залата за временни изложби „Колю Фичето“ на Исторически музей – Дряново този петък, 2 май, ще бъде открита изложбата „Иван Койчев: човекът, художникът, учителят (1905–1976)“.

Събитието, което ще започна в 17.30 часа, е посветено на 120 години от рождението на видния художник, педагог и общественик, оставил значим отпечатък в културния живот на Дряново.

Изложбата е в две части и включва част от последното дарение на семейството на Иван Койчев, направено през 2024 г. В първата част посетителите ще видят негови архивни снимки, документи и лични вещи, показващи живота и приноса му като художник и педагог. А във втората са представени непоказвани за публиката негови творби.

Изложбата представя Иван Койчев не само като талантлив творец, но и като личност с активна обществена роля, оставил следа в местната историческа памет.

Зареди още

Крими

Софиянец с „Мерцедес“ преби дядо до автогарата в Габрово

Published

on

76 –годишен габровец бе пребит от 34-годишен мъж от София. Неприятният инцидент се разиграл в понеделник, 28 април, в ранния следобед до автогарата в Габрово.

Тогава около 15.40 часа, чрез спешния телефон 112 в полицията постъпил сигнал от гражданин, който съобщил, че в района на автогарата е намерен мъж, с видими следи от побой в областта на лицето.

На място незабавно бил изпратен автопатрулен екип, който установил самоличността на пострадалия. Допълнително при събеседването с пострадалия било установено, че мъжът бил ударен от непознат, който се придвижвал с лек автомобил „Мерцедес“, със софийска регистрация.

Предприети били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, в хода на които бил задържан извършителят на деянието. Това е 34-годишен софиянец.

Работата по изясняване на случая продължава в рамките на образуваното досъдебно производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица