Свържи се с нас

Икономика

Издаване на едномесечен безплатен електронен подпис

Published

on

Държавна агенция „Електронно управление“ уведомява гражданите и бизнеса, че имат възможност да заявяват административни услуги, без да е необходимо да посещават на място съответната администрация, чрез Единния портал – www.egov.bg – моето пространство.

Достъпът се извършва чрез квалифициран електронен подпис (КЕП) издаден върху физически носител, облачен, мобилен КЕП или персонален идентификационен код (ПИК), издаден от Националния осигурителен институт.

От 18 март т.г. има постигната договореност за издаване на едномесечен безплатен електронен подпис от доставчици на удостоверителни услуги, които ще предоставят онлайн възможност за заявяване на подписа. Повече информация може да се намери оттук.

Продиктувана от епидемията корона вирус, гражданите и бизнеса ще могат да получат от „Борика“ АД и „Евротръст Технолъджис“ АД безплатен облачен или мобилен КЕП, с който за период от един месец да подписват безплатно заявленията за електронни административни услуги.

Подписването може да се извършва в платформите на тези дружества – https://my.b-trust.bg и https://portal.evrotrust.com, а с КЕП на физически носител по стандартната процедура.

♦ За връзка с Помощния контактен център на ДАЕУ използвайте в работно време от 9:00 до 18:00 и извън работно време от 18:00 до 22:00 телефони: 02 949 2388, 02 949 2392
♦ За връзка с Евротръст: +359 2 448 58 58
♦ За връзка с Борика: 0700 199 10 или *9910

Останете си вкъщи, бъдете дигитални. Заявявайте административни услуги електронно.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Икономика

Отвъд IT: Защо Gabrovo Digital Summit е полезен за всеки, искащ да е подготвен за бъдещето?

Published

on

Когато чуем „технологична конференция“, често си представяме програмисти, инженери и технологични експерти. Истината обаче е, че изкуственият интелект вече е част от почти всяка професия и засяга всички нас. Затова събития като Gabrovo Digital Summit са полезни не само за хората от IT сектора, но и за всеки, който иска да бъде в крак с развитието на новите технологии.

Ето няколко причини защо:

  • AI вече се използва в много различни сфери – маркетинг, образование, здравеопазване, финанси, търговия и много други. Осезаемо е присъствието на изкуствения интелект дори в музикалните платформи!
  • Помага на бизнеса да работи по-ефективно – все повече компании използват AI за автоматизация на задачи, анализ на данни и подобряване на обслужването на клиентите.
  • Пазарът на труда се променя – новите технологии създават нови възможности и изискват нови умения. Конференции като Gabrovo Digital Summit дават ценна информация как да се подготвим за тези промени и какво можем да очакваме в близко (и не толкова близко) бъдеще.
  • Дават практически идеи и примери – участниците могат да видят реални приложения на AI и да научат как технологията може да бъде полезна в тяхната работа и ежедневие, независимо от нивото им на техническа компетентност.
  • Създават възможности за нови контакти и партньорства – на едно място се срещат хора от различни сфери, които обменят опит и идеи.

На 20 юни в зала „Възраждане“ в Габрово, ще чуете защо изкуственият интелект вече не е тема само за експерти. Ще разберете как AI променя начина, по който работим и живеем, и защо конференциите като Gabrovo Digital Summit, са ценни за всички, които се интересуват от бъдещето на технологиите и тяхното влияние върху обществото.

Участието в конференцията е напълно безплатно, но изисква предварителна регистрация на адрес: https://tinyurl.com/2hmnjsjs.

Зареди още

Икономика

Български Фермерски пазар пред зала ,,Възраждане“ в Габрово на 20 юни

Published

on

На 20 юни от 09.00 часа до края на деня на площад „Възраждане“ пред зала „Възраждане“, защото ще е в унисон със Swing Dixie Week – Gabrovo в Габрово отново ще Ви очаква Български Фермерски пазар, който ще събере на едно място производители от различни краища на България.

Събитието ще предложи богато разнообразие от качествени български продукти, създадени с грижа към традициите, природата и добрия вкус. Посетителите ще могат да открият мед, пчелни и прополисови изделия, месни и млечни деликатеси, пресни яйца, рибни продукти, както и разнообразни сладки изкушения, приготвени по традиционни рецепти от земеделски стопани.

Сред участниците ще бъдат и производители на продукти от роза и лавандула, които ще представят натурална козметика, етерични масла и ароматни изделия. Любителите на природосъобразния начин на живот ще могат да разгледат и богат асортимент от билкови продукти.

Фермерският пазар ще предложи и селекция от вина, представящи характерни вкусове и аромати от различни лозарски региони. Събитието дава възможност на посетителите не само да закупят качествени продукти директно от производителите, но и да се срещнат с хората зад тях, да научат повече за начина на производство и да подкрепят българските земеделци, стопани и производители.

Българските Фермерски пазари продължават да насърчават местното производство, устойчивото потребление и връзката между производители и потребители. Както при всяко издание на събитието, и този път е налице традиционната томбола с награда от участниците. Всеки посетител, направил покупка, ще има възможност да се включи в нея и да спечели по един продукт от всеки щанд. Томболата се е превърнала в една от най-очакваните инициативи на пазара, носеща настроение, приятни емоции и изненади.

Каним всички жители и гости на Габрово на 20 юни да посетят Български Фермерски пазар, да подкрепят българските производители, стопани и земеделци и да се насладят на богатството от вкусове, аромати и традиции. Български Фермерски пазар е не просто място за пазаруване – той е празник на производството на качествена храна и живата връзка между производителите и клиентите, и е кауза да запазим вкуса, здравето и традицията в храненето.

Зареди още

Икономика

Нова ера при таксуването в обществения транспорт на Габрово

Published

on

В обществения транспорт на Габрово много скоро ще се въведе нова система за електронно таксуване, която ще направи пътуването по-бързо и по-удобно за пътниците.

Вместо гласене на дребни монети и чакане за билет, таксуването ще става с безконтактна карта, информираха от местната общинска администрация. Методът е познат и лесен – пътникът ще я доближава до устройството при входа на автобуса и таксата ще се отчита веднага, подобно на плащане с банкова карта в магазин.

С въвеждането на това интегрирано цифрово решение ще се подобри ефективността на обществения транспорт, убедени са от Общината. Чрез него ще има по-бързо качване, няма да се образуват опашки и нито ще търси точна сума. Картата за всички пътувания ще бъде една, като по този начин ще се осигури по-съвременно обслужване в билетния център.

Внедряването на решението е по график, след пускането в употреба ще има и тестов период.

По време на прехода досегашните билети и карти ще останат валидни, така че никой пътник да не остане без възможност да си купи билет. Засега за пътниците не се променя нищо, а информация за това откъде и кога ще могат да се сдобият с новите карти предстои да бъде обявена.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица