Свържи се с нас

Новини

Петър Витанов: Оставете „зелените“ коридори и утре!

Published

on

„След здравната криза ще трябва да отворим границите, но и да премахнем бариерите и свръхрегулацията. Вместо това, с настоящото законодателство в сектора транспорт утре ще ликвидираме тези, които днес с риск за живота си доставят храна на цяла Европа по „зелените“ коридори. Оставете „зелените коридори“ и утре!“

Това заяви ръководителят на Делегацията на българските социалисти в Европейския парламент Петър Витанов по време на дебат по пакета „Мобилност“ в Комисията по транспорт и туризъм.

Темата за пореден път раздели страните-членки по отношение разбирането за ефективността от налагане от по-ограничителни мерки. Той подчерта необходимостта от силно политическо лидерство и проява на реална солидарност предвид ситуацията.

Петър Витанов, ръководител на Делегацията на българските социалисти в Европейския парламент

„Настоявам за промяна на договореното законодателство, предложено преди три години. То изобщо не отразява финансовите и икономически условия в момента“, подчерта Витанов.

„Трябва е да вземем под внимание всички ефекти, които кризата с Covid-19 ще окаже върху транспортния сектор. Днес ние носим отговорност за икономическото възстановяване и трябва да гарантираме, че никой няма да бъде изоставен. Компаниите в отрасъла се нуждаят от нещо допълнително освен финансова подкрепа. Повече от всякога те имат нужда от подобрени възможности за търговия и равен достъп до общия пазар“, допълни евродепутатът.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

Затварят частично бул. „Могильов“ заради ремонт

Published

on

От днес, 10 юни, започват строително-ремонтни дейности по бул. „Могильов“ в участъка от кръстовището с ул. „Стефан Караджа“ до кръстовището с ул. „Зелена Ливада“.

По време на ремонта движението ще се осъществява в две ленти при въведена временна организация и съответната пътна сигнализация, информираха от Община Габрово.

От администрацията на кмета призовават всички водачи да преминават с повишено внимание и да спазват указанията в района на ремонтните дейности.

Зареди още

Икономика

Gabrovo Digital Summit показва технологичното бъдеще на Габрово

Published

on

Защо една ИТ конференция е толкова важна за Габрово?
Отговорът се крие в ДНК-то на града, който още от времето на „българския Манчестър“ се развива благодарение на иновациите и предприемаческия дух. Днес, в ерата на изкуствения интелект, Gabrovo Digital Summit се превръща в естествено продължение на този завет, като свързва традициите ни с икономиката на бъдещето и разкрива нови перспективи.

Събития като Gabrovo Digital Summit са ключови за местната общност – те събират на едно място водещи имена от технологичния сектор, които рядко могат да бъдат срещнати извън най-големите национални форуми, вдъхновяващи личности и доайени в областта на информационните технологии. Конференцията е насочена както към ученици и студенти, така и към предприемачи и доказани специалисти, създавайки безценна възможност за обмен на знания, идеи и опит.

Събитието ще се проведе за седми път, затвърждавайки позицията си като най- голямата технологична конференция в Централна България. Зад инициативата стоят млади и амбициозни хора от ИТ сферата. Организатори са JAKALA – международна компания с присъствие в Габрово и дългогодишен опит в сферата на технологиите, данните и дигиталната трансформация, начело с Божидар Бошнаков – човекът-двигател зад инициативата.

На 20 юни Габрово отново ще бъде място за среща на идеи, технологии и хора с визия за бъдещето – запазете своето място още днес!

Участието в конференцията е напълно безплатно, но изисква предварителна регистрация на адрес: https://tinyurl.com/2hmnjsjs.

Зареди още

Крими

22-годишен, с десет присъди, се изправя пред съда за единадесета

Published

on

По искане на Районната прокуратура в Габрово, 22-годишен рецидивист бе с взета мярка за неотклонение „задържане под стража“ за извършени кражби.

Мъжът с инициали Б.Ш.  е привлечен в качеството на обвиняем за това, че през периода 18.11.2025 г. – 20.01.2026 г. в севлиевска игрална зала и от паркиран лек автомобил в град Габрово при  условията на продължавано престъпление и опасен рецидив, откраднал пари, собственост на двама граждани, общо сумата от 407,79 евро.

С постановление на Районна прокуратура – Габрово Б.Ш. е бил задържан за срок до 72 часа. Обвиняемият е осъждан многократно. По отношение на него има влезли в сила общо 10 присъди, преобладаващата част от които са за престъпления против собствеността. Той вече е търпял наказание лишаване от свобода, като е бил освободен от затвора само 2 месеца преди да извърши отново престъпление.        

За престъплението по което Б.Ш е привлечен в качеството на обвиняем е предвидено наказание от 2 до 10 години лишаване от свобода. 

Съдът възприе доводите на Районна прокуратура-Габрово за наличието на реална опасност обвиняемият да извърши и друго престъпление от общ характер в хода на наказателното производство, поради което взе най-тежката мярка за неотклонение.

Определението подлежи на обжалване пред Габровски окръжен съд.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица