Свържи се с нас

Новини

Децата от ДГ „Радост“ бяха директори за един ден

Малчуганите Александра Атанасова и Митко Банков участваха в традиционните дни на детско самоуправление

Published

on

Децата от ДГ „Радост“ Александра Атанасова и Митко Банков станаха директори за един ден. На 4 и 5 декември за четиринадесети пореден път в ДГ „Радост“ бяха организирани „Дни на детското самоуправление“.

снимка: Община Севлиево

По традиция инициативата се провежда всяка година през месец декември и с нея се поставят основите на гражданската култура у децата. Така се усвояват и основните принципи при изразяване и отстояване на мнение, етика и поведение в отношенията, уважение към себе си и другите, правото на демократичен избор.

снимка: Община Севлиево

В ролята на директор за един ден тази година бяха Александра Атанасова от ДГ „Радост“ №1 и Митко Банков от ДГ „Радост“ № 2. Те посетиха Община Севлиево и споделиха със зам.-кметовете Красимира Йорданова и Калина Георгиева своите впечатления от управлението на детската градина. В непринуден разговор децата разкриха своите мечти и очакванията за подаръци от Дядо Коледа – малката Александра пожела да получи раница, а Митко си пожела детектор на лъжата.

снимка: Община Севлиево

Двамата директори представиха и своите виждания как трябва да изглежда детската градина на мечтите им. Малчуганите показаха на зам.-кметовете и проектите на своите учители в международното състезание „Наука на сцената“, което се проведе тази година в Португалия.

снимка: Община Севлиево

В края на срещата на двамата малки директори бяха връчени заслужени подаръци и сертификати за успешно еднодневно управление.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

Ново ръководство на Ротари и Интеракт клуб Севлиево

Published

on

Ротацията на президентите в началото на всяка ротарианска година е празник на приятелството, което свързва, отчет на постигнатото и предаване на щафетата на новите президенти.

Такъв беше и празникът – “July Evening”, както мило го нарече усмихнатият президент на Ротари клуб – Севлиево Даниела Иванова, за ротарианци и интерактори в Севлиево.

Организацията отбеляза основните постижения на двата клуба, връчи отличията на номинираните за принос със значка Paul Harris Fellow и грамота от Ротари Интернешънъл, Стойчо Христов и Минчо Тодоров.

Грамоти за членство в Клуба и подаръци получиха и зрелостниците, които за съжаление се разделят с Интеракт Клуб – Севлиево. Размяната на огърлиците бе с усмивка и приятелска прегръдка за много успехи: от Даниела Иванова към Иван Георгиев – нов президент на Ротари Клуб Севлиево и от Яна Филева към Лариса Петрова – нов президент на Интеракт Клуб Севлиево.

Зареди още

Новини

РЗИ – Габрово популяризира мобилното приложение еЗдраве

Published

on

Министерството на здравеопазването стартира лятна национална кампания за популяризиране на мобилното приложение еЗдраве, което осигурява достъп до електронното ни здравно досие.  

Екип на РЗИ – Габрово, с техническото съдействие на „Информационно обслужване“ АД, ежеседмично ще разкриват мобилни пунктове, където ще оказват съдействие на всеки, който желае, да активира приложението на мобилното си устройство.  

Целта е всеки български гражданин да получи лесен достъп до своето електронно здравно досие – директно през телефона. Под мотото „С един клик – ти контролираш системата“, кампанията ще стартира през м. юли и ще продължи до края на м. септември.  

Локацията на пунктовете ще бъдат обявявани на интернет страницата на РЗИ Габрово и на сайта на Министерство на здравеопазването.  

Всеки работен ден гражданите, които желаят да достъпят до здравното си досие могат да го направят в РЗИ Габрово на адрес: гр. Габрово, ул. „Райчо Каролев „ № 2 в работното време на инспекцията- от 8:30 до 17:00.

В централната градска част в гр. Габрово, ул. „Радеца“ бе разкрит мобилен пункт.

Зареди още

Новини

Кметът Иван Иванов подписа споразумения за над 12 милиона

Published

on

Кметът на Севлиево д-р Иван Иванов подписа в Министерството на регионалното развитие и благоустройството 4 споразумения за стартиране на проекти на обща стойност 12 360 050 лв.

Първото от тях е за проектиране, изпълнение на строително-монтажни работи и упражняване на авторски надзор на обект: „Основен ремонт на улици в град Севлиево“. По него ще бъдат изплатени разходи за ремонт на улиците: ”Христо Ботев”, “ П. Р. Славейков”, “Дунав“, „Стара Планина”, „Хан Аспарух“,“Генерал Скобелев“,“Д-р Стойчо Христов”, „Ген. Никола Генев”, „Свети Княз Борис I”,“Воденичарска“,“Отец Паисий“, ул. “Здравец“. Проектът е на стойност: 3 620 800,00 лева с ДДС.

Второто споразумение е за инженеринг – проектиране, изпълнение на строително-монтажни работи и упражняване на авторски надзор на обект „Реконструкция на GAB1182“ (Добромирка – Младен) с дължина 7 км., на стойност 4 209 250 лева с ДДС.

По третото споразумение ще бъде извършено проектиране, изпълнение на строително-монтажни работи и упражняване на авторски надзор на обект: Реконструкция на участък от GAB1176 с дължина 2,7 км. на стойност 1 435 000,00 лева с ДДС, а четвъртото е за проектиране, изпълнение на строително-монтажни работи и упражняване на авторски надзор на обект: „Реконструкция на участък от GAB3161“ с дължина 5 км., на стойност 3 095 000,00 лева с ДДС. Това са двете части на пътя от местността “Чакала” до село Душево.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица