Свържи се с нас

Новини

Бойко Борисов инспектира инфраструктурни обекти в Габрово и Севлиево

Published

on

снимка: Пресцентър МС, Архив

Министър-председателят Бойко Борисов инспектира строителните дейности по инфраструктурни обекти в Севлиево и Габрово, информираха от пресцентъра на Министерски съвет.

снимка: Пресцентър МС, Архив

„Сигурен съм, че българите не знаят други българи какво правят. Толкова ми е драго да гледам как сме го направили – работни места, работниците взимат добри заплати. И ако се замислиш – имаме поне 50 такива строителни площадки в държавата“, заяви премиерът Борисов при инспекцията на обходния път на Габрово.

В нея участваха още вицепремиерът Томислав Дончев, министърът на финансите Владислав Горанов и заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков.

Заместник-министърът информира, че се очаква обходният път на Габрово, водещ към бъдещия тунел под Шипка, да бъде завършен предсрочно. Това е грандиозен проект не само за Габрово, но и за Северна България, защото ще осъществи връзката към бъдещия тунел под Шипка и вертикалната връзка Русе – Велико Търново, част от Трансевропейския коридор номер 9.

„Правим ремонтите по работещи градове. Фирмите накупиха нова техника, трупат опит, има иновация и модерно строителство“, отбеляза министър-председателят Борисов. Той акцентира върху уменията, които е наблюдавал у българските работници при строежите на инфраструктурни обекти.

снимка: Пресцентър МС, Архив

При преминаването в близост до стадиона за ръгби в Габрово, премиерът подчерта, че след 1-2 години шофьорите ще минават по новоизградения път на скорост, който ще е резултат от усилията и труда на хиляди български строители.

снимка: Пресцентър МС, Архив

„Работниците са от Велико Търново. Все едно с ръка работят. Направо са вълшебници“, заяви премиерът, наблюдавайки строителните дейности.

Мащабният проект по обходния път на Габрово, водещ към бъдещия тунел под Шипка, е разделен на 5 етапа и се изпълнява в две фази.

В изпълнение е първата фаза, която включва строителството на 4 участъка от обекта и етапна връзка с обща дължина 23,25 км, както и изработването на разширен идеен проект за тунела под връх Шипка (3,22 км).

Втората фаза обхваща строителството на петия участък от път ІІІ-5004 „Обход на гр. Габрово“, включително и на тунела под Шипка. Общата дължина е 10,553 км. От тях новото строителство е 7,633 км (включително 3,2 км тунел под връх Шипка) и рехабилитация на 2,92 км. Общата дължина на двете фази е почти 34 км.

Досега 82% от строителните дейности по първата фаза са изпълнени. Обектът е разделен на няколко участъка. Рехабилитирани са близо 7,7 км като първи участък и е издадено разрешение за ползване. В следващия участък е извършена рехабилитация, реконструкция и ново строителство. На 21.11.2017 г. е подписан Акт 15 за установяване годността за приемане на строежа. Рехабилитирани са 3,27 км от съществуващ път и са построени нови пътни връзки „Севлиево – Велико Търново“ и „Казанлък – Габрово“ от пътен възел „Поповци“.

В изпълнение са трети и четвърти участък. Изграждат се отсечка с дължина 9,2 км и етапна връзка с дължина 3,13 км. Работи се също по 4 мостови съоръжения. Изпълнява се и тунел с дължина 540 м. Крайният срок по договора е 17 юли тази година.


Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Няма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица

Published

on

Няма жертви и пострадали, вследствие на пожара в склад за боеприпаси в завода край с. Белица, община Трявна. Огънят в помещението е потушен от екипи на РСПБЗН – гр. Трявна и РДПБЗН – гр. Габрово. Сформиран е оперативен щаб на място с всички органи на реда, информира кметът на Трявна Денчо Минев.

Всички работници са извозени от страна на „ЕМКО“ ООД. В момента се работи по потушаване на пожари, разраснали се из гористите местностни в близост до района на инцидента.

Причините за възникването тепърва ще се уточняват. Районът е отцепен и не се допуска достъп на външни лица. Ще бъде поставена мобилна станция за измерване на качеството на въздуха в гр. Плачковци, поради разпространението на гъстия дим в голям периметър.

На мястото на инцидента са началници и екипи на полиция, пожарна, РИОСВ – гр. Велико Търново, Община Трявна.

Зареди още

Крими

Инцидент във военния завод край Трявна

Published

on

Инцидент е станал днес, 10 август, във военния завод за боеприпаси в село Белица край Трявна. Кметът на общината Денчо Минев успокои населението и информира, че запалил се камион е причинил взривове в част от складовете на завода.

„Ще бъде задействана Националната система BG – ALERT за опасност. До установяване на точните причини за аварията, достъп до зоната не се допуска“, написа на профила си във фейсбук тревненският кмет.

Към мястото на инцидента са изпратени екипи на пожарна и полиция. „В непрестанна връзка сме с органите на реда, областен управител на област Габрово“, допълва още Минев.

Към момента няма информация за жертви или пострадали. Районът е отцепен.

Поради обгазяване и замърсяване на въздуха, се призовават хората да затварят прозорците на жилищата си, да използват предпазни маски и да не излизат на открито.

Към мястото пътуват и екипи на РИОСВ – гр. Велико Търново за измерване качеството на въздуха.

Зареди още

Крими

Половината парк Маркотея е без осветление заради вандализъм

Published

on

Системни вандалски прояви оставиха половината парк „Маркотея“ без осветление, информираха от Община Габрово. Счупено е градинското парково осветление, като част от кабелите са прекъснати или изтръгнати.

За да се гарантира безопасността на посетителите, повредените участъци от електрическата мрежа са изолирани, а осветителите са оставени без захранване. Мярката е необходима до намирането на трайно техническо решение, което да ограничи възможностите за вандалски посегателства и да позволи възстановяване на осветлението.

В момента се работи по такова решение. До неговото въвеждане осветителите в засегнатите части на парка ще останат без захранване с цел недопускане на инциденти.

Подобен проблем има и с парковото осветление в зелената зона срещу бившия Дом на книгата. Градинските осветители там също са обект на системни вандалски посегателства и са възстановявани многократно.

Община Габрово призовава гражданите да пазят общинската инфраструктура и при установяване на вандалски прояви да сигнализират своевременно компетентните органи.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица