Новини
ФК“Янтра“ и „Локо“(Дряново) завършиха наравно на старта на първенството

© Copyright 2011 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Отборите на ФК“Янтра“ и „Локомотив“ (Дряново) завършиха наравно 1:1 на старта на новото футболно първенство на Северозападната „В” аматьорска футболна група. Двубоят беше игран вчера (24 август) на градския стадион в Дряново и беше изпълнен с доста емоции.
Местното дерби започна по-добре за домакините от Дряново, които при първата си по-смислена атака откриха резултата. В 13 минута Емил Георгиев (Локомотив) пусна извеждащ пас от дясно на фланга към Милен Панчев, който се освободи от бранител на „Янтра“ и с премерен удар от границата на наказателното поле прати топката зад гърба на габровския страж. Последваха минути, в които „железничарите“ можеха да покачат резултата, но добрата игра на защитата и спасяванията на вратаря Станислав Станчев им попречиха.
Момчетата на старши-треньора Николай Василев (Янтра) успяха да отговорят съвсем на време. В 24 минута Мирослав Косев получи топка в половината на домакините, навърза няколко дряновски футболисти пред наказателното и подаде на дясно към Ивайло Христов. Той центрира остра топка към връхлитащия капитан на габровци Христо Коев, който засече с глава и изпрати коженото кълбо неспасяемо във вратата. В края на полувремето габровските футболисти можеха да постигнат пълен обрат, след като организираха много бърза атака, но този път изстрелът с глава на Христо Коев попадна в ръцете на вратаря.
В началните минути на втората част, двата състава останаха с по 10 човека на терена. Директни червени картони получиха Ивайло Тодоров (Янтра) и Мартин Кръстев (Локо), заради спречкване на страничната линия. В 60 минута беше отменено попадение на Георги Павлов, поради много тънка засада, която страничният рефер видя. Последните 15-на минути на срещата, габровските футболисти изглеждаха доста по-свежи от своя съперник на терена, но липсата на късмет им попречи да си тръгнат като краен победител от своето първо гостуване.
Следващият двубой на ФК“Янтра“ е тази неделя от 18.00 часа на стадион „Христо Ботев“ в Габрово. Съперник ще бъде отборът на „Балкан“ (Белоградчик).
Любопитно
Севлиево е първият град от турнето на актьора Димитър Маринов


Известният актьор Димитър Маринов, който през 2019 г. стана първият български актьор, качил се на сцената на “Оскар”-ите по време на 91-вата церемония, след като филмът „Зелената книга“, в който той участва, спечели наградата за най-добър филм, ще гостува в Севлиево на 7-ми май.
Той пристигна преди няколко дни в България, за да участва в дует с Дивна, която влезе в образа на Хилда в „Като две капки вода“. Както винаги, актьорът представи едно към едно образа на своя учител – големият Тодор Колев.
През 2020 г. Димитър Маринов спечели място във формата „Като две капки вода“, но благородно отстъпи мястото си, защото (както той казва), “няма нужда от награди, а желание да раздава своите знания”. Към момента популярният в Холивуд актьор е преподавател по актьорско майсторство в САЩ. Срещата с него е по инициатива на Община Севлиево и включва представяне на пътеводителите по актьорска подготовка, чиито автор е Маринов. Книгите му “Към сцената“ и „Към екрана“ излязоха в края на 2024 г. под знака на издателство „АЗ-БУки“, печатът е на www.artniton.com.
Официалната премиера на заглавията започва от Севлиево – в 17.30 часа в сградата на Общината.
„Нашата форма на работа е строго индивидуална в партньорство. Актьорството е точно този съзнателен избор, който идва от вярата вътре във вас. То е начин на живот. Имам класове в САЩ, в които работят по четири сесии и им казвам директно кой става и кой не, според мен. Актьорлъкът е дарба – той е вид мислене. Аз не мога да ви науча на актьорско майсторство – никой не може. Ние можем само да ви придадем похвати, практики, с които да ви помогнем да откриете себе си”, споделя пред младите хора Димитър Маринов. С харизмата си и естественото си поведение, Димитър Маринов пленява всяка аудитория.
Всеки, който има интерес към литературата и киноизкуството ще има чудесна възможност да се запознае лично с актьора и да почерпи вдъхновение от неговия професионален път. Животът му е като филмова лента, с много обрати и събития, но примерът му да не се отказва да се бори е много мотивиращ.


Култура
Исторически музей – Дряново отбелязва 120 години от рождението на Иван Койчев


В залата за временни изложби „Колю Фичето“ на Исторически музей – Дряново този петък, 2 май, ще бъде открита изложбата „Иван Койчев: човекът, художникът, учителят (1905–1976)“.
Събитието, което ще започна в 17.30 часа, е посветено на 120 години от рождението на видния художник, педагог и общественик, оставил значим отпечатък в културния живот на Дряново.
Изложбата е в две части и включва част от последното дарение на семейството на Иван Койчев, направено през 2024 г. В първата част посетителите ще видят негови архивни снимки, документи и лични вещи, показващи живота и приноса му като художник и педагог. А във втората са представени непоказвани за публиката негови творби.
Изложбата представя Иван Койчев не само като талантлив творец, но и като личност с активна обществена роля, оставил следа в местната историческа памет.


Крими
Софиянец с „Мерцедес“ преби дядо до автогарата в Габрово


76 –годишен габровец бе пребит от 34-годишен мъж от София. Неприятният инцидент се разиграл в понеделник, 28 април, в ранния следобед до автогарата в Габрово.
Тогава около 15.40 часа, чрез спешния телефон 112 в полицията постъпил сигнал от гражданин, който съобщил, че в района на автогарата е намерен мъж, с видими следи от побой в областта на лицето.
На място незабавно бил изпратен автопатрулен екип, който установил самоличността на пострадалия. Допълнително при събеседването с пострадалия било установено, че мъжът бил ударен от непознат, който се придвижвал с лек автомобил „Мерцедес“, със софийска регистрация.
Предприети били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, в хода на които бил задържан извършителят на деянието. Това е 34-годишен софиянец.
Работата по изясняване на случая продължава в рамките на образуваното досъдебно производство.

-
Новинипреди 6 дни
Благотворителен празник за нова детска площадка в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“
-
Новинипреди 6 дни
Габрово отбеляза със знания и усмивки „Празника на географията“
-
Новинипреди 5 дни
Над 40 дървета ще бъдат засадени в района на ул.“Христо Ботев“
-
Кримипреди 6 дни
Шестима са заловените пияни или дрогирани в региона по Великден
-
Кримипреди 6 дни
Министър Митов даде положителна оценка за работата на ОДМВР-Габрово
-
Новинипреди 5 дни
Камерната зала на Кукления театър в Габрово отново отваря врати
-
Новинипреди 5 дни
„Янтра“ приема „Монтана“ в битка за място в четворката
-
Културапреди 2 дни
Видео урок за Колю Фичето представя великия майстор пред ученици в цялата страна