Свържи се с нас

Новини

Обучиха представителите на комитетите и групите по условия на труд

КНСБ – Габрово реализира поредното си ежегодно обучение на представители на комитетите и групите по условия на труд

Published

on

На 14 февруари в Професионалната техническа гимназия „Д-р Никола Василиади“ в Габрово, Регионалният съвет на КНСБ проведе поредното ежегодно обучение на представителите на комитетите и групите по условия на труд.

Обучението се реализира в съответствие с изискванията на чл. 30 от Закона за здравословни и безопасни условия на труд и Наредба № 4 на Министерството на труда и социалната политика.

снимка: КНСБ – Габрово

Над 40 представители на Комитетите по условия на труд от четирите общини на област Габрово участваха в организираното обучение. Обучението се утвърди във времето, като участници в него и тази година бяха представители освен от частните фирми, така и от публичния сектор.

Лектори на обучението бяха Виолета Иванова, директор на Дирекция „Инспекция по труда”, със седалище Габрово и г-н Огнян Атанасов, национален секретар на КНСБ, Отдел „Безопасност и здраве при работа. Екология”.

снимка: КНСБ – Габрово

Те запознаха присъстващите с правата и задълженията на членовете на комитетите и групите по условия на труд, изискванията при провеждане и документиране на инструктажите по безопасност и здраве при работа. Промените в Европейските директиви по безопасност и здраве при работа и въвеждането им в националните нормативни актове, приоритетите в проекта на новата Европейска стратегическа рамка по безопасност и здраве при работа за 2021-2027 г., също бяха сред коментираните теми.

Възможностите и перспективите в областта на здравословните и безопасни условия на труд в България и други теми, касаещи безопасността и здравето при работа, допълниха дневния ред.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Шофьор на бус се отъркаля на пътя и отсечен знак край Габрово

Published

on

60- годишният водач на товарен автомобил Форд самокатастрофира край Габрово. Причината за инцидента е несъобразен скорост. Това става ясно от полицейската сводка за днешния 17 юли.

Катастрофата е станала вчера, 16 юни. По данни на пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово 60-годишният шофьор не съобразил скоростта си на движение с пътните условия и релефа на местността, изгубил контрол над управлявания от него бус, в резултат на което се ударил в пътен знак и се преобърнал извън пътното платно.

След инцидента водачът е бил тестван за употреба на алкохол и наркотици, като отчетените пробите са отрицателни.

Мъжът е бил транспортиран до МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово и след преглед е освободен. Пътнотранспортното произшествие е било обслужено по административен ред.

*Снимки: Иван Владимиров, фейсбук.

Зареди още

Новини

Подменят и поставят допълнителни парапети по 3 булеварда в Габрово

Published

on

Община Габрово продължава изпълнението на мерки за повишаване на пътната безопасност и намаляване на пътния травматизъм.

Извършва се монтаж на допълнителни и подмяна на съществуващи пешеходни парапети по булевардите „Стефан Караджа“, „Могильов“ и „Столетов“, информираха от администрацията на кмета.

Предстои и поставянето на още 12 светодиодни пътни знака при пешеходни пътеки в районите на учебни заведения, с цел да се повиши вниманието на водачите.

По проекта за екологосъобразна мобилност в Габрово допълнително бяха осветени още 31 пешеходни пътеки, което подобрява безопасността на движението през тъмната част на денонощието.

Зареди още

Крими

Автоджамбаз „разкова дрегера“ след удар в електрически стълб

Published

on

Истински екшън, завършил с щастлив край и за огромен късмет без човешки жертви, се е разиграл на 14 юли, в Севлиево. Безумно пиян мъж открадна товарен автомобил и катастрофира с него, отнасяйки електрически стълб.

Във вторник, в местната полиция постъпил сигнал за противозаконно отнет товарен автомобил Ивеко, собственост на севлиевско търговско дружество. От проведените оперативно-издирвателни мероприятия било разкрито, че извършителят е мъж от севлиевското село Градница.

Установено било, че след отнемането на автомобила, при движение по ул. „Васил Левски“ в посока центъра на Севлиево, автокрадецът се блъснал в електрически стълб. При проверката му за употреба на алкохол били отчетени умопомрачителните 2.39 промила.

Извършителят на престъплението бил отведен в местния арест, където бил задържан по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа. Извършен е бил оглед на местопроизшествие. В РУ Севлиево е образувано досъдебно производство.

Още един „наквасен и загубил разсъдък от наздравици“ водач, е бил засечен и спрян от движение преди да е станало прекалено късно, отново във вторник.

Екип на полицията, патрулиращ в село Млечево спрял за проверка лек автомобил „Ситроен“, управляван от 50-годишен жител.

При проверката, извършена с техническо средство, се оказало, че мъжът се метнал да кара след употребата на алкохол.

Дрегерът отчел безобразните 3,20 промила в количеството издишан въздух, които изобщо не попречили на водача да седне да кара.

Извършен е бил оглед и е образувано бързо производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица