Свържи се с нас

Новини

Природен парк „Българка“ отбелязва Седмицата на гората

Published

on

Като алтернатива на всички отменени събития по повод Седмицата на гората – 2020 г., която по традиция се провежда в първата пълна седмица на месец април, тази година, от 6 до 12 април, Изпълнителна агенция по горите, в това число и ДПП „Българка“, отправя предизвикателство към подрастващите да пишат, рисуват, творят за гората.

Докато са у дома, децата могат да си спомнят свои преживявания, емоции, случки в гората или просто да използват въображението си, за да творят. Целта на инициативата е да се насърчават младите хора да споделят своите емоции чрез творчество, както и да постави акцент върху гората и възпитанието на подрастващите в любов и грижа към природата.

Няма ограничения за възраст, както и за жанра на произведенията. Своите истории, разкази, стихове, есета или снимки на рисунки, придружени с името, годините, телефон за връзка, града, в който живеят и училището, в което учат, малките природолюбители могат изпращат на ел. адрес dppbulgarka@abv.bg до 30 април 2020 г.

Всички произведения ще бъдат публикувани на страницата на Агенцията и нейните структури. През есента на всички участници в инициативата ще бъде предоставена възможност да залесят, напътствани от лесовъди и горски служители.

Всички събития, свързани с отбелязването на Седмица на гората се отлагат за неопределено време.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Любопитно

Готови ли сте за истинска италианска пица?

Published

on

Готови ли сте за истинска италианска пица? Нова пицария отваря врати в Габрово!

От 8 май в Габрово вече ще има ново място за любителите на истинската италианска пица – пицария „Капанъ“!

Официално откриване ще се проведе утре от 18.00 часа на ул. „Нарцис“ 1, където ви очакват вкусна храна, добро настроение и специалното участие на DJ HRYSTEM.

В „Капанъ“ пиците се приготвят в професионална италианска пещ, която придава автентичен вкус, ароматна хрупкава коричка и качество, което се усеща във всяка хапка.

Освен пици на място, ще предлага и разнос в рамките на Габрово срещу 1,50 евро. Заведението разполага с уютна лятна градина, просторна тераса и детски кът за най-малките гости, за да може цялото семейство да се чувства комфортно и приятно.

Работно време: всеки ден от 11.00 до 22.00 часа.
Адрес: гр. Габрово, ул. „Нарцис“ 1.
Телефон за поръчки и информация: 0896862222.

Очакваме ви да отпразнуваме заедно началото на едно ново вкусно място в Габрово!

Зареди още

Култура

Гала Савчева с ново престижно отличие и музикален проект

Published

on

Гала Савчева бе удостоена с еднолично първо място на XIII-ото издание на международния конкурс „The Sound of Time“ („Звукът на времето“). Отличието тя завоюва с акапелно изпълнение на северняшката народна песен „Соколе, сиви соколе“, впечатлило журито със своята автентичност и вокално майсторство.

Постижението е резултат от последователна работа, професионализъм и отдаденост към българското музикално изкуство. Съществен принос за успеха има нейният вокален педагог д-р Ана Борисова, която също бе отличена с Диплома за високи постижения в творческия и педагогическия процес.

Изпълненията бяха оценявани от авторитетно международно жури с председател Иван Лечев и членове Нели Андреева, Clavdia Vasilache, Емил Струнджев, Жени Лечева, Светла Караджова и HE QingFang.

Без да прекъсва своята творческа дейност, още на 4 май Гала Савчева влезе в студиото на Пенчо Цочев („Пангура Мюзик“), където започна работа по новия си авторски проект – песента „Карнавал“. Текстът е на Георги Облаков, а музиката на Пенчо Цончев. Записът е реализиран с любезното съдействие на Оркестър „Габрово“ (Представителен духов оркестър), с диригент Николай Венков.

Новата песен „Карнавал“ се очаква съвсем скоро и е посветена на празника на град Габрово.

Зареди още

Новини

Янтра се изкачи до втора позиция след ценен успех в София над ЦСКА II

Published

on

Изключително ценен успех постигна отборът на Янтра в битката за второто място във Втора лига, даващо право на участие в бараж за влизане в елита. „Ковачите“ се наложиха като гости на един от най-стойностните тимове в групата – дубъла на ЦСКА.

Срещата завърши 0:1, а победното попадение реализира Денислав Ангелов – негово 13-о за сезона. Така габровският тим взе и своеобразен реванш за поражението от „червените“ през есента в Габрово.

Емануел Луканов заложи на схема 4-5-1 с изнесен в предни позиции Денислав Ангелов и по-наситена халфова линия, в която като титуляр се завърна капитанът Петър Казаков. Янтра изигра силно първо полувреме и използва своя шанс да поведе. Това се случи в 37-ата минута, когато Ивайло Енчев центрира отлично отдясно, а Ангелов засече с плонж и с глава прати топката в левия ъгъл за 0:1.

През втората част съставът на Валентин Илиев упражни сериозен натиск, но с много битка и себераздаване футболистите на Янтра не позволиха изравняване. Иван Тасев и Мартин Сотиров пропуснаха добри възможности, а веднъж Мартин Райнов изчисти от голлинията след ъглов удар. Емануел Луканов направи точните смени и „ковачите“ затвориха играта в последните 30 минути.

В края Янтра дори можеше да стигне до второ попадение. Тихомир Димитров пропусна с глава в 89-ата минута, а в добавеното време Велизар Къналян не успя да засече топката на метър от голлинията.

В следващия кръг габровският тим приема Вихрен. Срещата е в понеделник, 11 май, от 17.45 часа на стадион „Христо Ботев“.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица