Новини
Община Севлиево поздрави зрелостниците от СУ „Васил Левски“
Три паралелки завършват тази година средното училище, а абитуриентите от Випуск ‘2019 ще получат книга-албум за Севлиево при дипломирането си

снимка: Община Севлиево
Севлиево изпрати днес и зрелостниците от Випуск 2019 на Средно училище „Васил Левски“. На тържеството присъстваха ръководството на училището, заместник – кметовете на Община Севлиево, председателят на Общинския съвет, председателят на Обществения съвет към СУ „Васил Левски“, както и много учители, ученици, родители и гости.

снимка: Община Севлиево
Директорът на училището г-н Тома Томев отправи своите пожелания към абитуриентите: „Поздравявам ви за успешното завършване на тази част от вашето образование, за знанията и уменията, които придобихте, за труда, който положихте. Всеки един от вас е научил това, което е преценил, че ще му трябва, или това, което е пожелал от учебните дисциплини и от общуването си с учителите. За всеки един от вас е имало поне един преподавател, който е запалил искрицата на знанието, запалил е желанието за учение и работа и в някаква степен е предопределил вашето бъдещо развитие. Вие вече издържахте първия голям тест – 12 години са и много, и малко. Но сега, когато навлизате в истинския живот, ви предстоят още по-сериозни изпити. Пожелавам ви да ги издържите успешно. Образованието е ключ, който отключва много врати. Дайте своя принос за развитието на града ни, на държавата ни и на човечеството. Не спирайте да мечтаете и никога не забравяйте СУ „Васил Левски“, заяви в словото си Томев.

снимка: Община Севлиево
От името на кмета на Община Севлиево д-р Иван Иванов приветствие към зрелостниците поднесе инж. Красимира Йорданова. „Всички ви желаят попътен вятър в големия необятен океан, наречен живот. Искам да ви пожелая три неща – вяра, надежда и любов. Вяра в това, че всеки един от вас има своето място в живота и трябва да вярва в своите собствени сили. Надежда за това, че всеки един от вас ще преследва докрай своите мечти, колкото и големи да са, и ще ги реализира. И любов – това най-силно чувство, което дава начало на живота, любов във всичките ѝ измерения – към близки, към род и родина. На добър час, мили приятели от Випуск 2019!“, завърши словото си инж. Йорданова.

снимка: Община Севлиево
Абитуриентите не скриха сълзите си, след като удари и последния училищен звънец за тях. Зрелостниците от трите класа представиха пред по-малките ученици хубавите моменти, наученото в училището и споделиха малко за пакостите, направени през годините. С ритуалната смяна на знаменосците и поливането на вода за успешен старт в живота, зрелостниците поеха по своя път, с гордо вдигната глава. Абитуриентите почетоха и паметта на Васил Левски, като поднесоха цветя пред паметникът му.

снимка: Община Севлиево
Ръководството на Община Севлиево подари на директора на СУ „Васил Левски“ Тома Томев книгата – албум „Севлиево“. Тя ще бъде подарък и за всеки един от зрелостниците при връчване на дипломите им.
Три паралелки завършиха през тази година СУ „Васил Левски“, а класни ръководители са Марияна Маркова, Ивета Кръстева и Капка Пандурска.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Любопитно
Детското коледно градче на Габрово отваря врати в парка с Мечето

Мястото, където мечтите оживяват, тази година е паркът с Мечето, където ще отвори врати Детското коледно градче. На 15 декември от 17.30 часа Община Габрово кани всички малчугани и техните родители на официалното откриване.
Градчето тази година е още по-богато и пъстро – сред светлините и празничната украса ще ви очакват фигурите на любими герои, които не само ще можете да видите, но и да докоснете, да се снимате с тях и да се пренесете в техния приказен свят. Децата ще могат да застанат редом до Скай и Чейс от „Пес патрул“, да се почувстват част от магията на „Замръзналото кралство“ с Елза и Анна, да срещнат Спайдърмен, а Мики Маус ще бъде там, за да раздава усмивки и настроение.
За най-любопитните ще има и истинска приказна изненада – къщичката на Хензел и Гретел, която ще ви примами със своята сладка магия. За доброто настроение на присъстващите ще се погрижат децата и младежите от денс-формация „Олимпея“, а най-очакваният гост – Дядо Коледа – ще пристигне по един малко по-необичаен начин, за да приеме писмата с най-съкровените желания и да се снима за спомен с всяко дете.
Детското коледно градче е мястото, където усмивките стават най-ценният подарък, а празничният дух се разлива навсякъде.


Любопитно
Коледен фермерски пазар на площад „Възраждане“

С наближаването на най-светлите празници, Коледният Български фермерски пазар „ОТ БГ“ , идва при Вас с една специална дата – 13 декември. В административния център на Габрово, на площад „Възраждане“, от 10.00 до 16.00 часа, ще Ви очакват добре познати и любими производители, носещи със себе си аромата, вкуса и духа на българската традиция!
По традиция Фермерски пазар „ОТ БГ“ защитава повече от една кауза. Ако произведеното в България винаги е било наш приоритет, то през декември добавяме и произведеното в Габровска област, превръщайки го в наша предколедна мисия! Очаквайте: богато разнообразие от млечни и месни продукти, оцет, тахан, ядки, вино – греяно и пивко, мед и пчелни продукти, сладка и конфитюри, сладкиши, билки, натурална козметика, пробиотици и продукти с прополис, както и уникални изделия, подходящи за красиви коледни подаръци от майстори и занаятчии.
На едно място ще срещнете вкусовете на домашното, обичта към земята и таланта на местните творци. Традиционната томбола на пазара ще зарадва един от вас, закупил продукт от пазара, с 27 артикула от щандовете, защото доброто се връща минимум десетократно, а подкрепяйки родните производители, занаятчии и майстори, вие им показвате своето уважение към труда им.
Всеки Коледен Фермерски пазар в Габрово събира не само вкусове и аромати, но и кауза. А тази година нашата кауза е „Мисия 1+1=Вземи“, създадена от учениците от 12. В клас на Националната Априловска гимназия, които вече две години работят с Приюта за безстопанствени животни към Община Габрово.
Със своите малки жестове, дарения и осиновяване, те подаряват втори шанс за живот, изпълнен с грижа, топлина и обич. Тези дни учениците ще споделят и свои вкусотии, ръчно сътворени коледни изненади и малки чудеса, от които може да изберете и дарите за каузата– защото когато добротата се споделя, тя се превръща в празник за всички!
Коледа е време за чудеса не само за хората, а и за онези тихи, верни души, които чакат своя дом. А докато го чакат, нека да ги зарадваме чрез „Мисия 1+1“ , която с малки стъпки и споделеност е равна на надежда!


Крими
Полицията издирва 75-годишна жена

Областната дирекция на МВР-Габрово издирва Кремена Димова Маврова на 75 г. от Габрово.
На 1 декември, около 11.00 часа, жената е напуснал дома на сестра си в село Гостилица, община Дряново, и от тогава е в неизвестност.
Кремена Маврова е средна на ръст, висока около 170 см., със слабо телосложение, кафяви очи, с бяла коса.
Облечена е с тъмносиньо яке, отдолу със суитчър с качулка, черен панталон, обута е с кафяви боти.
Жената се издирва по молба на близките ѝ.
Гражданите, които имат информация за лицето, могат да сигнализират на ЕЕН 112 или в най-близкото районно управление на МВР.

-
Кримипреди 6 дниСтана ясна причината за жестоката катастрофа между камион и бус на обхода
-
Културапреди 6 дниГран-при и четири златни медала за МК „Весела“
-
Икономикапреди 6 дниДо края на декември заявяваме данъчните облекчения за деца
-
Културапреди 6 дниDISTRXCT с ексклузивно интервю за „Габрово Нюз“
-
Кримипреди един ден„Оплезен“ от пико и амфетамин габровец остана без книжка на Никулден
-
Новинипреди 4 дни„Седмица на отворените враРти“ за туберкулоза през декември
-
Кримипреди един денПрокуратурата обяви подробности за катастрофата със загинал край Севлиево
-
Културапреди 6 дниРазкриват дигитален клуб във филиала на библиотеката на ул.”Йосиф Соколски”






