Новини
Ученици от ПТГ „Д-р Никола Василиади“ със сертификати „Европас“

Дванадесет възпитаници от Професионална техническа гимназия „Д-р Никола Василиади“ – Габрово получиха международен сертификат за професионални умения и компетенции „Европас“ (Europass), след успешно приключила ученическа производствена практика от 1 до 14 октомври в испанския град Валенсия.

Младите „василиадевци“, от специалностите „Компютърна техника и технологии“ и „Системно програмиране“, надградиха и приложиха специфичните си професионални знания и умения във фирми, изцяло ориентирани към двете специалности.

Възпитаниците на ПТГ „Д-р Никола Василиади“ показаха висока подготовка и умения в испанските компании, а доказателствата за отличното им представяне и оценка бяха дадените препоръки от техни работодатели, изказали удовлетворението си от работата им във фирмите.

Ученическата практика във Валенсия се осъществи по спечелен от ПТГ „Д-р Никола Василиади“ проект „Европейско професионално обучение – нашата цел“, 2018-1-BG01-KA102-047376, по „ЕРАЗЪМ +“ Ключова дейност 1 – „Мобилност“.

Учениците бяха придружени и напътствани от двама свои преподаватели – инж. Елена Илиева и инж. Косьо Христов. Участниците в практиката бяха разделени на групи и прецизно изпълняваха поставените им задачи.

В заключителната част на ученическата производствена практика, придружен от учителя по английски език Даниела Цветкова, директорът на ПТГ „Д-р Никола Василиади“ инж. Васил Христов посети своите възпитаници. Той осъществи мониторинг и проведе разговори с испанските работодатели за представянето на учениците си.

Партньор по проекта е организация ESMOVIA гр.Валенсия, Испания. Гимназистите проведоха практиките си във фирмите: LA PALLERA , MD equipos Tecnológicos, Reprografia BV, Marcaté Camisetas, партньори на ESMOVIA гр.Валенсия, Испания.

„В края на практиката бе проведена официална среща с ръководството на ESMOVIA, фирма – партньор по проекта, на която обсъдихме представянето на нашите ученици. Мнението на всички участници – наставници и партньори бе, че практиката е проведена успешно, съгласно заложените цели и параметри на европейския проект за мобилност“, разказа инж.Васил Христов.

Видяното и наученото в реалните работни и производствени условия ще бъде от изключителна полза, смятат учениците, участници в проекта.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Филмиран се помисли за „Транспортера“ и приключи на бул.Могильов

Истински екшън, за огромен късмет завършил без невинно пострадали или ранени, се разигра снощи край Габрово. Моторист опита да избяга от полицията, в резултат на което и катастрофира зрелищно на бул.“Могильов“ в Габрово.
Всичко започнало около 22.30 часа, на пътя между Габрово и Севлиево. В района на село Янковци, екип на сектор „Пътна полиция“ подал светлинен и звуков сигнал за спиране на мотоциклет „Хонда“.
Вместо да отбие за проверка водачът не се подчинил на полицейското разпореждане, ускорил движението си, изпреварвайки автомобилите пред себе си, и продължил с висока скорост в посока Габрово.
Мотоциклетът бил засечен в района на бул. „Могильов“, където водачът направил опит да изпревари патрулния автомобил отляво, при което реализирал пътнотранспортно произшествие и паднал на пътното платно.
След извършен медицински преглед било установено, че е без сериозни наранявания. Установена била и самоличността му. Това била 27-годишен мъж от тетевенското село Градежница.
При извършената проверка било констатирано, че той е неправоспособен и никога не е притежавал свидетелство за управление на моторно превозно средство.
Установено било още, че управляваният от него мотоциклет не е регистриран по надлежния ред, а поставената регистрационна табела е издадена за друго МПС.
Водачът бил тестван за употреба на алкохол, като пробата е отрицателна, но отказал да бъде тестван за употреба на наркотични вещества.
При извършената справка е установено, че е многократно осъждан, както и че вече е наказван по административен ред за отказ да бъде тестван за употреба на наркотични вещества.
Мъжът е бил задържан по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство за извършени престъпления по чл. 345, ал. 1 и ал. 2, чл. 343б, ал. 6 и ал. 7 и чл. 270, ал. 1 от Наказателния кодекс.

Новини
Обществено полезен труд и възпитател за участниците в свадата, разиграла се в Габрово

Във връзка с конфликта между три млади жени и две непълнолетни лица, който се разигра във вторник през нощта в Габрово, се проведе извънредно заседание на Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, по време на което беше разгледаната проявата.

Комисията определи на лицата обществен възпитател.
По случая ще бъде образувано възпитателно дело и ще бъдат наложени мерки, включващи полагане на общественополезен труд, забрана за напускане на настоящия адрес и поставяне под възпитателен надзор.

Мерките са предприети с цел предотвратяване на нови противообществени прояви. При неизпълнението им законът предвижда налагане на глоби на родителите.

Крими
Отново бой между две групи в Габрово

Полицията в Габрово работи по изясняването на всички факти и обстоятелства около възникнало спречкване между три млади жени и две непълнолетни лица в централната градска част.
Инцидентът се разиграл във вторник, 28 юли, вечерта около 23.00 часа в Габрово. По първоначални данни, при среща между двете групи възникнал словесен конфликт, при който една от жените била напръскана с безалкохолна напитка, след което тя била съборена на земята.
На място веднага бил насочен полицейски екип. Иззети и прегледани били записи от камери за видеонаблюдение в района, както били снети обяснения от участници и свидетели на случката.
В хода на проверката било установено, че малко по-рано същата вечер между двете групи възникнали и други словесни пререкания.
По случая е заведена преписка, като след приключване на проверката и изясняване на всички факти и обстоятелства, материалите ще бъдат изпратени по компетентност на Районна прокуратура-Габрово.

-
Кримипреди 6 дниИ в Габрово ловят нарушители чрез дрон и необозначени полицейски коли
-
Икономикапреди 6 дниЗапочва трансформацията на Централния общински пазар
-
Кримипреди 3 дниНеплащането на глоби да се замени с обществено полезен труд!
-
Новинипреди 6 дниРемонтът на стадион Априлов отваря нови възможности пред спорта
-
Любопитнопреди 3 дниПарти край басейна с DJ Mascota в Габрово
-
Новинипреди 3 дниБСП ще отбележи 135 години с традиционен събор на Бузлуджа
-
Новинипреди 3 дниРЗИ – Габрово с изнесен пункт за популяризиране на е-здравно досие
-
Новинипреди 2 дниОрганизират дискусия „Развитие на местното самоуправление“





