Любопитно
Библиотека на открито в парк „Маркотея“

снимка: РБ „Априлов – Палаузов“ – Габрово, Архив
Библиотека на открито е само една от инициативите, които ще предложи на 7 юли, събота, събитието „Код: Зелено“, организирано от Община Габрово и Областен информационен център – Габрово. То ще започне в 16.00 часа в парк „Маркотея“ и ще покани гостите си да участват в 7 зони с различни активности.
„Ако обичате книгите и искате заедно да прочетем нещо любимо, което да направи денят ни хубав и пъстър, донесете си книга и одеяло, за да поседнем под сянката и се заслушаме в гласа на книгите и техните герои“, споделя организаторите на събитието.
Можете и да помогнете за каузата „Къщички за книги, книги за къщички“ на Центъра за работа с доброволци към Община Габрово, като дарите избрана от вас книга, с която ще се попълнят къщичките, разположени на различни места в Габрово.
Само през месец май за тази кауза бяха събрани над 100 книжки, които вече се намират в къщичките и очакват своите читатели. И когато отидете следващия път в парка, ще знаете, че в къщичката ви очаква четиво, което някой е донесъл, за да сподели своята любов към книгите, а очевидно и към хората.

ПРОГРАМА
Зона 1 ЗЕЛЕНА КЛАСНА СТАЯ
7 юли 2018, 16:00 – 19:00 часа
16:00 – 17:00 часа Тема 1: „Еразъм +“ в действие – Сдружение „Промяната е в теб“, Трявна
17:00 – 18:00 часа Тема 2: В природата на отпадъка не е да бъде сред природата – Регионално депо за неопасни отпадъци Габрово
Приложен панел: „Послание в бутилка“ – за първи път ще имате възможността да пуснете писмо в бутилка, но не в морето, а по пътя на отпадъка. Писмата ще изминат пътя от контейнера до сепариращата инсталация, където ще бъдат „уловени“, а след това ще ви покажем резултата.
18:00 – 19:00 часа Тема 3: Мисли зелено – Общински съвет по наркотични вещества Габрово
Зона 2 НАПРАВИ СИ САМ: ТВОРЧЕСКИ РАБОТИЛНИЦИ ЗА СМЕЛО ВЪОБРАЖЕНИЕ И СРЪЧНИ РЪЦЕ
7 юли 2018, 16:00 – 20:00 часа
Изберете своето изкуство и му придайте смисъл и форма в творческите работилници:
„Изкуството не умира, то се трансформира“ – Сдружение „Промяната е в теб“, гр. Трявна
„Мястото ни в природата“ – Природен парк „Централен Балкан“
Ателие за изработка на кукли от зеленчуци – Малка театрална компания
Дърводелска работилница „Дървеница“ – „Дървеница“ ЕООД
Работилничка „Люляче“ – декорация с природни материали
Работилничка „БръмБър“ – рисуване върху текстилни торбички
Зона 3 ТАНЦУВАЙ И ПЕЙ С МЕН: ХОРОТРОПАНКА, СЛАДКОПОЙНИ ГЛАСОВЕ И ОГНЕНИ РИТМИ
7 юли 2018, 16:00 – 20:00 часа
16:00 – 17:00 часа Хип-хоп с НЧ „Христо Смирненски 1949“
17:00 – 18:00 часа Всички на хорото с работилничка за хора „Бяла българка“
18:00 – 19:00 часа Пей с мен – Вокална група „Росина“ към НЧ „Христо Смирненски 1949“
19:00 – 20:00 часа Група за огнени изкуства „Огнени сенки“ към НЧ „Христо Смирненски 1949“
Зона 4 ЗДРАВЕ: СПОРТНИ ЗАНИМАНИЯ ЗА МАЛКИ И ГОЛЕМИ
7 юли 2018, 16:00 – 20:00 часа
16:00 – 17:00 часа „Здрав дух в здраво тяло“ с Таекуондо клуб „NEXT“
17:00 – 18:00 часа Фитнес за майки с деца с клуб „Kango Fit“
18:00 – 19:00 часа Дихателни практики и йога на всички нива с „Нelena YOGA Габрово“
Зона 5 СУПА ДЕН: СПОДЕЛИ ХРАНА И МИСЛИ ПОД СЕНКИТЕ НА „МАРКОТЕЯ“
7 юли 2018, 16:00 – 20:00 часа
Участвайте в СУПА ДЕН като си донесете одеяло и храна, която да споделите с всички останали, а по време на разговорите на сянка може да ви хрумнат идеи за бъдещето на Габрово или за организирането на различни събития, за които може да намерите съмишленици, а ние сме готови да ги запишем и предадем на когото трябва.
Зона 6 БИБЛИОТЕКА НА ОТКРИТО: ДОНЕСИ, ПОЧЕТИ ИЛИ ДАРИ КНИГА
7 юли 2018, 16:00 – 20:00 часа
Ако обичате книгите и искате заедно да прочетем нещо любимо, което да направи денят ни хубав и пъстър, донесете си книга и одеяло, за да поседнем под сянката и се заслушаме в гласа на книгите и техните герои.
Можете и да помогнете за каузата „Къщички за книги, книги за къщички“ на Центъра за работа с доброволци към Община Габрово като дарите избрана от вас книга.
Зона 7 ВКУСНО: ДА СЕ ОСВЕЖИМ И ПОДКРЕПИМ
7 юли 2018, 16:00 – 20:00 часа
Във „Вкусно“ може да подкрепите силите си с апетитни и здравословни храни, изпечени от пекарна „Светофара“ и да се ободрите с прясно изцеден сок от свежи плодове и ароматно кафе, приготвени от павилион „Свеж бар“.
Повече за събитието можете да намерите и на официалния сайт.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Любопитно
Coca-Cola The Voice Турнето 2026 завладява Севлиево на 4 септември

Coca-Cola The Voice Турнето 2026 завладява Севлиево с топ артисти, много музика и Hype the Vibe изживяване. На 4 септември парк „Казармите“ ще се превърне в сцена за едно от най-мащабните музикални събития на лятото, което ще събере на едно място любими изпълнители, специални активности и хиляди фенове.
Публиката в града ще види едни от най-обичаните български изпълнители – Криско, Torino & Pashata, Атанас Колев, TITA, Алекс Колев, Tino, FYRE и I.N.I. За високо настроение още от първите минути ще се погрижат Remi Toin, Theo и Nasi Svej, а Ник Николаев ще добави допълнителна енергия с впечатляващото си шоу на барабани.

Активностите в Севлиево ще започнат още от 16:00 часа с много изненади и награди, а началото на концерта е в 18:00 часа. Hype the Vibe е слоганът на тазгодишното издание, с който организаторите представят обновена концепция и още по-силен фокус върху изживяването на публиката. В центъра ще бъдат феновете, превръщайки турнето в най-голямото събитие на лятото за музика, споделени моменти и емоции.
Освен концертната част, Coca-Cola The Voice Турнето 2026 ще предложи и мащабна зона с активности във всяка от локациите – специално създадени пространства, които канят посетителите да станат част от вайба на събитието. Сред тях са интерактивни фото и видео инсталации, в които феновете могат буквално да „влязат“ в света на Coca-Cola и музиката, зони за танци и много други. Допълнителен акцент ще бъдат специалните бранд изживявания, включително зона за мърч, семплинг пространства и впечатляващ цепелин, който обещава да се превърне в разпознаваем символ на турнето и да създава допълнителна атмосфера във всеки град.

След Севлиево предстои големият финал на обиколката, който за първи път ще бъде в Пловдив – на 11 септември. Поредна година в партньорство с Екопак турнето е насочено към отговорното и устойчивото провеждане на събития. Coca-Cola The Voice Турнето продължава да се утвърждава като една от ключовите летни платформи за музика и Gen-Z култура в България, която събира артисти, публика и градове в общо изживяване, изградено от енергия, емоция и свързаност.

Създадено през 2010 г. като Coca-Cola The Voice Happy Energy Tour, то се утвърди като символ на лятното музикално настроение в България. В продължение на 15 години турнето събира на една сцена утвърдени имена и нови музикални таланти, подкрепя българската музикална сцена и създава жива връзка между артистите и публиката. Повече информация, ексклузивни кадри и новини може да откриете на Facebook страницата на The Voice Radio & TV Bulgaria, както и в Instagram профила The Voice Radio & TV Bulgaria.

Любопитно
Група Молец пристига за Младежкия фестивал „Тук и сега“

За втора поредна година в Дряново ще се състои фестивалът „Тук и сега“ – едно събития, измислено и организирано от младите хора в града. Планирани са музикален концерт, размяна на книги, куиз вечер, прожекция на филм, групова тренировка и др.

Всички събития ще се проведат в парк „Максим Райкович“, срещу часовниковата кула, с вход свободен. Програмата ще започне на 12 август с концерт на група Молец и талантливите млади изпълнители GoGo, Toria, ZoV & Vakavliev.

На 13 август организаторите са предвидили занимания и за здрав дух, и за здраво тяло. Инструкторката по пилатес и йога Йоанна Петрова от FitLab ще се погрижи за добрия тонус с групова тренировка от 19.00 ч., а след това ще има мозъчна атака с куиз вечер за обща култура. Вечерта ще приключи с прожекция на новия български комедиен филм „Брънч за начинаещи“ – в парка, под звездното дряновско небе.

И двете вечери ще продължи инициативата „Книга за книга“ – всеки може да донесе книга от личната си библиотека и да вземе друга. Целта е обмен на заглавия, впечатления и приятен разговор за литература.

12 АВГУСТ (сряда)
19:00ч. „Книга за книга“ – донеси книга, вземи си друга, обсъди заглавия и автори с други читатели
20:00ч. Концерт на група МОЛЕЦ, GoGo, Zov&Vakavliev, Toria
21:30ч. Коктейли и музика
13 АВГУСТ (четвъртък)
19:00ч Групова тренировка с Йоанна Петрова от FitLab
20:00ч. Куиз вечер за обща култура
21:30ч. Прожекция на филма “Брънч за начинаещи” Ще бъде хубаво – не някога и някъде, а тук и сега!
Фестивалът се организира по случай Международния ден на младежта, който се отбеляава редовно в Дряново от дълги години.

Любопитно
„Персеиди и китари“ събира младежи под звездите за трета поредна година

За трета поредна година Младежки център – Габрово организира инициативата „Персеиди и китари“, която ще се проведе на 12 август от 20.00 ч. в местността Градище. Събитието се организира от Младежки център – Габрово и целта му е да отбележи Международния ден на младежта с преживяване, посветено на природата, музиката и летните нощи, а също така и да напомни колко са важни младежките дейности и политики на местно, национално, европейско и международно ниво – за развитието на младите хора и техните умения.
Вечерта е в пика на метеорния поток „Персеиди“ – едно от най-красивите и очаквани астрономически явления през годината. В продължение на няколко дни Земята преминава през шлейф от частици, оставени от кометата 109P/Swift-Tuttle.
Тези частици изгарят в атмосферата над нас и ние ги виждаме като ярки падащи звезди. На тъмно и високо място могат да бъдат забелязани около 100 падащи звезди на час. На Градище, заради близостта на града, броят им е значително по-малък, но все пак много по- голям, отколкото в обикновена лятна вечер.

Младежкият център кани и всички млади хора, които свират на китара, да се включат – независимо от професионалното им ниво. Събитието е различно – то не е концерт, а споделено преживяване, в което всеки участва по свой начин. Няма сцена или официална програма, няма предварително обявени изпълнители и разделение между публика и артисти. Всеки е добре дошъл да пее, свири или просто да преживее звездопад, изпълнен с музика, падащи звезди и желания.
За да улесни всички желаещи да се включат, Младежки център – Габрово осигурява безплатен транспорт до местността Градище. Електрическият автобус ще тръгне в 19:30 ч. от пл. „Възраждане“, а обратно към града в 00:00 ч. – от паркинга до поляната. Вземете със себе си връхна дреха и одеяло или шалте! За повече информация тел. 0887907075.

-
Културапреди 3 дниНовият епизод на „Музеят говори“ разказва историята на часовниковата кула в Трявна
-
Новинипреди 4 дниОбластният Кристина Сидорова свиква консултации за президентските избори
-
Новинипреди 5 дниБорбата с боровата процесионка продължава
-
Кримипреди 4 дниПиян водач предизвика катастрофа на ул.“Капитан Дядо Никола“ в Габрово
-
Новинипреди 5 дниГаброво с ново решение за поливане на градските зелени площи
-
Новинипреди 4 дниКметът на Габрово Таня Христова настоя за по-добра координация с Енергото
-
Икономикапреди един денПроектът за Бюджет 2026 на Габрово бе публично представен (Видео)
-
Новинипреди 12 часаПолитическите партии и коалиции постигнаха съгласие за състава на РИК






