Свържи се с нас

Новини

Кауза: Планетариум – на 9 и 10 октомври

Published

on

Остава само ден, за да се включите в инициативата на Община Габрово „Кауза: Планетариум“, напомниха от администрацията на кмета. Организираната кампания е свързана с подпомагане на Астрономическа обсерватория и Планетариум – Габрово.

В рамките на сключено споразумение за партньорство с фирма „Евроимпекс – Варна“ ООД ще се събират ненужна хартия и пластмаса, а получените средства ще бъдат предоставени на Габровския планетариум за подпомагане дейностите по неговото реновиране.

Специално за инициативата ще бъде обособен временен събирателен пункт, намиращ се на ул. „Юрий Венелин“ №16.

Разделно събрани хартия, пластмаса и алуминиеви кенчета може да предадете във временния пункт на 9 и 10 октомври, от 14.30 до 17.30 часа.

Допълнителна информация може да получите на тел.: 066 818 311 или на email: maria.radoycheva@gabrovo.bg

„Отпадъците са ресурс и вероятно много са причините, които ни убеждават в това твърдение. А сега има още една причина, която се крие в поредната добра кауза, чрез която ненужните суровини могат да се превърнат в полезна и важна подкрепа“, споделят още от Община Габрово.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

Владимир Ангелов застава начело на УС на ОФК „Янтра“

Published

on

Габровският предприемач Владимир Ангелов застава начело на Управителния съвет на ОФК „Янтра“, информираха от футболния клуб.

Владимир Ангелов е на 36 години, възпитаник на Националната Априловска гимназия. Собственик и управител на фирма, която се занимава с професионално проектиране, изработка и монтаж на метални конструкции, халета и различни метални изделия. Той е член на Управителния съвет на клуба от края на 2024 година и е дългогодишен партньор, спонсор и съмишленик на каузата Янтра.

Благодарение на неговата подкрепа и контакти, част от треньорите на клуба преминаха обучение в Славия (Прага). Връзката му с футбола започва преди години, когато работи в академията на Нотингам Форест и трупа опит в детско-юношеския футбол. Това се превръща в негова лична страст и кауза, затова последователно се обучава в Бенфика и Алто академи (Виченца, Италия).

„Вярвам, че достигнахме най-успешния период на Янтра за последните 30 години — чрез екипна работа, отдаденост и постоянство. Убеден съм, че за да разгърне максималния си потенциал, Янтра има нужда от още повече хора, които да ни подкрепят и да се гордеят с това, което габровският спорт може. Пътят на развитие минава през превръщането на Янтра в обща кауза на всички габровци.

Фокусът към нашите деца ще бъде на първо място. Представителният отбор не може да функционира без детската академия, затова продължаваме работата от последните две години — прилагане на методика, подобряване на условията и повишаване качеството на тренировъчния процес, за да превърнем Янтра в един от водещите клубове в България. Надявам се привържениците на клуба да се увеличават и да подкрепят отбора, а ние обещаваме визия, последователност и прозрачност.“, бяха първите думи на новия председател на УС на клуба.

Той ще бъде официално представен по време на пресконференция, която ще се състои на 23 февруари.

Зареди още

Крими

Заловиха шофьор, каращ на „пиксели“ в Габрово

Published

on

Двама мъже от Севлиево бяха задържани при специализирана полицейска операция, имаща за цел противодействие на престъпления, свързани с употребата, разпространението и държането на наркотични вещества.

Единият от тях се оказа дрогиран зад волана, а при обиска му се оказа, че държи още на наркотика в себе си. Случката се разиграла на 20 февруари в Габрово.

Тогава автопатрулен екип на габровската полиция спрял за проверка “Хонда Акорд“, управлявана от 36-годишен осъждан мъж. Водачът бил тестван за употребата на наркотични вещества, като техническото средство отчело положителен резултат за пико.

Допълнително било открито, че мъжът придобил и държи в себе си още 2,2 грама метамфетамин.

По случая е образувано досъдебно производство.

В рамките на акцията за наркотици, при полицейска проверка бе закопчан и другият 34-годишен севлиевец, у когото бяха открити около 4,2 грама метамфетамин.

Лицето било задържано, като срещу него е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Новини

Четири медала спечелиха състезателите на ШК „Орловец 1997“

Published

on

С четири медала се завърнаха състезателите на ШК „Орловец 1997“ – Габрово, които участваха в шахматния турнир Купа „Васил Левски“, който се провежда всяка година в Казанлък.

Във възрастовата група до 15 години габровските състезатели грабнаха два медала – сребърен за 13-годишния Стефан Тотев и бронзов за 13-годишния Ангел Марков. Състезателят на „Орловец 1997“ Кристиян Василев спечели бронзов медал във възрастовата група до 13-години.

Най-малкият участник от Габрово, 7-годишният Стелиян Пелеев, който за първи път участва в шахматна надпревара, успя да спечели бронзов медал във възрастовата група „Детска градина“.

Добре се представи и набиращият опит Габриел Петков, който остана на крачка от медалите в групата до 11 години. Росен Нанев стартира силно, но забуксува и този път не успя да влезе в призовата тройка в групата до 15 години. Освен медали, победителите получиха и награди от организаторите – Шахматен клуб „Казанлък 21“.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица