Свържи се с нас

Крими

Безумно изпреварване на коли в центъра на Габрово (видео)

Published

on

Безразсъден водач на лек автомобил „Ауди А3“, с габровска регистрация, предприе безумно изпреварване на две коли в центъра на Габрово. Опасната маневра бе уловена от видеорегистратора на друг шофьор, който качи в социалната мрежа клипа и своя коментар за случилото се.

Необяснимата постъпка на нарушителя е била заснета днес, 16 март, малко след 08.00 часа сутринта на бул.“Априлов“, в района на площад „Възраждане“, в условията на дъждовалеж и мокра пътна настилка. За минути видеото събра десетки неодобряващи коментари на възмутени потребители на мрежата.

От кадрите се вижда как „джигитът“ започва опасното изперварване на водача с видеорегистратора, задминавайки го от дясната му страна и преминавайки през паркоместата пред сградата на Община Габрово по протежение на булеварда, на който за щастие не е имало спрени автомобили.

В зоната на пешеходната пътека нарушителят застига друг участник в движението, шофиращ в лентата си, когото също „състезателят“ бързо изпреварва от дясната страна, при това опасно и на мястото, сигнализирано и определено за пресичане на пешеходци.

За миг двата автомобила дори се засичат, тъй като движещия се правилно предприема маневра за престрояване за завиване по ул.“Райчо Каролев“, като само реакцията му предотвратява настъпването на пътен инцидент покрай автобусната спирка, на която чака един човек.

В крайна сметка безумното изпълнение завършва благополучно, без пострадали хора или нанесени материални щети, но с реалната опасност и предпоставка за пътнотранспортно произшествие.

Новинарски портал за Габрово и региона „Габрово Нюз“ не одобрява, не насърчава и не подкрепя подобни действия на пътя, застрашаващи живота и здравето на всеки. Апелираме всички водачи и участници в движението за спазват Закона за движение по пътищата, да бъдат по-толерантни на пътя един към друг и да намалят скоростта.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Черен джип с безумно изпълнение на пътя край Габрово, полицията го погна!

Published

on

Черен джип „БМВ“, управляван от 20-годишен водач, направи безумно изпълнение на пътя между Габрово и Севлиево, в близост до опасното кръстовище за село Враниловци, след което полицията се самосезира и го погна с цялата строгост на Закона!

Безразсъдното поведение на пътния джигит, застрашил не само своя живот, бе заснето от видеорегистратор в друг автомобил и бе публикувано за разпространение в габровските групи в социалната мрежа фейсбук, където бързо набра вълна от възмущение.

След рисковото изпреварване, служители на сектор „Пътна полиция“ при Областна дирекция на МВР-Габрово се самосезираха и предприеха незабавни действия по установяване на водача.

По данни на полицията случката се разиграла на 13 юни на път II-44, в района на кръстовището за село Армените. Тогава 20-годишен водач на лек автомобил БМВ, движещ се в посока към Севлиево, извършил неправилно изпреварване от дясната страна на друго моторно превозно средство.

С действията си младият водач създал непосредствена опасност за останалите участници в движението.

Днес, 17 юни, водачът бил установен от полицейските служители, като спрямо него е взето административно отношение.

Зареди още

Крими

ГДБОП задържа тревненец заради порно с деца

Published

on

ГДБОП задържа мъж от Трявна, на 39 години с инициали А.Н., заради разпространение на порнографски материали, за създаването на които са използвани малолетни и непълнолетни деца.

Специализираната операция е била проведена от антимафиотите на територията на област Габрово днес, 11 юни.

Полицейските действия са предприети в рамките на провеждаща се международна операция Mariposa на фондация Child Rescue Coalition.

Действията по разследването са извършени под надзора на Териториално отделение – Трявна към Районна прокуратура – Габрово.

При претърсване в жилището на задържания е намерена и иззета компютърна конфигурация, съдържаща 77 GB порнографски материали – видеоклипове и фотографски изображения, за създаването на които са използвани ненавършили 18-годишна възраст лица или които изглеждат като такива.

Оперативната работа по разкриването на случая е била проведена от ГД БОП – Велико Търново и координирана с прокуратурата на поредица от работни срещи.

Лицето е задържано за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по случая продължава. Предстоят разпити на свидетели и назначаване на техническа експертиза на иззетите компютърни данни.

Зареди още

Крими

Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Published

on

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.

Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.

По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.

Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.

По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица