Новини
Кой и защо бетонира моста на Колю Фичето в Дряново?
Увредено ли е културното наследство или се е наложил спешен ремонт?
Грубо посегателство над културното наследство. В навечерието на коледните празници в основите на моста на Колю Фичето – един от символите на Дряново, са излети близо 20 кубика бетон. Това твърдят общински съветници в сигнал, изпратен до NOVA.
Това компрометирало паметника на културата и сериозно увреждало конструкцията му, твърдят съветниците.
„Мостът на Колю Фичето – тук е извършен един вандализъм. Той е паметник на културата. Без никакво разрешение, без никаква разгласа е извършен ремонт, който аз бих определил като вандализъм. Не може по такъв начин да се извършва ремонтът на паметник от местно, бих казал дори от национално значение. Научих за ремонта от социалните мрежи. Нямам информация за извършителите към този момент, но предполагам кои са. За това сезирах компетентните органи. На общинска сесия попитахме кмета, но той отговори, че не знае за извършителя на ремонта”, заяви председателят на ОбС – Дряново Галин Герганов.
„Мостът беше тръгнал да се събаря. Дойде фирма от Трявна. Това нещо е дарение от някакъв човек от Дряново. По негова инициатива се прави. Всичко това се прави, за да не може мостът да се събори. Имаше опасност. Камъните са извадени, едвам се държеше”, каза Евтим Костулиев, жител на Дряново.
„Аз бих го нарекъл политически абсурд поради следната фактология. Юни месец е получен официален сигнал до общината от гражданин, който е снимал как мостът се държи на един камък. Буквално ако придойде по-голяма река, мостът ще изчезне. През юли предишният кмет е отговорил писмено, че в най-скоро време, когато реката падне, ще започне незабавен ремонт. В общината няма нито договор, нито обществена поръчка. Питах главен архитект, питах и инженера. Най-вероятно фирмата, която е извършила ремонта, го е направила на своя глава в желанието си да запази моста. Въпросът е, че не знаем кога се е случило това”, обясни в ефира на сутрешния блок „Здравей, България“ по Нова ТВ кметът на Дряново Трифон Панчев.
Източник: Нова ТВ

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Габровската пътна полиция за поредна година е №1 в страната!

Служителите на Областната дирекция на МВР – Габрово постигнаха силно представяне в 31-вото издание на националния конкурс „Пътен полицай на годината“.

Под ръководството на началника на Сектор „Пътна полиция“ главен инспектор Николай Симеонов, габровските полицаи завоюваха призови места в почти всички дисциплини и за четвърта поредна година грабнаха първото място в генералното отборно класиране при мъжете.

При индивидуалните резултати при мъжете победата отиде при Георги Карапаунов от ОДМВР – Смолян, но Марио Марков от ОДМВР – Габрово се нареди веднага след него – втори в страната.
Исторически пробив направи младши автоконтрольор Виктория Иванова, която за пръв път представи Габрово в женската надпревара и още с дебюта си спечели първото място в генералното класиране.

В отделните дисциплини блесна още Елизар Илиев, който стана първи на теоретичния изпит, първи в стрелбата и трети при оказване на долекарска помощ. Марков добави още едно отличие – трето място в дисциплината управление на автомобил.
Тандемът на Илиев и Марков отново затвърди доминацията на дирекцията, носейки четвъртата поредна отборна титла за Габрово.

Специалната награда на комисар Димитър Мичев бе присъдена на Христофор Божинов за иновативния му превантивен подход – съвместните му инициативи с талисмана мечето Макс представят работата на „Пътна полиция“ пред най-малките.
ОДМВР – Габрово поздрави служителите си за професионализма, високите резултати и мощното представяне на националния форум.

Новини
„Янтра“ допусна минимално поражение от лидера „Дунав“

Дунав спечели речното дерби срещу Янтра във Втора професионална лига. В двубой от 16-я кръг на първенството габровският тим отстъпи с 0:1 на стадион „Христо Ботев“ и вече изостава с 12 точки от лидера в първенството. Единственото попадение падна през първата част след колективна грешка в защитата на „ковачите“.
Това беше второ поредно домакинско поражение за Янтра, а Дунав продължава непобеден в шампионата и има комфортен аванс на върха в класирането. Първата добра възможност в мача беше за Янтра. В 4-ата минута Денислав Ангелов остана под топката след добро центриране на Бабалиев, но тя стигна до Станислав Дюлгеров на задната греда, който обаче засече неточно. В 8-ата минута първи голов шанс се отвори и пред гостите. Билал Салах получи топката отдясно, прескочи падналия на земята Велислав Боев и стреля от малък ъгъл, но Християн Василев изби. В 14-ата минута Дюлгеров изведе добре Мартин Ганчев зад защитата на гостите, но вратарят им Георги Китанов внимаваше, излезе извън наказателното поле и успя да спре опасната атака. Пет минути по-късно Дунав поведе.
Отново след недобри действия на Боев, Радослав Апостолов получи възможност да центрира отдясно в наказателното поле. Тихомир Димитров се подхлъзна и се размина с топката и тя стигна до играещия под наем от Левски в Дунав нападател Преслав Бачев, за когто се отвори неочаквана възможност и той отблизо засече с глава за 1:0. Янтра имаше шанс да изравни в 36-ата минута. Бабалиев отново достави добро центриране в наказателното поле, Мартин Ганчев засече, но Георги Китанов успя със сетни сили да избие в ъглов.
През втората част Янтра беше отборът, който се опитваше да владее повече топката, но опасните ситуации бяха пред вратата на домакините. Християн Василев изпъкна с две много класни спасявания след добре насочени удари от бързото крило на русенци Денислав Минчев. Габровският тим се опита да стигне поне до равенството, но така и не успя да подложи на сериозно изпитание Георги Китанов.
Няколко добри възможности се отвориха пред Мартин Ганчев, но той не намери точното финално решение. Не помогнаха и направените от Емануел Луканов промени и включването в игра на офанзивните Велислав Василев и Георги Димитров.
В следващия кръг отборът ни ще гостува на Беласица в Петрич. Мачът е в събота, 22 ноември, от 14:30 часа.


Новини
Речното дерби на Втора лига е тази събота в Габрово

Габрово ще бъде домакин на най-очаквания мач от 16-ия кръг на Втора професионална лига. В събота на стадион „Христо Ботев“ един срещу друг излизат третият и първият във временното класиране – „Янтра“ и „Дунав“. Началото е в 16:30 часа.
Русенският „Дунав“ пристига в града на Рачо Ковача като единствения непобеден отбор в първенството. Георги Чиликов, с качествена селекция, изгради добре балансиран състав, който играе привлекателен футбол. „Дунав“ е най-резултатният тим в първенството досега – с 31 отбелязани попадения и едва 4 допуснати гола.
Уверени и в отлично настроение, те идват в Габрово след категоричен успех у дома над втория в подреждането „Фратрия“ с 2:0, който им осигури солидна преднина от 7 точки на върха. „Ковачите“ също започнаха сезона силно и до преди два кръга бяха непобедени заедно с „Дунав“.
При последното си домакинство обаче отстъпиха с 0:3 от ЦСКА II и записаха първа загуба за сезона. Отборът на Емануел Луканов бързо се съвзе и показа характер при гостуването си на „Вихрен“, откъдето се върна с точка и запази статута си на непобеден като гост.
Сега габровските футболисти ще търсят реванш пред своите привърженици и ще се опитат да станат първите, които ще победят лидера. Тимът обаче отново ще бъде без контузените Тони Иванов и Константин Иванов, които се възстановяват от мускулни травми. Историята на сблъсъците между двата отбора през този век е в полза на „ковачите“.
„Янтра“ има 7 победи срещу едва една за „Дунав“. Последният им двубой през пролетта в Русе завърши при нулево равенство. Главен съдия на срещата ще бъде столичанинът Стоян Арсов, с асистенти Николай Попниколов (Благоевград) и Марио Данаилов (Дупница). Четвърти рефер е Кристиян Тодоров от Варна.
От морската столица са и делегатът Пламен Хаджийски, както и съдийският наблюдател Цветан Кръстев. Предвид очакваното присъствие на фенове от Русе, горният южен вход на стадион „Христо Ботев“ ще бъде отворен само за гостуващата агитка.
Привържениците на „Янтра“ ще влизат през официалния северен вход. Билети за дербито вече се продават в мрежата на „Евентим“, при техните партньори и във фен магазина на клуба.


-
Кримипреди 4 дниХванаха мъж с над половин кило марихуана
-
Новинипреди 6 дниПроменят движението между Севлиево и Велико Търново заради ремонт
-
Кримипреди 6 дниЧетири години затвор за тираджия, прегазил жена на пешеходна
-
Икономикапреди 4 дниБез опашки по бензиностанциите на „Лукойл“ в Габрово
-
Кримипреди 5 дниИнспектори сгащиха бракониер в яз. „Александър Стамболийски“
-
Новинипреди 6 дниДнес е денят на Свети Мина
-
Любопитнопреди 6 дниГаброво влезе в Петото годишно време: „Краят е близо – да му отпуснем края!“
-
Икономикапреди 5 дниStudio New Era с инициатива в подкрепа на малкия и среден бизнес









