Свържи се с нас

Новини

Преустановяват неделната по футбол до второ нареждане

Published

on

Българска Асоциация Мини Футбол преустановява всички мероприятия до второ нареждане, включително и в Габрово.

В официалното съобщение на БАМФ пише:

„Уважаеми приятели, С Решение на Народното събрание на Република България, на основание чл.84, т.12 от Конституцията на Република България от 13 март 2020 г. на територията на цялата страна се въвежда извънредно положение за периода до 13 април 2020 г. В тази връзка Българска Асоциация Мини Футбол (БАМФ) преустановява всички спортни мероприятия под нейната егида на територията на цялата страна до второ нареждане. За съжаление сегашната кризисна ситуация не ни позволява да продължим дейностите от националния и местните календари.

Всички мероприятия се отлагат за неопределено време, в това число и началото на Купа България съвместно с Български Футболен Съюз, планираните квалификации за Лига България, Футбол 7 и Red Bull Neymar Jr’s Five Bulgaria 2020, всички местни лиги, турнири мачове. Водещите ни ценности винаги са били живота и здравето на българските граждани, което е и основната цел на нашите действия да организираме аматьорски състезания по мини футбол, чрез които хората да спортуват редовно и да се радват на емоцията от играта.

Текущата обстановка не позволява да извършваме тази дейност и е в разрез с целите заложени в нашия Устав. Забраната е категорична, в сила е за всички представители на БАМФ в България и не подлежи на оспорване.

Напомняме, че при неспазването и виновните лица ще носят съответната съдебна и законова отговорност. Следим динамичната ситуация със заразата в България, Европа и света и ще взимаме своевременни мерки и решение според ситуацията.

Надяваме се, че в най-скоро време ще успеем да възстановим нормален игрови порцес и да правим това, което най-много обичаме.

Призоваваме всички български граждани да бъдат дисциплинирани и единни в това извънредно положение.

Бъдете здрави и очаквайте актуална информация.“

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

Гроздан Караджов в Габрово: Започва работа по тунела под връх Шипка!

Published

on

„Започва работа по тунела под връх Шипка“, съобщи в Габрово вицепремиерът и министър транспорта и съобщенията Гроздан Караджов.

Той нарече обекта „епохален“ и припомни, че договорът за строителството на тунела беше подписан през месец юни 2022 г.

Министърът уточни, че четири години бяха загубени заради екологични процедури, обжалвания и съдебни спорове.

„Сега работата започва. Надявам се, че до края на 2030 г., тунелът ще бъде функциониращ и ще свържем най- после Северна с Южна България“, допълни министър Караджов.

Гроздан Карджов беше в Габрово по повод при откриването на новото болнично вертолетно летище в МБАЛ „Свети Иван Рилски“ – Габрово.

Зареди още

Новини

Народният представител Михаил Митов с приемни дни в област Габрово

Published

on

Народният представител от ГЕРБ Михаил Митов ще проведе приемни дни за граждани в Габрово, Севлиево и Трявна.

Те ще бъдат следваща седмица, на 19.01.2026 г., понеделник и 20.01.2026 г., вторник при следния график:

Габрово
Дата: 19.01.2026, понеделник
Час: 17:00 часа
Място: Офис на ГЕРБ, ул. „Иван Гюзелев“ 1

Трявна
Дата: 19.01.2026, понеделник
Час: 10:00 ч.
Място: Офис на ГЕРБ, ул. „Ангел Кънчев“ 53

Севлиево
Дата: 20.01.2026, вторник
Час: 17:00 ч.
Място: Офис на ГЕРБ, ул. „Стефан Пешев“ 87

Телефонен номер за записване на час – 0886 245 315.

Зареди още

Култура

НАГ стана асоциирано училище към Софийския университет

Published

on

Националната Априловска гимназия получи едно от най-високите отличия в системата на българското образование. По решение на Ректорското ръководство на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ училището бе избрано за четвъртото асоциирано училище към най-стария и престижен университет в страната.

Новината беше официално обявена днес – 14 януари, от заместник-ректора по администрацията и информационните дейности на Софийския университет, доц. д-р Първан Първанов, по време на тържественото честване на патронния празник на гимназията пред паметника на Васил Априлов в Габрово.

Асоциираните училища към Софийския университет са част от национална мрежа от образователни институции, които имат официално партньорство с университета. Статутът се присъжда след решение на Ректорското ръководство и одобрение от Министерството на образованието и науката.

Новият статут предоставя редица възможности за учениците и учителите на гимназията – участие в университетски лекции, семинари и научни инициативи, реализация на съвместни проекти с преподаватели от СУ, както и достъп до академични ресурси, лаборатории и иновативни програми.

Учителите ще получават методическа подкрепа и възможности за допълнителна квалификация, а учениците – вдъхновение и реална връзка с академичната общност. Включването на Националната Априловска гимназия в тази престижна група от едва четири училища е признание за високото ниво на обучение, утвърдените традиции и устойчивата работа на училищната общност.

Партньорството със Софийския университет е естествено продължение на мисията, заложена от Васил Априлов – изграждане на модерно и просветено образование, насочено към развитие на таланти, знания и лидерски качества. С този статут гимназията затвърждава своята роля като водещ образователен център, съчетаващ традиция и иновации в подготовката на бъдещите учени, професионалисти и лидери на България.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица