
Брокерите на недвижими имоти, макар и да не са страна по сделките, за които посредничат, са важно звено в тях, защото гарантират сигурност и прозрачност на сключваните договори. Според последни проучвания заетостта на брокери се очаква да нарасне с 11 % между 2019г. и 2022 г. , което ни навежда на извода, че макар и процентното възнаграждение до скоро да плашеше проявяващите интерес към областта – професията успява да се наложи и да ги привлече и със своите предимства.
А ето и кои са и 5-те топ причини, заради които да предпочетете работата като брокер на недвижими имоти:
1. Посредничеството се изразява в помощ на другите
Една от най-важните причини да започнете да се занимавате с имоти е и самата страст към професията. Да бъдеш брокер е много повече от това просто да посредничиш или да намираш уникални имоти – това е възможността да съдействаш на други да открият щастието. От нова двойка, която иска да създаде първия си съвместен дом, през двойка, която купува вилен имот или ерген който избира своята ергенска „бърлога“ , реално брокерът е човекът, който помага на хората да преминат през етапа на „задомяване“ на своите клиенти, което макар и да звучи простичко, за някои хора е мечта от години и това може да се види в радостните им лица, когато ключът на щастието е в ръцете им. Защото „всъщност никъде не си бил, преди да си се прибрал у дома“ (Тери Пратчет).
2. Можете сами да управлявате своето време и приоритети
В днешно време „офисът“ на брокера е мобилен, оборудван с лаптоп, телефон или таблет. Разполагате с гъвкакво работно време, в което да съвместявате лични и служебни ангажименти, но имайте предвид, че ангажираността ви често се влияе от нуждите и наличността на клиентите.
Успехът Ви е във Ваши ръце! Колкото повече отделяте от усилията и времето си, толкова по-голямо удовлетворение ще получавате. Бизнесът с имоти Ви дава стимул да работите здраво.
3. Бизнесът с недвижими имоти се променя и усъвършенства постоянно
Хората, които се отегчават от правенето на едно и също всеки ден, липсата на разнообразие няма да имат този проблем в работата с недвижими имоти. Ако обичате промяната, новите тенденции, адаптирането към различни пазари, гъвкавост в работна среда – това е вашето поприще. Всеки ден в работата с имоти е приключение. Няма двама клиенти или два имота еднакви сами по себе си, така че това Ви дава свободата да се адаптирате по свой собствен начин.
4. Бизнесът с имоти е широкообхватен и дава възможност за допълнителни обучения
Пазарите, тенденциите, вкусовете, демографията, индустрията се променят непрекъснато. Работата с недвижими имоти не се отнася единствено до тях. Тя съвместява в себе си икономика, строителство, законодателство, дизайн, психология, стратегия, оценка, маркетинг, преговори, дори екологични въпроси. Добрите брокери имат възможността винаги да научават нови неща и да подобряват своите умения и процеси.
5. Финансова независимост
Този бизнес Ви дава възможност да получавате доходи, които да удовлетворят Вашите желания и разбира се, зависят изцяло от положените от Вас усилия. Хонорарът на брокера се определя на базата на комисионните – плащания, направени директно в замяна на извършени услуги при продажбата или покупката на имот. Посредническото възнаграждение се калкулира като процент от продажната цена на имота, но в някой случаи е и фиксирана сума. Следователно във финансов аспект в пълна сила важи максимата на любимия герой Мечо Пух – „Колкото повече, толкова повече“.
В заключение професията брокер не е за всеки, но ако Вие сте мотивиран, отдаден, креативен и сърдечен човек, умеете да откроявате положителните качества и предимствата във всяка ситуация и разбира се – обичате да общувате с хора и имате добра социална основа от познати – тогава може би брокерството ще ви „заспи“ и ще пожънете ползите от бизнеса с недвижимите имоти.
Очакваме своя нов колега във Ваше лице! Свържете се с нас: гр. Габрово, ул. „Априловска“ № 6, тел.: 066 80 80 16, посетете сайта на Гарант недвижими имоти, или на фейсбук страницата на Агенцията. 
Икономика
Нов офис на Изи Пей в квартал „Трендафила“ в Габрово
Култура
Исторически музей – Дряново тръгва на тур с две книги за Колю Фичето


Исторически музей – Дряново ще представи в Ловеч, Габрово, Севлиево и Свищов последните си две книги, посветени на Първомайстора – „Колю Фичето. Българският строителен гений“ и „(Не)познатият Колю Фичето. Строителният колос на Възраждането“.
Книжните издания по различен, но допълващ се начин, разказват за сътворяването, съхраняването и предаването на българското архитектурно наследство, което ни е завещал родения в Дряново майстор Колю Фичето.
Турът ще започне на 6 ноември от 17.30 часа в Регионалната библиотека „Проф. Беню Цонев“ в Ловеч. Седмица по-късно, на 13 ноември, от 17.30 часа двете издания ще бъдат представени в Интерактивния музей на индустрията в Габрово, както и на 27 ноември по същото време в Галерия „Видима“ в Севлиево. Обиколката с представяния ще завърши на 5 декември, от 16.00 часа в Историческия музей на крайдунавския град.
„Колю Фичето. Българският строителен гений“ е двуезичното, луксозно и богато илюстровано издание, с твърди корици. Негови автори са главният уредник на музея д-р Венелин Бараков и колегата му Стилияна Топалова-Марчовска, които представят Колю Фичето в по-малко познатата му светлина – тази на архитект, скулптор и резбар, надхвърлящ времето си със своя усет към формата, детайла и красотата. Текстовете са дело на музейните специалисти, част от снимковия материал е подбран от архива на Исторически музей – Дряново, а останалите фотографии са заснети специално за изданието от екипа на „Дестинация Дряново“. Книгата се реализира в партньорство с вестник „Строител“ и с финансовата подкрепа на Камарата на строителите в България.
На страниците на„(Не)познатият Колю Фичето. Строителният колос на Възраждането“ са поместени архитектурните шедьоври на възрожденския майстор. Книгата започва с цитат на Константин Фичев, внук на Колю Фичето: „Може да не е много скоро, но за този човек ще се говори много и с уважение“, подчертавайки значимостта и ролята на Първомайстора, останал в националната ни памет. Книжното тяло също е богато илюстровано и проследява емблематичните строежи на Колю Фичето. Автор е д-р Венелин Бараков. Той представя свои изследвания и наблюдения за църкви, къщи, кули – камбанарии, мостове, обществени и търговски сгради, произлезли от гения на възрожденския строител. Изданието не просто представя познатите строежи на Фичето, а добавя и нова, систематизирана информация за тях. Проследяват се видовете конструкции, влиянията на Първомайстора, неговите подходи, строителните и декоративни техниките, които е използвал. Книгата се издава с финансовата подкрепа на Съюза на архитектите в България, а издателството е „Фабер“, 2025.
Двете изданията са част от програмата на Националните чествания „(Не)познатият Колю Фичето“, посветени на 225 години от неговото рождение, които Исторически музей – Дряново и Община Дряново организират, под патронажа на Министерство на културата.


Крими
20 години затвор за севлиевец, убил по жесток начин майка си

С присъда по наказателно дело от общ характер, обявена на 3 ноември т.г., състав на Габровски окръжен съд осъди мъж от Севлиево на 20 години лишаване от свобода за умишлено убийство.
Подсъдимият О.Ю. бе признат за виновен в това, че на 23 май 2024 г., в къща на ул.“Светлина“ в Севлиево, по особено мъчителен начин и с особена жестокост, умишлено умъртвил майка си, нанасяйки ѝ множество удари с нож в областта на шията, гръдния кош и двете ръце.
За извършеното престъпление О.Ю. бе осъден на 20 години лишаване от свобода, при първоначален строг режим на изтърпяване. Присъдата подлежи на обжалване или протестиране пред Апелативен съд – Велико Търново в 15-дневен срок.

-
Културапреди 5 дниПианистите от МК „Весела“ с поредно блестящо представяне
-
Културапреди 6 дни55 години от първия празник на мъжките хорове в България и Европа
-
Новинипреди 5 дниСевлиево говори за живота: градът, имащ смелостта да говори за репродуктивното здраве
-
Икономикапреди 5 дниСеминар „Социално предприемачество в действие“
-
Културапреди 5 дниЕмблематичната постановка „Лазарица“ гостува в Габрово
-
Културапреди 5 дни90 години от откриването на паметника на Васил Априлов
-
Кримипреди 2 дниЗадържаха под стража рецидивист след поредна кражба
-
Новинипреди 6 дниС над 64 млн. лв. „ВиК“ – Габрово модернизира водната инфраструктура в областта








