Свържи се с нас

Новини

125 години Професионална техническа гимназия „Д-р Никола Василиади“

Published

on

В събота, 19 декември, Професионалната техническа гимназия „Д-р Никола Василиади“ в Габрово навършва 125 години от основаването си. По традиция патронният празник на училището се отбелязва на 19 декември (Никулден по стар стил), когато е именният ден на Благодетеля Никола Василиади.

Заради противоепидемичните ограничителни мерки тържественото отбелязване на 125-та годишнина ще се състои през май следващата година. Макар и дистанционно, празнична атмосфера има.

Със съдействието на главен учител Ренета Колева (възпитаник на Техникума) и Националния музей на образованието, на страниците на Новинарски портал за Габрово и региона „Габрово Нюз“ и габровския печатен ежедневник „100 Вести“ ще бъдат публикувани материали, свързани с личността и делото на д-р Василиади, с неговото завещание, благодарение на което се създава и развива професионалното образование в Габрово.

*Снимка:
Радослав Първанов, фотограф, възпитаник на ПТГ „Д-р Никола Василиади“ – Габрово.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

Затварят частично бул.“Априлов“ заради новото кръгово

Published

on

Във връзка с разширяване обхвата на дейностите по изграждането на новото кръгово кръстовище в Габрово – при бул. „Васил Априлов“ и ул. „Юрий Венелин“, се въвежда временна организация на движението, информираха от местната общинска администрация.

Моторни превозни средства, движещи се посока от стадион “Христо Ботев“ към центъра на града ще бъдат изцяло пренасочени по ул. „Юрий Венелин“. Организацията влиза в сила от понеделник, 2 юни, до приключване на дейностите в този етап от строителството.

Строително-монтажните работи по изграждане на кръговото кръстовище ще се изпълняват на шест етапа, като във всеки от тях ще има поетапно затваряне на различни участъци от уличната мрежа.

Строителните дейности ще се извършват само в светлата част на денонощието, като в тъмната част и при намалена видимост работните зони ще бъдат сигнализирани със светлинна сигнализация.

Ще бъде осигурен свободен достъп за автомобили със специален режим на движение, включително при аварийни ситуации.

Целта на проекта е подобряване на организацията и безопасността на движението на кръстовището, разпределящо основни пътникопотоци и намаляване на предпоставките за пътно-транспортни произшествия.

Община Габрово призовава гражданите и участниците в движението за повишено внимание и спазване на въведената сигнализация и благодари за разбирането и търпението по време на изпълнението на проекта.

Зареди още

Култура

Габрово посреща хитовата комедия „Лъжата“

Published

on

На 2 юни от 19.00 ч. в Дома на културата „Емануил Манолов“ в Габрово, зрителите ще могат да се насладят на хитовата театрална постановка „Лъжата“ от Флориан Зелер, с режисура на Борислав Чакринов.

Събитието се реализира благодарение на Импресарска къща „Верди Арт“ и продуцентска компания Viva Arte. На сцената ще се качат някои от най-популярните и обичани български актьори: Асен Блатечки, Койна Русева, Стефан Иванов и Милена Маркова – Маца.

Пиесата „Лъжата“ представя живота на две семейни двойки от средната класа, въвлечени в поредица от изневери, подозрения и недоизказани истини.

Спектакълът е едновременно смешен и болезнено реалистичен – портрет на съвременния човек, изгубен между морал, удобство и страх да погледне истината в очите.

Комедията предлага на зрителите вихрушка от интриги, полуистини и неочаквани обрати, поднесени с много хумор и актьорска експресивност. Режисьорът Борислав Чакринов успява с лекота да преведе публиката през лабиринта на съвременните човешки взаимоотношения и да провокира смях, съчувствие и размисъл.

Билети можете да намерите на касата на Драматичен театър „Рачо Стоянов“ – Габрово, всеки работен ден от 10.00 – 14.00 ч. и 15.00 – 19.00 ч. Вашите резервации можете да направите на телефон: 0896 745 100 или да закупите онлайн билети – скоро достъпни на: https://entase.to/upf

*Допълнителна информация: 0898 293 951. При закъснение над 10 минути, местата по билетите не са гарантирани. Зрителите ще бъдат настанявани по преценка на организаторите.

Зареди още

Икономика

„Теспом“ търси фрезист – универсална фреза

Published

on

Фирма „Теспом“АД търси:

1. Фрезист – универсална фреза.

При интерес, моля изпратете Вашата автобиография на е електронна поща: tedi_nikolova@tespom.bg или на място в дружеството: гр. Габрово, ул.“Бодра смяна“1.

Тел. за връзка: 0879/123 678 – инж.Георги Дженков.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица