Свържи се с нас

Новини

Състезание по колоездене за деца и младежи в Габрово

Състезание по колоездене за деца и младежи „Аз карам с каска“ ще се проведе в Габрово

Published

on

Снимката е илюстративна.

Община Габрово, в партньорството с „Ники байк“, организират състезание по колоездене за деца и младежи до 16 г., под наслов „Аз карам с каска“.

Състезанието ще се проведе на 2 юни, събота, от 10.00 часа в парка пред бившия блок „Сони” (над автогарата, при кръстовището на ул. „Стефан Караджа“ и бул. „Могильов“).

Стартът и финалът са на площадката с люлки.

Целта на инициативата е да се популяризират планинското колоездене и възможностите за спорт и развлечения в съхранена природна среда. Записване за участие се извършва оттук и на място в деня на състезанието срещу такса в размер на 2.00 (два) лева за един участник. Подробности по организацията и провеждането на състезанието може да видите тук.

Регистрацията и получаването на състезателни номера се извършва от родител (настойник) на 2 юни.

Регистрацията става по реда на пристигане, като участниците предоставят на организаторите декларация за информираност и съгласие с условията за участие в състезанието, подписана на място от родител.

В състезанието могат да участват представители на двата пола, като участниците са придружени от родител/настойник или пълнолетен представител, упълномощен с нотариално заверено пълномощно от родителя/настойника на участника.

Състезателите трябва да са в добро физическо и психическо здраве, да участват с велосипед в добро техническо състояние, като задължително носят каска и ръкавици по време на състезанието.

За участие в състезанието не се изисква принадлежност към спортен или велосипеден клуб.

По време на събитието е забранено изхвърлянето на отпадъци от всякакъв вид (гуми, хранителни отпадъци, опаковки, бутилки и т.н.) по протежение на трасето.

Изхвърлянето на отпадъци е позволено само на съответните места в началните и крайни точки на трасето, както и на контролните точки.

Всяко нарушение на това правило се наказва с отстраняване от участие в състезанието.

Всички участници трябва да бъдат готови за старт 20 минути преди определения час на стартиране.

Състезатели, закъснели с повече от 5 минути за старт, ще бъдат отстранявани. Местоположението на контролните точки ще бъде обявявано преди всеки старт, а преминаването през всяка от тях е задължително за всеки участник. Пропускането на контролна точка води до отпадане на участника.

Състезанието се провежда в следните възрастови групи: деца до 4 г.; деца от 5 до 6 г.; деца от 7 до 9 г.; деца от 10 до 12 г. и младежи от 13 до 16 г., като ще бъдат разделени на момичета и момчета. За сформирането на една възрастова група е необходимо участието на най-малко 3 състезатели. В случай, че участниците са по-малко от 3, възрастовите групи се обединяват по решение на организаторите. Класирането е индивидуално, по възрастови групи и за време.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Сгащиха 70-годишно „муле“, участвало в схема за 17 бона и злато от баба в Габрово

Published

on

Габровските криминалисти задържаха мъж от Стара Загора, съпричастен към телефонна измама.

На 16 февруари в габровската полиция бил получен сигнал от 82-годишена жена, която заявила, че е била въведена в заблуждение по телефона от непознат, представил се за полицейски служител.

От нея било поискано да съдейства за залавяне на телефонни измамници. Жената предала на непознат сумата от 17 000 евро и златни накити.

В резултат от проведените оперативно-издирвателни мероприятия е задържано лицето, получило парите. Това бил 70-годишен жител на Стара Загора.

Сумата, предмет на престъплението, не е възстановена. Работата по случая продължава под надзора на Районна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Новини

Отличия за „КюБол“ на републиканското първенство по билярд

Published

on

Габровските билярдисти от Спортен клуб „КюБол – Габрово“ отново доказаха, че са сред водещите имена в родния билярд.

Силно представяне, хладнокръвие в решаващите моменти и шампионски характер донесоха престижни отличия за града на провелия се в Пловдив първи кръг от републиканско първенство на Националната федерация по билярд (НФБ) за сезон 2026. Домакини бяха клубовете 9 Ball Kapana и 9 Ball Grand, които осигуриха отлични условия за провеждане на надпреварата в дисциплината 9-та топка.

В А дивизия Стелиан Кукучев се изкачи до почетното трето място след оспорвани двубои срещу най-добрите състезатели в страната. Стабилната му игра и увереността в ключовите партии го наредиха сред медалистите и затвърдиха позицията му като един от най-постоянните състезатели на „КюБол“. В същата дивизия достойно се представи и Иван Янков, който също защити честта на габровския клуб.

Истински триумф за Габрово донесе Климент Велев в Б дивизия. С впечатляваща серия от победи и безапелационна игра във финалната фаза той заслужено грабна титлата и се окичи със званието републикански шампион. Велев демонстрира класа, концентрация и тактическа зрялост, които му осигуриха място на върха.

Силно участие в Б дивизия записаха още Ивайло Стоянов, Дарин Димов, Цветан Петков и Димитър Синчанов, които показаха, че габровската школа има дълбочина и потенциал. Спортен клуб „КюБол – Габрово“ се подпомага от avtogumi.bg.

Зареди още

Новини

Новият областен на Габрово встъпи в длъжност

Published

on

Областният управител Асен Даскалов официално встъпи в длъжност днес. Церемонията по приемственост се състоя в Заседателната зала на Областната администрация – Габрово.

Асен Даскалов бе назначен с Решение на Министерски съвет от 23 февруари 2026г. Досега действащият областен управител Мария Башева предаде символа на държавността – бронзов лъв, изработен от габровския скулптор Адриан Новаков, на своя новоназначен колега.

Башева благодари на колектива на Областна администрация за подкрепата и професионализма, като подчерта, че си тръгва с благодарност и с уважение. С пожелание за мъдрост в решенията, за човешко отношение към всички предстоящи казуси и за успешна работа с екипа тя предаде символа на област Габрово на Асен Даскалов. “Мисля, че ще се справите достойно. На добър час!“, пожела още Башева.

Заместник областният управител Иван Любомиров подари на Башева дървото на живота с думите: “Във времена, в които цели градове и площади са пълни с хора, които нямат търпение някой да си тръгне, Вие сте лидер, с който никой не иска да се разделя. Ако се съмнявате в това, може да погледнете в очите на колегите си. Нека това дърво да Ви напомня, че след всяка буря идва пролет, а всяка пролет идва навреме“.

Асен Даскалов приветства екипа, като се обърна към всички човешки и като колега. “За мен е чест да заема този пост. Приемам го отговорно и с ясното разбиране, че тази администрация има нужната експертиза. Ценя професионализма, ще разчитам на Вашия опит и на пряката комуникация. Предстоят ни избори и това е главната ни задача. Бих желал да проведем български избори, но по европейски стандарт. Няма да променям работещи формули, а необходимите подобрения ще въведем спокойно. Вярвам, че можем и ще работим с добър диалог и в полза на обществото“, каза в обръщението си Даскалов.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица