Свържи се с нас

Новини

Осем района за платено и безплатно паркиране в Габрово

Published

on

Общински съвет – Габрово прие зоните за платено паркиране да бъдат групирани в осем района, обявиха от администрацията на кмета.

Районите са територии за платено и безплатно паркиране, в които, според адреса си, собствениците на пътно превозно средство /ППС/ с платен абонамент „Локално преференциално паркиране“ могат да спират на регламентираните платени паркоместа.

Местният парламент определи дневен и часови режим на работа на зоните за платено паркиране от 09.00 часа до 17.00 часа в дните от понеделник до петък, с изключение на официалните празници.

Паркоместата в зони за платено паркиране, разположени в улици и улични уширения, представляващи граници между два съседни района, ще мога да се ползват при еднакви условия от живущите и в двата района.

Паркоместа от зони за платено паркиране, граничещи /прилежащи/ с жилищни имоти, непопадащи в зони за платено паркиране, ще могат се ползват от живущите в тези имоти по реда на правото на Локално преференциално платено паркиране.

Общински съвет – Габрово подкрепи промяна в Наредбата за реда за престой и паркиране на пътни превозни средства на територията на община Габрово, с която хартиените талони за различите видове абонаменти и кратковременно паркиране се заменят с електронни.

Промяната е възможна, благодарение на иновативния софтуер, с които предприятие „Паркиране и репатриране“ ще работи.

Електронните талони изключват възможностите за фалшификации, ограничават субективния елемент при проверка, правят работата на проверяващите екипи по-бърза и ефективна, чрез автоматизирана проверка по регистрационния номер на автомобила и осигуряват удобство за гражданите като елиминират необходимостта от поставяне на хартиен талон на таблото при паркиране.

Разбира се предвид по-високата степен на автоматизация на процесите, ползвателите на услугата трябва да съблюдават точното и правилно изписване на регистрационния номер на автомобила, тъй като той се определя като основен източник на информация за статута на ППС.

От Общината припомнят че, в края на февруари, предложението за определяне на зони за платено паркиране на територията на град Габрово беше оттеглено за доработване и определяне на райони, които да обхванат всички хора, живеещи в зони за платено паркиране и да регламентират статута им в зоните.

Зоните за платено паркиране в Габрово ще заработят 14 дни след отмяната на извънредното положение.

Информационното приложение на районите за платено паркиране и зоните в тях можете да видите оттук.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Любопитно

Когато пътуването зове, а колата ти отказва – не губи време!

Published

on

Лято е. Стягаш багажа, планирал си всичко… но автомобилът ти решава да си „вземе почивка“ точно сега. Или току-що си се прибрал от чужбина и няма с какво да се придвижваш в България?

ВАИКАР е тук за точно такива моменти! Компанията, ползваща се с отлична репутация, предлага коли под наем в Габрово.

Фирмата осигурява надеждни, изцяло проверени автомобили, които ще ти върнат контрола и свободата да пътуваш, накъдето пожелаеш.

ВАКАР работи без почивен ден, с национално покритие и цени, които наистина си заслужават.

Резервирай своя автомобил още сега на +359 999 009 008 или посети офиса на ул. „Емануил Манолов“ №28 в Габрово.

Не оставяй лятото да мине без пътуване. Вземи кола от ВАИКАР и тръгни!

Зареди още

Крими

13-годишно момче е със счупено ребро след домашен побой

Published

on

Образувано е досъдебно производство по случай с 13-годишното момче, прието в болница в Габрово със счупено ребро.

След проведен координационен механизъм в Дирекция „Закрила на детето“ – Габрово с участието на представител на Районната прокуратура на 30 юни е образувано досъдебното производство за това, че на 29 юни т.г. в Габрово, била причинена лека телесна повреда на 13-годишно момче, изразяваща се във фрактура на 6-то ребро, като същата е нанесена в условията на домашно насилие.

За престъплението е предвидено наказание лишаване от свобода до 3 години. Досъдебното производство се провежда под наблюдението на Районна прокуратура – Габрово.

Детето е освидетелствано. Провеждат се разпити на свидетели, предстои изготвяне на съдебно-медицинска експертиза.

Зареди още

Култура

Габровски талант с първо място на международен фестивал в Обзор

Published

on

Младият певец Никълъс Александър Мак Доналд от музикалната школа “Wild Sound” към читалище “Будителите 2017” – Габрово, с вокален педагог Зора Колева, завоюва първо място и спечели купа на XIII Международен фестивал на изкуствата “Морско конче”, провел се в Обзор.

С впечатляващо сценично присъствие и блестящо вокално изпълнение на песните „Болката от ляво“ на Васил Найденов и „I’m Still Standing“ на Елтън Джон, Никълъс впечатли международното жури и публиката.

Фестивалът събра над 200 участници – вокални и танцови изпълнители от България, Грузия, Естония и Украйна. Компетентното жури бе с председател Румяна Иванова и членове Мила Пендичева, Красимир Янкулов и Александър Ромалийски от Украйна.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица