Свържи се с нас

Новини

Посланикът на САЩ се срещна с кмета на Севлиево Иван Иванов

Добрият бизнес климат и новите възможности за развитието на бизнеса бяха сред обсъжданите теми

Published

on

снимка: Община Севлиево

Американският посланик Н.Пр. Ерик Рубин се срещна с кмета на община Севлиево д-р Иван Иванов. Добрият бизнес климат и новите възможности за развитието на бизнеса бяха сред обсъжданите теми, стана ясно след официалната среща.

Д-р Иванов представи големите инвеститори в района и разказа как е постигнат през годините добрият инвестиционния климат в общината. По думите му в момента “заради добрата бизнес среда се увеличават и доходите на населението. Част от хората пътуват от Габрово и други областни градове на страната, за да работят тук”.

Посланик Рубин благодари за гостоприемството на домакина д-р Иванов и изрази задоволството си от вложенията на американските компании в района. Той сподели, че образованието е от изключителна важност и изрази готовност да съдейства за повишаване на езиковата подготовка на заетите в севлиевските фирми.

Посланик Рубин остана впечатлен от добрата бизнес среда, която предлага Севлиево и сподели мнението на кмета, че е по-голяма част от вложените в района средства трябва да остават тук.

снимка: Община Севлиево

Посланикът прояви и сериозен интерес към културните забележителности на Севлиево. Американската страна ще търси възможности да финансира разкопките, които се правят в момента при средновековната крепост “Хоталич”, стана ясно още по време на срещата.

Кметът д-р Иванов благодари за топлите думи и подари на посланик Рубин статуетка на Паметника на свободата – символ на града. Монументът е дело на италианския скулптор Арнолдо Дзоки, който е автор на множество известни творби, включително и на паметника “Цар освободител” в София. Посланик Рубин получи и ценна книга с уникалните забележителности на Севлиево, свързани с богатата история, култура и традиции на града.

От своя страна посланикът подари на кмета албум със забележителностите на Вашингтон, след което се срещна с представители на основните инвеститори в района.

снимка: Община Севлиево

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Днес е разпети петък!

Published

on

Велики петък или по-известен като Разпети петък е денят, в който е разпнат Божият син Исус Христос, за да изкупи греховете на човечеството.

На този ден Божият син претърпява неимоверни страдания. На този ден е разпнат на кръст.

Разпнат между двама разбойника за поругание при страшни природни смущения издъхнал, приел смърт, за да избави от смърт цялото човечество.

Това е ден за душевно пречистване. На същия този ден Исус бил погребан.

На този ден в храмовете се извършва неговото опело. Поклонниците на Разпети петък ходят на църква, минават три пъти под масата за здраве, излизат и целуват разпятието.

Носят запалена свещ и обикалят 3 пъти около църквата, като внимават да не угасне. После я отнасят запалена вкъщи.

Зареди още

Новини

Хартиените бюлетини за изборите са в Габрово

Published

on

При строги мерки за сигурност вчера, 8 април, бяха доставени 88 хиляди бюлетини за предстоящите парламентарни избори на 19 април.

Бюлетините бяха ескортирани от полиция и жандармерия до Областна администрация Габрово, където бяха посрещнати от областния управител Асен Даскалов, заместниците му и представители на РИК- Габрово.

Още през вчерашния ден те бяха надлежно предадени на представителите на общинските администрации. На територията на област Габрово са разкрити 223 секции и 3 подвижни секции. В 67 секции гласуването ще се извършва само с бюлетини.

Зареди още

Крими

Румънски „амбулантен търговец“ на кухненски съдове удари греда в Габрово

Published

on

Установен и задържан е 38-годишен румънски гражданин, съпричастен с извършена кражба от жилище в Габрово.

По първоначални данни, в обедните часове на 31 март, възрастна жена от областния град била въведена в заблуждение от непознат, който ѝ предложил кухненски съдове.

Той успял да влезе в дома ѝ под предлог за демонстрация на стоката и поискал символично възнаграждение.

Впоследствие извършителят напуснал, а малко по-късно жената установила липсата на златни накити, с тегло над 20 грама.

В резултат от проведени оперативно-издирвателни действия бил установен и задържан 38-годишен румънски гражданин, съпричастен към посегателството.

Част от златните накити били възстановени на жертвата. По случая е образувано досъдебно производство.

Областната дирекция на МВР – Габрово отправя апел към гражданите да бъдат особено бдителни и да не се доверяват на непознати лица, предлагащи стоки или услуги в домовете им.

Подобни „търговски“ посещения често са прикритие за извършване на измами и кражби на вещи. Как да се предпазите? Елементарно! Не допускайте непознати в дома си, независимо от повода! Не давайте пари или ценности на непознати лица! Внимавайте с „изгодни оферти“ и демонстрации по домовете! Не се предоверявайте! Информирайте възрастните си близки и родни за подобни схеми, тъй като те често са обект на този тип престъпления.

При съмнение или извършено престъпление – сигнализирайте незабавно на телефон 112!

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица