Свържи се с нас

Новини

Кампания за превенция „Трафик на хора – съвременното робство“

Published

on

снимка: Община Севлиево

Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните при Община Севлиево организира информационна кампания, свързана с превенцията на трафика на хора и съвременното робство.

Кампанията ще се проведе на 11 и 12 юни и включва редица мероприятия, а интерактивни презентации за трафика на хора ще бъдат представени пред учениците от всички училища на общината.

Презентациите за децата ще бъдат организирани в две възрастови групи 6-7 клас и 8-10 клас.

Предвижда се да бъде направено обучение на специалисти, работещи с деца и младежи по проблема за борба с трафика на хора.

В подкрепа на кампанията Община Севлиево организира и прожекция на документалния филм „Изчезналите хора“, посветен на борбата със съвременното робство.

Организатори на кампанията са Местна комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните (МКБППМН) при Община Севлиево и Младежки център – Севлиево в партньорство с фондация „Кампания А21”.

Участници в кампанията ще са ученици, обучаващи и/или живеещи на територията на Община Севлиево, както и специалисти от образователните институции, представители на социални услуги, дирекция „Социално подпомагане”.

Кампанията се прави в изпълнение на заложените мероприятия в Програмата за дейността на МКБППМН за 2019 г.,

Организаторите на кампанията канят всички желаещи на безплатна прожекция на късометражния документален филм „Изчезналите хора“ и на дискусия по темата „Трафик на хора – съвременното робство“.

Събитието ще се проведе на 11 юни от 17:15 ч в Актовата зала на ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“ в Севлиево.


Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

Юбилеен поход „По пътя на четата на Цанко Дюстабанов“

Published

on

*Снимка: Радослав Първанов.

От 24 до 26 юли ще се проведе юбилейният XXV-ти Възпоменателен туристически поход „По пътя на четата на Цанко Дюстабанов“ – събитие, което за поредна година ще съживи паметта за едни от най-драматичните страници на българската история.

Походът е посветен на четири значими годишнини: 150 години от Априлското въстание от 1876 г., 148 години от Освобождението на България от османско владичество, 183 години от рождението на Цанко Дюстабанов и 90 години от освещаването на паметника на четата в местността Ранни бунар – мястото на последното ѝ сражение под връх Марагидик в Стара планина.

По маршрута на историческата чета участниците ще преминат през зеленото великолепие на Предбалкана и Балкана, възпроизвеждайки събитията от Априлското въстание.

Организаторите определят похода като „един урок по родолюбие и патриотизъм, един празник на българския дух“. Заявки за участие се приемат до 13 юли 2026 г. на телефони 0898 754 726 и 0878 764 443 при м.с.инж. Милка Караджова.

Зареди още

Новини

Андрей Николов е новият заместник областен управител на Габрово

Published

on

Андрей Николов официално встъпи в длъжност като заместник областен управител на област Габрово днес. Той е назначен със Заповед на министър-председателя № КВ – 558. Досега изпълняващите длъжността заместник областни управители Мария Кръстева и Ценка Николова са освободени от длъжност, считано от 14 май.

Областният управител Кристина Сидорова представи Николов на екипа с думите: „Вярвам, че ще работим в заедно и се надявам на разбирателство, добри дела и мъдри решения.“

Андрей Николов заема за втори път длъжността заместник областен управител на област Габрово, като подчерта, че за него това е чест и висока отговорност.

“Бих искал да изразя своята искрена благодарност към Министерски съвет и Областния управител за гласуваното доверие. Приемам този мандат не като привилегия, а като приемственост и ангажимент към започнатите дейности.

През изминалия период научих, че диалогът и доброто взаимодействие с местната власт са ключът към успешното развитие на нашия регион. Вярвам, че с опита, който натрупах, и с подкрепата на професионалния екип на администрацията, ще продължим да работим ефективно за просперитета на област Габрово“, каза още Николов.

Зареди още

Новини

Шахматистите от „Орловец 1997“ се завърнаха с три медала от турнир

Published

on

Състезателите на ШК „Орловец 1997“-Габрово Кристиян Василев, Иван Екимов и Диана Екимова се завърнаха с медали от Детския шахматен турнир Купа „Кирил и Методий“, който се проведе в Казанлък.

Кристиян Василев постигна 4 точки от 7 кръга и стана първи при момчетата до 13 г., като грабна златния медал.

Второ място и сребърен медал при момчетата до 11 г. спечели Иван Екимов с 5 т. от 7 партии, както и Диана Екимова при момичетата до 17 години, която постигна 3,5 т.

Дебютно участие в турнира направиха Доминик Даскалов, който зае 5 място при момчетата до 13 г. и Павел Иванов при момчетата до 11 г., които натрупаха ценен опит.

В турнира за деца до 9 години Клубът бе представен от 7-годишния Стелиян Пелеев, който спечели 2 точки и се нареди пети сред децата в категория „Детска градина“.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица