

Крими
Млад шофьор изпусна завой, удари се в дърво и обърна на околовръстното

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
22-годишен шофьор катастрофира тежко на околовръстния път на Габрово. При инцидента пострада той и неговата майка.
Катастрофата е станала в събота сутринта, около 07.40 часа, в участъка на обходния път между Габрово и село Донино, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.
Пристигналият на мястото на инцидента автопатрулен екип установил, че при навлизане в ляв завой, водачът на моторното превозно средство не е съобразил скоростта си с пътната настилка и с релефа на местността, при което управляваната от него кола напуснала платното за движение. Автомобилът се е ударил в крайпътно дърво, след което се е преобърнал встрани от пътя.
В следствие на инцидента пострадали водачът, 20-годишен мъж от град Златица и жена на 41 години, негова майка.
Водачът бил тестван за употреба на алкохол с техническо средство, като отчетеният резултат бил отрицателен.
Пострадалите били откарани в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово с леки контузно-прорезни рани, за щастие без опасност за живота.
На местопроизшествието е бил извършен оглед и е образувано досъдебно производство за причинени материални щети по автомобила, собственост на трето лице.

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
За още едно пътнотранспортно произшествие, но станало на една от улиците в Габрово, съобщават от пресцентъра на полицията.
В четвъртък вечерта, около 23:30 часа, при движение на заден ход лек автомобил, управляван от 46-годишен мъж от Бургас, се блъснал в лек автомобил, зад волана на който седял 22-годишен мъж от Габрово.
При инцидента нямало пострадали, но при проверката за алкохол станало ясно, че виновният за произшествието водач бил употребил алкохол над допустимото.
Съставен му е бил акт за установяване на административно нарушение и е образувано бързо производство. Разследването по случая продължава под надзора на Районна прокуратура – Габрово.
Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Иззеха 7 шипоопашати костенурки от двор в село Петко Славейков


Окръжна прокуратура – Габрово ръководи досъдебно производство за това, че в дворно място на къща, находяща се в севлиевското село Петко Славейков, противозаконно, в нарушение на чл. 37 от Закона за биологичното разнообразие, са държани костенурки от защитен вид.
Предвиденото наказание за разследваното престъпление е лишаване от свобода до пет години и глоба от пет хиляди до двадесет хиляди лева.
На 20.06.2025 г., при проведено процесуално – следствено действие, в дворно място на къща в с. Петко Славейков били намерени и иззети седем екземпляра от защитения вид „сухоземна шипоопашата костенурка“, които са предадени на РИОСВ – В. Търново за осигуряване отглеждането им в подходяща среда.
До момента в хода на разследването е извършен оглед на местопроизшествие, иззети са веществени доказателства, разпитани са свидетели. Предстои да бъдат назначени необходимите експертизи.
Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Задържаха млад габровец с много дрога на морето (снимки)


23-годишен габровец беше задържан в Созопол със 167 таблетки екстази, информираха от пресцентъра на МВР.
Проверката на младежа от Габрово била извършена вчера, 19 юни, около 10.30 часа от служители на районното управление в Созопол.

При извършения личен обиск у габровеца полицаите открили първоначално десет таблетки екстази, като при последващо претърсване и изземване в обитаваната от мъжа квартира в Созопол били иззети още 157 таблетки със същото вещество, приготвени за пласиране.

Мъжът е задържан за срок до 24 часа. Работата по случая продължава.

Крими
31-годишен, забил брадва в главата на мъж, ще лежи 15 години в затвора


По обвинение на Окръжната прокуратура в Габрово, 31-годишен мъж беше осъден на 15 години затвор за убийство на съжителя на майка си.
С.А. бе признат за виновен от Окръжен съд-Габрово в това, че на 8 февруари 2024 г. в севлиевското село Градница, умишлено умъртвил 73-годишен мъж, с когото майка му съжителствала.
Смъртта на мъжа била причинена чрез нанасяне на удар с брадва по лявата част на лицето и шията, от което настъпила остра и несъвместима с живота кръвозагуба.
В хода на досъдебното производство по отношение на С.А. е била взета мярка за неотклонение „задържане под стража“.
За извършеното престъпление по чл. 115 от НК С.А. е осъден на 15 години лишаване от свобода, при първоначален строг режим на изтърпяване.

-
Новинипреди 4 дни
Президентът Румен Радев посрещна ученици от ПГТ – Габрово
-
Новинипреди 5 дни
Белгийски уролог обучава екип в Габрово на ХоЛЕП – техника
-
Кримипреди 5 дни
Пиян водач блъсна и потроши велосипедист край Войново
-
Новинипреди 5 дни
Емануел Луканов е новият треньор на „Янтра“
-
Новинипреди 4 дни
Бронз за тенисистките на КНСБ – Габрово от работническите игри
-
Кримипреди 4 дни
Закопчаха крадеца, тероризирал кв. Русевци и района
-
Любопитнопреди 5 дни
Младежки център Габрово отвори врати в обновения Летен театър
-
Икономикапреди 4 дни
Министър Иванов ще открие информационен ден по Програма „Развитие на регионите“