Крими
Внесоха обвинението на опасен рецидивист, извършил грабеж

Снимката е илюстративна
Окръжната прокуратура в Габрово внесе в съда обвинителния акт срещу рецидивист, извършил грабеж на възрастен човек, информираха от пресцентъра на Апелативна прокуратура – Велико Търново.
Обвинението е срещу Н.Б. за това, че на 9 септември 2016 г., около 19.30 часа в Габрово, при условията на опасен рецидив – след като е бил осъден на наказания “лишаване от свобода” повече от два пъти за умишлени престъпления от общ характер, отнел от владението на С.С. мъжка чантичка с 32 лева, мобилен телефон, свидетелство за управление на МПС, декоративна икона на Света Дева Мария, и ключове, всичко на обща стойност 142,40 лева, без негово съгласие, с намерение противозаконно да ги присвои. Рецидивистът употребил за това сила. Той издърпал чантичката от рамото на пострадалия.
На вечерта 9 септември 2016 г., обвиняемият и негов познат отивали към центъра на града, за да си набавят наркотично вещество.
По същото време недалеч от тях по ул.“Свищовска“ се движел сам пострадалият мъж, който се прибирал към къщи и носел мъжка чантичка, поставена на рамото. Виждайки възрастния човек, обвиняемият решил да го ограби, приближил безшумно към него и издърпал със сила чантичката от рамото му.
Предстои насрочване на делото за разглеждане от съда.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Стана ясна причината за жестоката катастрофа между камион и бус на обхода

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се води разследване за пътнотранспортно произшествие на околовръстен път III-5004 в Габрово, в резултат на което е настъпила смъртта на 61- годишен мъж. Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл.343 ал. 1 буква “в“ във вр. с чл.342 ал.1 от НК.

То е образувано за това, че около 14.56 часа на 01.12.2025 г. в Габрово, на път III-5004 при километър 16+700 е настъпило пътнотранспортно произшествие между товарен автомобил „Мерцедес Спринтер“, управляван от В.Д., на 61 години от Пловдив и товарен автомобил “Мерцедес Атего“, управляван от Б.Д., на 34 години от Габрово, като са нарушени правилата за движение на пътищата.

Управляваният от пловдивчанина товарен автомобил е навлязъл в насрещната пътна лента, в резултат на което последвал удар с движещия се в нея товарен автомобил, с водач Б.Д.
Вследствие на произшествието по непредпазливост е настъпила смъртта на 61-годишния от Пловдив.
Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ на МВР – Габрово. Предстои назначаването на съдебно-медицинска експертиза и автотехническа експертиза относно причините и механизма на възникналото пътнотранспортно произшествие.
Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Тежка катастрофа със загинал на обходния път на Габрово

Тежка катастрофа със загинал е станала днес, 1 декември, в следобедните часове на обходния път на Габрово, съобщиха за „Габрово Нюз“ от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
Ударили са камион и товарен бус. Инцидентът е настъпил в района на квартал „Смирненски“. Тежкотоварният автомобил се е движел в посока от връх Шипка към Габрово, а буса в обратната – към върха.
Единият от водачите за загинал на място, а другият е бил откаран в болница в критично състояние.
Движението на автомобили в района е преустановено. Трафикът се пренасочва по обходни маршрути. Причините и механизмът за възникване на инцидента са в процес на установяване.
В момента протичат процесуално следствени действия.

Крими
Кола блъсна неправилно пресичащ в центъра на Габрово

40-годишен, пресичащ неправилно, пострада в събота вечер при пътнотранспортно произшествие. Блъснатият мъж е бил приет в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ с открита рана на главата.
Инцидентът е станал около 17.30 часа, на ул. „Чардафон“ в центъра на Габрово. При извършения на място оглед, полицейският екип установил, че 45-годишен, управлявайки “Фолксваген Туран“, блъснал 40-годишния мъж, пресичал неправилно пътното платно.
Пострадалият бил откаран в МБАЛ „д-р Тота Венкова“ с открита рана на главата. Пробите за алкохол и наркотици на водача са отрицателни. На пешеходеца е била взета кръв за химически анализ.

-
Кримипреди 13 часаСтана ясна причината за жестоката катастрофа между камион и бус на обхода
-
Кримипреди 3 дниКола блъсна неправилно пресичащ в центъра на Габрово
-
Любопитнопреди 2 дниГаброво грейва в коледна светлина тази вечер!
-
Кримипреди 2 дниТежка катастрофа със загинал на обходния път на Габрово
-
Новинипреди 5 дниГаброво се обединява за Иван и Ванеса в „The Golden Circle“
-
Новинипреди 6 дниНазначават психолози и педагогически съветници ще бъдат в 8 учебни заведения
-
Културапреди 6 дниМобилната изложба „Грехът“ беше открита в Икономовата къща
-
Новинипреди 5 дниОт понеделник може да се сменя личния лекар








