Свържи се с нас

Крими

Акция на жандармерията в Габрово

Published

on

На 13 февруари на територията, обслужвана Областната дирекция на МВР – Габрово е била проведена специализирана полицейска операция, с участието на служители от Дирекция „Жандармерия“, с цел противодействие на битовата престъпност и опазване на обществения ред, както и осъществяване на превантивна дейност.

В хода на полицейските действия по акцията са били извършени проверки на 5 уязвими места, 253 души, 158 МПС, 5 казина и питейни заведения, 55 адреса, и са извършени обходи в седем малки населени места.

В резултат на извършените проверки са били съставени 19 акта за установяване на административно нарушение – 7 акта по Закона за движение по пътищата, 8 по Закона за гражданската регистрация и четири по Закона за българските лични документи. Наложените глоби с фиш са 36.

снимка: Пресцентър МВР, Архив

На следващия ден, 14 февруари, от 10.30 до 12.00 часа на първокласния път между Габрово и Велико Търново, е била проведена и специализирана полицейска операция за контрол на движението.

В хода на полицейските действия, по метода на „широкообхватен контрол“ по линия на ROADPOL, са били проверени 10 моторни превозни средства.

Констатирани са били 5 нарушения: нередовни документи – 2, неправилно изпреварване – 1 и непоставени предпазни колани -2. Съставени са били 2 акта и наложени 2 глоби с фиш. Връчени са били и два електронни фиша.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Инспектори сгащиха бракониер в яз. „Александър Стамболийски“

Published

on

При нощна проверка инспектори от ИАРА – Стара Загора и Ловеч хванаха лице в момента на изваждане на мрежите от язовир „Александър Стамболийски“.

Екипите са наблюдавали мястото с термокамери и дрон с термокамера. Служителите са иззели 120 метрови хрилни мрежи (3 броя), 1 брой лодка и 1 брой мотор. В мрежите е имало риба от видовете – сребриста каракуда (12 кг), шаран (1 брой) и бяла риба (1 брой).

Рибата беше дарена на Дом за стари хора. На нарушителя е бил съставен акт за риболов с поставени не регламентирани мрежи.

Зареди още

Крими

Четири години затвор за тираджия, прегазил жена на пешеходна

Published

on

По обвинение на Окръжната прокуратура в Габрово, севлиевец с инициали Д.А. бе признат за виновен в това, че на 10 октомври 2022 г., на кръстовище между ул. „Александър Верешчагин“ и ул.“Никола Д. Петков“ в Севлиево, при управление на товарен автомобил „Скания“, нарушил правилата за движение по пътищата, причинявайки по непредпазливост смъртта на 68-годишна жена.

Той бе осъден за това, че при предприемане на маневра „завиване надясно“ не пропуснал преминаващата по пешеходна пътека 68-годишната пешеходка, бутаща велосипед, като я блъснал и прегазил.         

Делото протече по реда на съкратено съдебно следствие, като за извършеното престъпление извършителят бе осъден на 4 години  лишаване от свобода при първоначален общ режим. Присъдата е влязла в сила и вече е приведена в изпълнение.

Зареди още

Крими

Шест кашона с контрабандни цигари „цъфнаха“ от багажник (снимки)

Published

on

Близо 50 000 къса цигари без бандерол бяха иззети при специализирана полицейска операция, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

Акцията, имаща за цел противодействие на нелегалното разпространение на акцизни стоки без бандерол, е била реализирана на 5 ноември. В операцията се включиха служители от сектор „Противодействие на икономическата престъпност“, РУ-Севлиево и екипи на Агенция „Митници“.

В Севлиево за полицейска проверка бил спрян лек автомобил „Шкода Октавия“, управляван от 48-годишен местен жител. В колата били открити общо 49 960 къса цигари, който били без валиден български акцизен бандерол, пакетирани в шест кашона.

Контрабандната стока веднага била иззета, а по случая се извършва проверка за документиране на престъпление чл.234 от Наказателния кодекс.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица