Крими
„Пътна полиция“ отчете активна работа и по-малко тежки катастрофи
Активната работа на „Пътна полиция“, във връзка с превенцията по „безопасност на движението“, даде положителни резултати в област Габрово.
Областната дирекция на МВР – Габрово отчете значително намаление на броя на тежките пътнотранспортни произшествия през месец ноември.
Един от основните приоритети в работата на Дирекцията е превенцията на пътнотранспортните произшествия.
В тази връзка на територията на областта служители от сектор „Пътна полиция“ извършват засилени проверки на водачите на МПС, велосипедисти и пешеходци.
През месец ноември тази година е извършена проверка на 3966 автомобили, констатирани са общо 2682 нарушения.
В хода на извършените проверки са установени 15 неправоспособни водачи. Девет са шофьорите, управлявали автомобили под въздействие на алкохол и наркотици.
Осемнадесет са санкционираните за неправилно изпреварване, а 761 са нарушителите, управлявали с превишена скорост. През ноември нарушенията, извършени от пешеходци, са 73. Глобени са и двама велосипедисти.
За месец септември на територията на област Габрово са настъпили 53 пътнотранспортни произшествия. 16 от тях са тежи с трима загинали и 17 ранени. За октомври данните в областта сочат, че са настъпили 59 катастрофи. 14 от тях тежи, с 1 загинал и 15 ранени.
За месец ноември на територията на област Габрово са настъпили общо 34 пътни произшествия. Три от тях тежи с 3 ранени.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Шофьор на бус се отъркаля на пътя и отсечен знак край Габрово

60- годишният водач на товарен автомобил Форд самокатастрофира край Габрово. Причината за инцидента е несъобразен скорост. Това става ясно от полицейската сводка за днешния 17 юли.

Катастрофата е станала вчера, 16 юни. По данни на пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово 60-годишният шофьор не съобразил скоростта си на движение с пътните условия и релефа на местността, изгубил контрол над управлявания от него бус, в резултат на което се ударил в пътен знак и се преобърнал извън пътното платно.

След инцидента водачът е бил тестван за употреба на алкохол и наркотици, като отчетените пробите са отрицателни.
Мъжът е бил транспортиран до МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово и след преглед е освободен. Пътнотранспортното произшествие е било обслужено по административен ред.
*Снимки: Иван Владимиров, фейсбук.

Крими
Автоджамбаз „разкова дрегера“ след удар в електрически стълб

Истински екшън, завършил с щастлив край и за огромен късмет без човешки жертви, се е разиграл на 14 юли, в Севлиево. Безумно пиян мъж открадна товарен автомобил и катастрофира с него, отнасяйки електрически стълб.
Във вторник, в местната полиция постъпил сигнал за противозаконно отнет товарен автомобил Ивеко, собственост на севлиевско търговско дружество. От проведените оперативно-издирвателни мероприятия било разкрито, че извършителят е мъж от севлиевското село Градница.
Установено било, че след отнемането на автомобила, при движение по ул. „Васил Левски“ в посока центъра на Севлиево, автокрадецът се блъснал в електрически стълб. При проверката му за употреба на алкохол били отчетени умопомрачителните 2.39 промила.
Извършителят на престъплението бил отведен в местния арест, където бил задържан по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа. Извършен е бил оглед на местопроизшествие. В РУ Севлиево е образувано досъдебно производство.
Още един „наквасен и загубил разсъдък от наздравици“ водач, е бил засечен и спрян от движение преди да е станало прекалено късно, отново във вторник.
Екип на полицията, патрулиращ в село Млечево спрял за проверка лек автомобил „Ситроен“, управляван от 50-годишен жител.
При проверката, извършена с техническо средство, се оказало, че мъжът се метнал да кара след употребата на алкохол.
Дрегерът отчел безобразните 3,20 промила в количеството издишан въздух, които изобщо не попречили на водача да седне да кара.
Извършен е бил оглед и е образувано бързо производство.

Крими
Мащабна полицейска акция обхвана целия габровски регион

Мащабна полицейска акция се проведе през вчерашния 14 юли на територията на област Габрово. Целта на акциите беше повишаване на безопасността на движението по пътищата и ограничаване на предпоставките за пътнотранспортни произшествия, а проверките бяха насочени към водачи, употребили алкохол или наркотични вещества, неправоспособни шофьори, техническата изправност на превозните средства и спазването на правилата за обществен превоз.
В община Габрово, от 10 до 12.00 часа, бе проведена по-обширна операция с участието на представители на Агенция „Митници“, ТД на НАП – Велико Търново, Изпълнителна агенция по труда – Габрово и Областен отдел „Автомобилна администрация“. Тя бе насочена не само към спазването на правилата за движение, но и към техническата изправност и регистрацията на превозните средства и ремаркетата, допустимите маси и размери на товарните автомобили, както и спазването на режима на управление и почивка от водачите, извършващи обществен превоз. Проверени били 90 моторни превозни средства и 105 лица, като от тях 17 са били товарни автомобили. Установени са 19 нарушения – съставени са 18 глоби с фиш и 1 акт за установяване на административно нарушение от служител на „Автомобилна администрация“. Връчени са 7 електронни фиша.

В град Дряново, между 13.00 и 15.00 часа, бе проведена специализирана операция по метода на широкообхватния контрол. Проверени са 28 моторни превозни средства и 32 лица. Хванатите нарушения са 4, извършени от водачи, за които са съставени толкова на брой глоби с фиш. При проведените 6 проверки за употреба на алкохол не са констатирани положителни резултати. Връчени са 4 електронни фиша.
Полицейската операция в Севлиево е била реализирана между 15.00 и 17.00 часа. Проверени били 66 МПС-а и 57 души. Установените нарушения са 15, за които полицейските служители съставили 3 акта по Закона за движението по пътищата, 1 акт по Кодекса за застраховането и 2 акта по Закона за българските лични документи, както и 9 глоби с фиш. Връчени били 3 електронни фиша и 1 наказателно постановление. Съставени са и 2 протокола по чл. 81 от Закона за Министерството на вътрешните работи за проверка на превозни средства. Установено е и 1 неправоспособно лице.
Преди това, в град Трявна, от 10.00 до 12.00 часа, при операцията са били проверени 25 моторни превозни средства и 27 лица, от които 4 товарни автомобила. Установени са били 3 нарушения.

-
Любопитнопреди 3 дниОсигурен е транспорт за посетителите на Узана Поляна Фест
-
Кримипреди 4 дниПолицията проведе акция за контрол на електрическите тротинетки
-
Икономикапреди 2 дниОбновена е фасадата на помощна сграда в двора на Лафчиевата къща
-
Културапреди 3 дниМеждународно признание за школата Wild Sound на Зора Колева
-
Културапреди 2 дниБългарският фолклор завладява Испания с ФА „Развитие“
-
Кримипреди 2 дниМащабна полицейска акция обхвана целия габровски регион
-
Любопитнопреди един денУзана Поляна Фест ви очаква този уикенд
-
Новинипреди един денЯнтра пусна абонаментни карти за новия сезон





