Свържи се с нас

Крими

Прибраха двама габровци заради наркотици

Published

on

Двама габровци, на 19 и 28 години, бяха арестувани в петък, 20 септември, заради притежание на наркотици. Арестите им били извършени в рамките на специализирана полицейска операция, провеждана с цел противодействие на престъпления, свързани с употреба и разпространение на наркотични вещества.

Първо около 10.50 часа, в района на Шиваров мост в Габрово, белезниците щракнали на ръцете 28-годишния мъж. При извършена проверка, служителите установили, че той придобил и държи полиетиленова свивка, съдържаща зелена суха листна маса, която при направения на място наркотест дала характерна реакция на наркотичното вещество „канабис“.

Copyright © 2019 GabrovoNews.bg

Часове по-късно, около 21:20 часа, в района на улица „Никола Войновски“, бил закопчан и 19-годишният габровец. Криминалистите установили, че той е придобил и държи в себе си полиетиленова торбичка, с две „свивки“, която младият мъж изхвърлил пред служебния автомобил.

При направения на място наркотест било установено, че едната свивка съдържа суха зелена листна маса, дала характерна реакция на наркотичното вещество „канабис“, а съдържанието на другата реагира на наркотичното вещество „метамфетамин“.

И по двата случая са образувани досъдебни производство под надзора на прокуратурата в Габрово.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Иззеха близо 130 кг риба без документи за произход, продавана в Габрово

Published

on

През изминалата седмица служители от сектор „Рибарство и контрол“ – Велико Търново към ИАРА, съвместно с БАБХ извършиха проверка на търговски обект за предлагане на прясна риба в Габрово.

Инспекторите констатирали близо 130 кг риба без документи за произход и 25 кг риба негодна за консумация. След акцията част от рибата е била предадена на екарисаж. На търговеца са били съставени актове за установяване на административни нарушения от ИАРА и БАБХ.

Близо 130 кг риба е била дарена на Център за настаняване от семеен тип за деца.

В ход на друга проверка по река Росица, в района на град Севлиево, екипите са съставили 1 акт за нарушение.

Зареди още

Крими

Акция срещу купуването на гласове, иззеха тефтери с имена

Published

on

На 1 април на територията на села от общините Севлиево и Габрово беше проведена специализирана полицейска операция, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

Акцията е била насочена към превенция на нарушения, свързани с изборното законодателство и упражняването на политическите права на гражданите, противодействие на конвенционалната престъпност, както и контрол на пътното движение.

В рамките на операцията са били образувани 7 досъдебни производства, свързани с нарушения на изборното законодателство.

При извършени проверки в хранителни магазини в селата Душево, Шумата и Яворец били иззети тетрадки и тефтери, съдържащи списъци с имена и срещу тях изписани парични суми.

Проверяват се съмнения за купуване на гласове чрез опрощаване на натрупани задължения (вересии).

В хода на операцията са били задържани две лица за срок до 24 часа по Закона за МВР. Съставени и връчени са 20 протокола за полицейско предупреждение.

Проверени са били общо 132 моторни превозни средства и 107 лица, като две от тях са от криминалния контингент. За констатираните нарушения по Закона за движението по пътищата са съставени 3 акта и са наложени 19 глоби с фиш.

Зареди още

Крими

Конфискуваха незаконни ловни трофеи

Published

on

Служители на Държавно ловно стопанство „Росица“ – Севлиево взеха участие в полицейска акция, проведена в село Ловнидол.

След подаден сигнал от органите на МВР, екип на стопанството се е отзовал на проверка, която е разкрила сериозни законови нарушения.

При претърсване на два съседни частни имота в селото са открити общо осем трофея от благороден елен без необходимите документи за законен добив.

В двора на единия от имотите е установен високопроходим автомобил, в който са намерени труп на дива свиня и прясно отрязана глава на сръндак.

Част от откритите трофеи са иззети от служителите на МВР, а трупът на дивата свиня, главата на сръндака и останалите трофеи от благороден елен са задържани от служителите на ловното стопанство по надлежния ред.

Ръководството на ДЛС „Росица“ и Северноцентралното държавно предприятие заявяват своята категорична непримиримост към подобни прояви, които нанасят сериозни щети върху популацията на дивеча в региона.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица