Свържи се с нас

Новини

„ФК Палаузово“ излезе еднолично на върха в Неделната по футбол

„ФК Палаузово“ обърна „Копакабана“ в невероятен мач и оглави еднолично класирането в АНЛ – Габрово. Хубав футбол и много голове белязаха 9 кръг на лигата

Published

on

снимка: АНЛ – Габрово

„ФК Палаузово“ подплати шампионските си амбиции в Английската неделна лига по футбол на Габрово, след изключителен мач и невероятен обрат срещу тима на „Копакабана“. Преди 9-я кръг, двата отбора бяха заедно начело в класирането и срещата се очакваше с голям интерес.

Футболистите на „Копакабана“ започнаха ударно и с два бързи гола на Ивайло Христов – Кубчето и Климент Велев, бързо дръпнаха в резултата. В средата на полувремето Альоша Илиев върна един гол, но „Копакабана“ отговори с още два, дело на Иван Стефанов и страхотен удар от пряк свободен удар на Петко Моровяков.

„Палаузовци“ обаче не се предадоха, въпреки изоставането си от три гола, като в последните минути Добрин Петров и Нено Караджов намалиха разликата до минимум. Второто полувреме отново започна динамично, но гредите и класата на двамата вратари си казаха думата. В средата на частта Нено Караджов изравни, а две минути преди края Добрин Петров отбеляза с далечен, красив удар, за крайното 5:4 за „ФК Палаузово“. Тази победа изведе тима еднолично на първо място във временното класиране.

В първата среща от кръга отборът на „Веспа“ бе повече от убедителен, печелейки срещу „Рио“ с 10:1. Четири гола отбеляза Павел Пайнаров, хеттрик добави Пресиян Цвятков, с два гола се отчете Андриян Христов, а един вкара Георги Ганчев. Почетното попадения за „Рио“ отбеляза Деян Пенев.

„Pasta Gabrovo“ победи „ФК Шумата“ с 9:3, но първото полувреме не предвещаваше подобен развой. Детелин Станчев и Станислав Събев дадоха аванс за габровци, но момчетата от Шумата изравниха чрез Коста Ив. Костов и Коста Мир. Костов. Полувремето завърши 2:2. През втората част габровци се разиграха и достигнаха до убедителна победа. Детелин Станчев отбеляза втория си гол, Станислав Събев оформи хеттрик, Васил Нанков също се отчете с два гола, а по един добавиха Станислав Колев и вратаря Тихомир Петков от дузпа.

В последната среща от 9 кръг „Идеал Стандарт Видима“ и „Eagles“ не излъчиха победител, завършвайки 1:1. Александър Тодоров даде аванс за севлиевци, но Тихомир Станев възстанови равенството.

В първата неделя на декември трябва да се изиграе 10-ят кръг от АНЛ – Габрово, но това ще се реши според обстановката и условията за игра, които ще даде природата.