Новини
Читател пита Общината: Докога няма да работят светофарите до Баев мост?
Защо и докога няма да работят светофарните уредби на кръстовището между улиците „Юрий Венелин“ и „Априловска“, при новия и стар Баев мост? Това пита Община Габрово от трибуната на „Габрово Нюз“ читател на медията, който за малко да пострада на въпросното кръстовище, което доскоро беше регулирано от светофари.
По думите му въпросът, свързан с неработещите светофарни уредби, е бил отнесен до Община Габрово преди 10 дни, но от институция така и не дали отговор на гражданския сигнал.
„Моля чрез Вашия сайт да попитате Община Габрово защо и докога няма да работи светофара на двата моста. Вчера щяха да ме блъснат там. Писали сме през сайта на общината, но без отговор досега (10 дена)“, пише в сигнала на читателя, изпратен на редакционната ни поща: info@gabrovonews.vxpknrygwd-58e609mpx6d7.p.runcloud.link.
Припомняме, че светофарите до Баев мост в Габрово излязоха от строя преди близо месец, поради авария и оттогава не функционират. В официалната информация на Община Габрово бе посочено, че причината е възникнал софтуерен проблем, който се отстранява. Кога обаче това ще се случи предстои да разберем.
До възстановяването на работния режим на светофарите уредби, движението в района се извършва съобразно наличната вертикална сигнализация. Новинарски портал за Габрово и региона „Габрово Нюз“ призовава всички участници в движение да спазват правилата и да се придвижват с повишено внимание в района.
Изпращайте ни Вашите сигнали за всякакви нередности на редакционната ни поща: info@gabrovonews.vxpknrygwd-58e609mpx6d7.p.runcloud.link, на страницата ни във фейсбук, или на телефон: +359 878 993 779, а ние ще ги правим публично достъпни до широката общественост.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Разбиха ОПГ за разпространение на вейпове с дрога (снимки)

Окръжната прокуратура в Габрово ръководи досъдебно производство за организирана престъпна група, създадена с користна цел за разпространение и държане с цел разпространение на вейп устройства и пълнители с наркотично вещество.

Разследването се води за това, че в периода от месец януари 2024 година до 23.01.2026 година, вГаброво, е действала организирана престъпна група, образувана и ръководена от П. М., на 26 години и М. М., на 25 години, в която освен тях, са участвали Н. С., на 25 години, Д. К., на 22 години, В. В., на 26 години, Е. М., на 34 години и С. И., на 19 години, като групата е създадена с користна цел и с цел извършване на престъпления по чл. 354а, ал. 1 от НК на територията на област Габрово, област Велико Търново и страната.

Освен за това престъпление, на част от лицата от ОПГ, са повдигнати обвинения и за престъпления по чл. 354а, ал. 1 от НК, свързани с държане с цел разпространение на високорискови наркотични вещества – 79 броя пълнителя, всеки с вместимост от по 1 мл. с жълтеникава на цвят течност реагираща при полеви наркотест на коноп (марихуана), два броя контейнера с вместимост от по 10 мл., с жълтеникава на цвят течност, 10 броя електронни цигари (вейп), метален контейнер с етикет с надпис “Icelandpet Omega 3 oil – 1000 ml”, съдържащ смолист сок от конопено растение с бруто тегло 1 140 грама и 267 броя пълнителя, всеки с вместимост от по 10 мл., съдържащи течност с канабиноид.
В хода на разследването е установено, че за целите на разпространението на наркотичните вещества е създаден специализиран интернет сайт за поръчки, достигнали до клиенти в цялата страна чрез куриерски услуги.
Извършени са претърсвания на 14 имота и 2 автомобила, откъдето са иззети голям брой веществени доказателства. Разпитани са девет свидетели.

Към наказателна отговорност са привлечени всички лица, като са им повдигнати обвинения за горепосочените престъпления.
По отношение на двамата лидери на престъпната група и на един от участниците в нея, предстои внасяне на искане в Окръжен съд-Габрово за вземане на мярка за неотклонение “задържане под стража“.
Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Жестока катастрофа с пострадал на „Орловска“ в Габрово

29-годишен габровец бе приет в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ с опасност за живота след като катастрофира тежко. Пътният инцидент е станал снощи, 25 януари, около „Орловска“ около 19:46 часа.
На място незабавно били насочени екипи на полицията и спешна помощ. По първоначална информация 29-годишният мъж, управлявайки “Форд Фокус“ и несъобразявайки скоростта си с пътните условя, изгубил контрол над автомобила, навлязъл в лентата за насрещно движение и се ударил в идващо насреща „БМВ“, управлявано от 57-годишна жена.
В резултат на удара пострадал водачът на “Форд“-а, който бил откаран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ с опасност за живота. Пробите за алкохол и наркотици на жената са отрицателни.
На мъжа е била взета кръв за химически анализ. Причините за инцидента са в процес на изясняване. По случая е образувано досъдебно производство.

Култура
Васил Петров пристига в Габрово с нова концертна програма

Васил Петров гостува в град Габрово на 3 февруари с нова програма „30 години на сцена“ заедно с Разградската филхармония „Проф. Димитър Ненов“, с маестро Деян Павлов. Представят едни от най-великите хитове и вечни класики в симфонична версия.
Концертът ще се състои в зала Възраждане с начален час от 19.00 ч. В програмата са емблематични шедьоври като Yesterday, Killing me softly, Besame mucho, My way, Nеw York, New York, I was made for loving you, боса нова теми, българска музика -„Девойко мари хубава“, неговият хит „Другият“, музика от филмите „Мисия невъзможна“, „Карибски пирати“, „Властелинът на пръстените“, „Междузвездни войни“ и още много незабравими мелодии.

На сцената, заедно с Васил Петров и Разградска филхармония, се присъединяват още джаз трио в състав – Йордан Тоновски -пиано, Христо Минчев-бас, Александър Каменов – ударни.
Концертът е част от национално турне на Васил Петров, което стартира през октомври миналата година и преминава с голям успех, поредица от бисове и силен интерес.
На 3 февруари в зала Възраждане ще се насладите на вечер посветена на джаза, поп, рок и българската музика и филмовата класика чрез интерпретацията на изключителния Васил Петров.
Вземете своя билет сега от касата театъра или онлайн от сайта на театъра dramagabrovo.com.


-
Новинипреди 6 дниПрезидентът Румен Радев получи покана от президента на САЩ
-
Новинипреди 6 дниИМ-Дряново ще проведе Петата конференция „Епохи, личности, памет“
-
Новинипреди 6 дниМоже да не се стигне до грипна епидемия в Габрово, поне засега
-
Новинипреди 6 дниД-р Жаклин Апиосян поема АГ-отделението в севлиевската болница
-
Новинипреди един денОтворено писмо от Христина Стефанова
-
Кримипреди един денЖестока катастрофа с пострадал на „Орловска“ в Габрово
-
Културапреди един денПоредно ценно дарение постъпи в Исторически музей – Дряново
-
Кримипреди един денПробация и обществено полезен труд за садиста, убил по брутален начин коте








